Özlemce Şeyler > Dizi – Film İncelemeleri > Muhafız (The Protector) Dizisi – Netflix Türkiye

Muhafız (The Protector) Dizisi – Netflix Türkiye

Bu ara dizi ve filmlerden gidiyoruz. Hedefim Sensin sonrası, Bizim için Şampiyon yazımıza başladık, fakat henüz pilot aşamasında. Yayına yakında alacağız, öncesinde geçtiğimiz günlerin popüler Netflix dizisi Muhafız (The Protector)’dan bahsedelim. Haberlerini çok duyduk ve boş anlarımızdan birinde 2 bölümünü izleyip sizlerle yorumlarımızı paylaşmak istedik.

netflix koruyucu hakan çağatay ulusoy

Belirtelim, yazımız; Netflix Türkiye’de yayınlanan Muhafız (The Protector) dizisinin ilk iki bölümüne dair spoiler içerebilir.

Netflix Muhafız Dizisi Konusu

Aslında bir kitap devşirmesi gibi duruyor. İpek Gökdel’in Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi ve Karakalem kitaplarından kurgulanıyor Muhafız dizisi. Fatih dönemine dayanan hikayede, Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethinden sonra, ülkede yolsuzlukların, problemlerin, felaketlerin kaynağının 7 ölümsüz olduğunu öğrenir ve bu ölümsüzlerle başa çıkmak için muhafızlar yetiştirir. Muhafız özel güçlere sahip olan İstanbul’un koruyucusudur. Kendisine giydirilen gömleği giydiğinde kendisine kurşun dahi işlemeyen hâle gelir. Bunu hemen dizinin ilk iki bölümünde iki sahnede size kanıtlıyorlar. Fakat başka ne güçleri var henüz bilmiyoruz. Dizide Muhafız’ın sadık koruyucuları oluyor, ona hizmet eden. Bir de Muhafız’ın büyük düşmanı, Muhafız’ı öldürmek isteyen Ölümsüz. Ölümsüz’ün kim olduğu kesin değil. Bu arada dizi şu anda 10 bölüm olarak yayınlandı Netflix’te. İkinci sezon için de daha dizi konulmadan onay aldığı bize gelen bilgiler arasında.

Netflix Muhafız Dizisi – Karakterler

Hakan – Muhafız (Çağatay Ulusoy)

Biraz serseri, sorumsuz ama abartı kahraman yapmışlar. Faysal Erdem(Okan Yalabık)’in ilgisini çektiği durum misal biraz abartı geldi. Muhafız, adı üstünde İstanbul’un koruyucularından.

netflix protector koruyucu

Muhafız gömleğiyle beraber üstün güçlere sahip oluyor, ama bu üstün güçleri tam olarak bilmiyoruz. Serseri, ufak antika dükkanıyla ileride köşeyi dönmeyi planlayan bir üniversite öğrencisiyken bir anda İstanbul’un koruyucusu oluyor. Bu ona ağır gelse de, 500 yıllık koruyuculardan gelen miras onu görevine hızlı adapte ediyor. Ölümsüz onun peşindeyken o da Ölümsüz’ün peşine düşmeye karar veriyor. İlk işi sadıklarla beraber yüzüğü bulması.

Leyla – (Ayça Ayşin Turan)

Faysal Erdem’in şirketi eleman alımı yönetici konusunda gibi. Hakan açacağını dükkana para biriktirmek için Faysal’ın şirketine başvuru yaptı, Leyla Hakan’ı yeterli bulmayarak sepetledi. Fakat Faysal Hakan’ı geri çağırttı kendisine. Henüz dizide çok bir rolü olmasa da Hakan’ın aşkı olacakmış gibi duruyor.

Zeynep – (Hazar Ergüçlü)

Bu karakteri nereden tanıyoruz diyenler için, Kuzey Güney’deki Simay karakteri cevabını vereceğim. Orada sevmezdim Simay’ı, burada da ısınamadık. Dizide Hakan’ın sırdaşı ve koruyucusu rolünde.

Faysal Erdem – (Okan Yalabık)

Dizinin patronu görünümüde, para var, hırslı. Karanlık işler de çeviriyor sanki. Ayasofya Projesi’ne önem veriyor, ki oradan bir şeyler çıkacak gibi. Hakan, Faysal’ı iş anlamında örnek alıyor. Gelecekte Muhafız’la birlik mi olacaklar yoksa karşı mı duracaklar görecekler.

Mazhar – (Mehmet Kurtuluş)

Faysal’ın adamı. Leyla ile geçinemiyorlar. Karanlık işler çeviriyor, ama ne tür işler çeviriyor ve Ölümsüz ile Muhafız’dan haberdar mı bilmiyoruz. Aslında gömleğin peşine düşmesi onun bir şeyler bildiğini gösteriyor bize.

Dizide Burçin Terzioğlu, Cem Yiğit Üzümoğlu, Boran Kuzum gibi karakterler de var fakat ilk iki bölüm itibariyle bu karakterlere denk gelmedik.

Muhafız(The Protector) ilerledikçe sizle gelişmeleri ve yorumlarımızı paylaşacağız.

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir