Özlemce Şeyler > Dizi – Film İncelemeleri > Hedefim Sensin Filmi Konusu ve Oyuncuları

Hedefim Sensin Filmi Konusu ve Oyuncuları

Bu ara filmlere sardık, vizyondaki filmlerden Bizim için Şampiyon‘u izledik, çok da beğendik gerek Bold Pilot‘ı daha öncesinde tanıyıp o bağı filmin bize tekrar hissettirmesinden dolayı, gerekse Bold Pilot’ın Halis Karataş ve Begüm Atman‘ın arasındaki aşkı etkili şekilde bize anlatmasından dolayı. Hayran kaldık. Bizim için Şampiyon’dan sonraki yazımızda bahsedeceğiz, zira o Hedefim Sensin filmi gibi olmayacak.

Hedefim Sensin Filmi

Film Ata Demirer‘in favorileri mekanlarından birinde geçiyor. Ata Demirer deyince akla Trakya, Çanakkale ve o bölgedeki Bozcaada ve Gökçeada geliyor.

Film de İstanbul’da başlayıp Gökçeada’da devam ediyor. Komik bir hikayesi var denilebilir. İlk perde çok güldürmüyor, daha çok olayların akışı inceleniyor. Midyeciçiğköfteci rekabeti izleyiciye aşılanıyor. Fakat hikayeye ne zaman Demet Akbağ (Hafize) ve İlker Aksum (Yarım Hasan) dahil oluyor, işler o zaman karmaşıklaşıyor.

Hedefim Sensin Film Konusu

Filmin ismi Hedefim Sensin, ama isimde çok düşünmemişler. Hikaye meyhaneciler sokağında çiğköfte satan Zekeriya Taştan‘ın (Ata Demirer, Hafize’nin deyimiyle Nadir Usta) bir mafya takasına dalmasıyla oluşuyor. Dalma kısmı baya Zekeriya’nın patavatsızlığından kaynaklı. Ama akıllı da Zekeriya, sonrasında yaptığı Gökçeada hamlesiyle. Ama makus talihi (gerçi Leyla, Hafize ve Yarım Hasan’la karşılaşıyor orada, makus denemeyebilir) Gökçeada’da peşini bırakmıyor. Spoiler vermeden en fazla bu kadar anlatılır gibi geldi.

Karakter İncelemeleri

Hedefim Sensin Zekeriya Taştan

Ata Demirer iyi taşıyor Zekeriya Taştan’ı. Çiğköfteci ama her iş de elinden geliyor, dükkanınız olsa ilk çağıracağınız adamlardan. Bir de okullu değil, mahallede orada burada büyümüş bir insan olarak hemen her şeyde tecrübesi var, şahsen bir dükkan açsam direkt alırım Zekeriya’yı işe. İşi bilmese dahi, sahip olduğu merak içgüdüsüyle kapacaktır işi. Merak dışında, güçlü bir diğer yanı sesi. Ata Demirer, konservatuvar eğitimini sonuna kadar konuşturuyor.

Hedefim Sensin Yarım Hasan

Bu karakter bazı kısımlarda başrol Zekeriya’nın önüne geçiyor, iyi de oluyor. İlker Aksum müthiş bir oyunculuk sergilemiş. İlker Aksum’u Çarli‘nin Afakan zamanlarından biliyorum. Kendisi Çarli’den dolayı pişmanım demiş, ama açıkçası benim sempatimi kazandığı zamanlar o dizide oynadığı sıralardı ve o diziden sonra hemen her gördüğüm yapımda İlker Aksum’u desteklerim.

Hedefim Sensin Film Konusu

İyi de işler çıkarıyor, geçen gün Diriliş Ertuğrul‘da denk geldim, orada da şahane oyunculuğu var. Hedefim Sensin’de oynadığı Yarım Hasan‘da da bizleri sağlam güldürüyor.

Hedefim Sensin Hafize

Geldik Demet Akbağ’a. Arkadaşlar, filmde Hafize’yi gördüğünüz anların %80’inde gülüyorsunuz, net. Hala o Bir Demet Tiyatro‘daki sıcaklığını hissediyorsunuz. Hafize’nin psikopat yanı sizi onun dialoglarına bağlıyor. Nadir Usta deyimini de şuraya bırakıyorum, filmde izlerken aklınıza gelecektir.

Hedefim Sensin Leyla

Gonca Vuslateri‘ye geldik. Filmin güzeli, ada kızı. Rolünü iyi idare ediyor, Fakat üstte bahsettiğim üçlüden pek Leyla’ya rol düşmüyor.

Filme ÖMDB puanımız: 5.7/10

 

 

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir