Özlemce Şeyler > Dizi – Film İncelemeleri > Çatışma Filmi Konusu ve Yorumları

Çatışma Filmi Konusu ve Yorumları

Çatışma filmine gittik 3-4 gün önce. Bakın bu filmin ne kadar kötü bir film olduğunu şöyle anlatmaya çalışayım. Uzun süredir şifresini unuttuğum IMDB hesabıma giriş yapıp, puanlamada 1 puan verdim.

büyük silahlı çatışma

IMDB puanı da şu an itibariyle 4.3, filmin hedef kitlesinden bahsedeyim. 1992-1997 yılları arasında filmlerle haşır neşir olmuş X kuşağı. Neden böyle diyorum, bir kere Bruce Willis oynuyor. Evet ölmemiş adam, ben de şaşırdım buna. Bruce en son karşıma 6.sınıfta, İngilizce sınavında çıkmıştı. Ben ortaokulu bitireli neredeyse 20 sene oldu. Sadece Bruce Willis’den dolayı böyle konuşmadım. Ayrıca Frank Grillo da var filmde. Bu adamların biri 53, diğeri 63 yaşında.

Bruce Willis IMDBFrank Grillo IMDB

Çatışma Filmi Konusu

Filmin konusuysa çok aşırı klasik. Film devam ederken bazı senaryolar türettim kafamdan, dedim ki yok o kadar da basit senaryoya sahip olamaz, arkadaşlar; film bu kafamdaki senaryolardan daha da basit çıktı. Spoiler vermeden filmi anlatmaya çalışayım. Jacob’ın (Frank Grillo) çalıştığı banka soyuluyor. Kim soymuş bankayı uzun süredir FBI bulamıyor. Sonra Her nasılsa Jacob ve James (Bruce Willis) 2 dakikada eli koymuş gibi buluyor, peşine düşüyorlar, sonra Jacob ve James’in kahramanlıkları.

Filmde o kadar falso var ki, hangisini anlatsam bilemedim. Ama en gülüncü son sahnede James’in olayı bitirişi, üstteki giriş resmimiz bununla ilgili. Spoiler vermeden bu kadar bahsedebiliyorum. Gitmeyin arkadaşlar, bu uyuyakaldığım filme gitmeyin ki ben polisiye film aşığı bir adamım.

Neden Bu Filme Gittik

Gelelim bu iş böyleyken neden bu filme gittiğimize. Bakın arkadaşlar buraya çok güleceksiniz; film tanıtımında diyorlar ki:

çatışma filmi yorumları

Daima bir adım önde denmiş ya, lan dedim tam benim aradığım film. Miss Sloane’un ileri görüşlülüğünü, Nicky’nin planlarını ya da Lightman’ın çıkarım yapma sanatını bekledim burada. Ama nerede.. Soyguncu beceriksiz, bizim ekip profesyonellikten çok uzak.

  • Eğer yakınlarınıza bir iyilik yapmak istiyorsanız filme gitmemelerini önerin. Filme dair hatırladığım tek güzel bir nokta yok.

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir