Özlemce Şeyler > Bilgi Deposu > Katı Meyve Sıkacağı Önerisi ve Ürün İncelemesi

Katı Meyve Sıkacağı Önerisi ve Ürün İncelemesi

O kadar gereksiz ki. Meyvesebze ucuz değil zaten, bir de posasını yemeden atacaksın. Hem sağlıklı da değil. Canın portakal suyu mu istedi, sık limon sıkacağında. Havucu rendele, zeytinyağı gezdir, ye. Elmayı ve narı da katı meyve sıkacağı ile sıkmayın, ne olur. En güzel kısımları çöpe gidiyor. Bir heves alıyor insan bu aleti, bir zaman sonra mutfakta, tezgahta fazlalık oluyor inanın.

Şeklinde bir alıntı ile katı meyve sıkacağı önerisi konumuza başladık. İnsanlardaki genel kanı da bu şekilde öyle değil mi?

kati meyve sıkacağı

Bu konumuzda katı meyve sıkacağı öneri konusu üzerinde duracağız. Bizden çok bu mutfak aletini kullananların yorumlarını duyacaksınız. İlkini girişte sizinle paylaştık, buyrun ikincisine geçelim:

Bizim evde bir değil iki tane var. Seneler önce annem bu sıkacak yeni çıktığında bir adet edinmişti, bir kaç defa kullanımdan sonra bizde alıp bir kenara attık. Boşa mutfakta yer israfı. Temizlik meselesi de ayrı dert.

Hijyen isteyen bu sıkacak konusu, temizliği unutmamalı. Hep mi olumsuz olur insanların yorumu? Bu katı meyve sıkacağı size ne etti diyenler için, buyrun:

meyve sıkacağı önerisi yorumları

“Philips’in katı meyve sıkacağını alın” şeklinde yapılabilecek tavsiye bunlardan biridir (siyah, yuvarlak biçimli olan modeli). Hem boyutu öyle diğer markaların ki kadar büyük değil, hem diğerleri kadar gürültüsü yok, hem de temizlenmesi kolay. Çok araştırarak aldığım söylenemez ama tavsiye edebileceğim bir ürün.

Meyveyi posasıyla tüketmek en doğrusu ancak hazır meyve suyu yerine, evde taze meyvelerden hazırlanmış meyve suyunu tercih etmenin yanlış olduğu da söylenemez. Sizin mutfağınız için sağlıklı ve ekonomik bir çözüm olur.

Katı meyve sıkacağı önerilerinde dikkatimizi çeken en önemli nokta marka, aslında kalite. Biz üstte yorumda bahsedilen ürünü bulduk.

Philips Avance Collection Katı Meyve Sıkacağı

Evinizdeki elektrik süpürgelerinden daha güçlü olan bu meyve sıkacağının ilk bakışta dikkati çeken noktası parası: 779.99 TL. 780 lira verirseniz bir kuruşunuzu isteyin. Neden pahalı derseniz bahsedilen Fiberboost teknolojisinden dolayı değil.

philips anace collection kullanici yorumlari

Bu aleti pahalı yapan 3 şey var, ilki temizlik konusu. Mutfakta bir katı meyve sıkacağını kullanmanız için en önemli husus hızlı temizlenebilirliği olmalı. Bu mutfak aletini temizlemeniz 3 dakika almıyor. Katı meyve sıkacağında ikinci önemli konu; sessizlik. Bu aletler genelde sessiz değildir. Her meyve sıkacağı işinizi görür, fakat gürültülü olması o aleti kullanışsız yapıyor. Son önemli konuysa posa kabı. Philips’in bu modelinde posa alttaki yuvarlak kapta toplanıyor. Burada pürüzsüz yapı posanın dağılmasını engelliyor.

Bize sorarsanız almalı mısınız? Yaklaşık 800 lira bir katı meyve sıkacağına fazla, daha uygunu bulunup alınabilir. Katı meyve sıkacağı almalı mısınız konusuna yanıtımız evet, eğer imkanınız varsa alın. Şekerle dolu olan kolayı, meyve suları içeceğinize evde daha sağlıklı, organik kendi meyve suyunuzu yapın. Sağlıklı fit olmak önemli. Önümüz kış, sizinle kış mevsimi için fit kalmak konusunu şurada incelemiştik. Bu konu sonrası oraya da bir göz atın.

Katı Meyve Sıkacağı Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı tecrübelerine devam edelim:

  • Eğer ki o aletin haznesinde, bıçaklarında vs kalan tortuları her kullanım sonunda temiz tutacaksanız harika bir alettir. Ayrıca meyve sıkmak dışında, kilolarca domatesi sıkıp, kaynatıp, kavanozlara koyup saklayabilirsiniz. Fakat temizlik zahmetine katlanmayı göze alamıyorsanız kesinlikle boş yere para harcamış olacaksınız. Akabinde mutfakta gereksiz yer işgalinden başka bir şey olmayacak. 1 kez kullanıp en ıssız yerde çürüyecek.
  • 1 parça meyveden çıkan posa miktarına bakmadan almayın. Bütün katı meyve sıkacaklarında bir parça meyveden alınan verim farklılık gösterir. Posa haznesinde eğer bir bardak meyve kalıyorsa o makineyi kaldırın atın.
  • Bebeğinizin ek gıda dönemi için alacaksanız, almayın. Çocuğu büyümüş bir arkadaşınızdan ödünç alın. Çünkü dolaplarda tıkıştıracak yer bulmak zor olabiliyor (bkz: yoğurt yapma makinası, koşu bandı, eliptik bisiklet, pilates topu vs.). Param çok, illa alacağım diyorsanız, bir slow juicer çok daha işlevsel olur.
  • İkinci el alın, bir aydan fazla kullanırsanız daha iyisini alırsınız. Letgo’dan ikinci el moulinex aldım 60 tlye. Temizlemesi aşırı zor değil. Normalde posayı atıp meyve suyu içmeyi çok sağlıklı bulmuyorum ama evde heveslenildi bir kere. Yavaş yavaş sebze suyuna geçiyoruz, malum şeker meyveden de çıksa pek sağlıklı değil. Bir de ben sıkarken, posayı tekrar sıkıyorum, %25 daha fazla su çıkıyor, zaten posayı sıkmak kolay.

Katı meyve sıkacağı konumuzu kapatırken eğer ki incelememizi istediğiniz bir ürün ya da konu varsa konu altında bizimle paylaşabilirsiniz. Sağlıklı günler.

 

 

 

 

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir