Özlemce Şeyler > Eğlence > Devlet Tiyatroları – Karmakarışık – Günün Çorbası – Tamamen Doluyuz

Devlet Tiyatroları – Karmakarışık – Günün Çorbası – Tamamen Doluyuz

Bugünkü konumuz Devlet Tiyatroları ve Devlet Tiyatroları’nda hâlen oyunları süren Karmakarışık, Günün Çorbası ve Tamamen Doluyuz üzerine. Devlet Tiyatroları’nı insanımız inanılmaz seviyor, öyle ki kolay kolay bilet bulamıyorsunuz. Biletler Biletiva üzerinden ya da gişelerden alınabilir. Ama iki hafta önceden tüm oyunların biletleri çoktan tükendiği için, gişede bilet bulamama ihtimaliniz yüksek. Tiyatro oyunları için bilet konusuna en sonda değineceğiz.

devlet-tiyatrolari-biletleri

Gitmişken kaliteli oyunlara gidelim diyenler için hemen gittiğimiz üç oyun olan: Karmakarışık, Günün Çorbası ve Tamamen Doluyuz üzerine size tecrübelerimizi aktarmaya başlayalım.

Karmakarışık Tiyatro Oyunu

Karmakarışık, bizim tiyatro oyunundan bir ya da iki gün önce, 2.sıradan yan yana 2 kişilik yer bularak gittiğimiz bir oyun. Devlet Tiyatroları oyunlarına bilet alanlar bilir, böyle bir şeyin gerçekleşme ihtimali sizin Plüton’a gitme ihtimalinize hemen hemen eşit. Pek de araştırmamıştık oyunu. Gittik ve kahkaha dolu dakikalar hemen sahne açılır açılmaz başladı. Hikayeyi spoiler vermeden özetlemeye çalışırsak, bir bakan, bir sekreter, bir ceset ve aniden söylenen bir yalanın olayları nasıl karmakarışık hâle getirebileceği sergileniyor.

karmakarışık tiyatro oyunu

Oyundaki her karaktere ayrı güleceksiniz, buna oyundaki ceset bile dahil. Yeri gelecek otelin yan odasını çok merak edeceksiniz, yeri gelecek bakanın danışmanının ne kadar sağlam potansiyeli olduğunu. Biz inanılmaz güldük. Sizin de eğer vaktiniz varsa bu eğlenceli tiyatro oyununa kesinlikle gidin.

Karmakarışık oyununa puanımız: 7.8/10

Günün Çorbası Tiyatro Oyunu

Bir müzikal. Genelde müzikalleri tercih etmiyoruz fakat bilet bulduk gidelim dedik. Oyuncuların performansları güçlü fakat senaryo o kadar güçlü değil. Yine Karmakarışık gibi yabancı kökenli bir yapım. Hikaye bir çorba tarifi, restoran ve gazeteyi içeriyor. Az çok konuyu ve tiyatro başlayınca sonunu tahmin ediyorsunuz. Günün Çorbası oyununu beğendiğimizi söyleyemeyeceğim. Ben şahsen saate baktım, bitse de gitsek diye.

Günün Çorbası Tiyatro

Günün Çorbası oyununa puanımız: 4.5/10

Tamamen Doluyuz Tiyatro Oyunu

Tek kişilik bir gösteri. Birçok ünlü oyuncunun sesini burada duyacaksınız. Başrolünde Efe Erkekli var, Altan Erkekli’nin oğlu. Hikaye konservatuvar mezunu bir gencin, rezervasyon görevlisi olarak çalıştığı bir restoranda geçiyor. Sam (Efe Erkekli) gerek ziyaretçilerle, gerek arkadaşlarıyla, gerek aşçı ve diğer görevlilerle telefonda uzun uzun konuşmalar yapıyor. Hikayede tempo hiç düşmüyor, oyunda beğendiğimiz bir diğer konuysa ışık açılarının başarılı olması. Fakat biraz sıkıldığımı itiraf etmeliyim. Henüz kariyerinin başında olan Efe Erkekli’nin daha alması gereken yollar olduğunu düşündürttü bu oyun bize.

Tamamen Doluyuz oyununa puanımız: 5.2/10

Devlet Tiyatroları İçin Nasıl Bilet Alınır?

Konu içinde küçük bir bahsettik ama detaylı anlatımını da yapalım istedik. İki imkânınız var burada, birincisi tiyatro salonunun bulunduğu gişeler, diğeri Biletiva. Tiyatro salonunun oradaki Gişelerde bilet bulmanız biraz zor, çünkü tiyatrolar neredeyse kapalı gişe oynuyor. Rağbet görmeyen bazı oyunlarda bilet bulmanız olası. Diğer ve bizim de kullandığımız seçenekse Biletiva kullanarak Devlet Tiyatroları için bilet almak. Nasıl derseniz, buraya tıklayarak önümüzdeki iki hafta içinde sergilenecek oyunları görebiliyorsunuz. Daha sonra gitmek istediğiniz oyuna tıklayıp boş koltukları seçerek işlemi tamamlıyorsunuz. Bir başka yazımızda da yine bilet bulmakta güçlük çektiğimiz Şehir Tiyatroları üzerine konuşalım. Tiyatro oyunları hakkındaki sorularınızı bu konu altından bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir