Özlemce Şeyler > Bilgi Deposu > Instagram’da Nasıl Koleksiyon Oluşturabilirim?

Instagram’da Nasıl Koleksiyon Oluşturabilirim?

Son zamanların en popüler sosyal ağı olan Instagram’dan geçen sorular geliyordu, instagram koleksiyon oluşturma nedir, nasıl yapılır diye. Biz de konuyu detaylı inceleyip Instagram fanlarına yardım etmek istedik. Instagram’da koleksiyon nasıl oluşturulur diyenler için bir de resimli anlatım hazırladık.

Instagram’da Koleksiyon Oluşturma

Aslında basit Instagram’da koleksiyon oluşturma. Instagram’da oluşturduğunuz koleksiyonu silme işlemini de anlatacağız. Koleksiyon nedir diyenleriniz varsa, koleksiyon Instagram’da beğendiğiniz gönderileri, video ve resimleri ileride tekrar izlemek istediğinizde size kolaylık sağlayan beğenilen gönderileri kategoriler şeklinde derleyen bir araç Instagram’ın kullanıcılarının işini kolaylaştırmak için yaptığı, birçok kişinin de sık kullandığı bir özellik.

Şimdi Instagram koleksiyon oluşturma ile ilgili resimli anlatımımıza geçelim.

instagram koleksiyon olusturma

koleksiyon nasıl silinir

koleksiyon nasıl oluşturulur

instagram koleksiyon ekleme

instagram koleksiyon nasıl oluşturulur

Üstteki resimleri takip ederek yeni bir koleksiyon oluşturabilirsiniz. Video ve resimlerinizi kategorileştirerek Instagram koleksiyonlarınızı yönetebilirsiniz. Buraya kadar her şey iyi güzel ya koleksiyonlar nasıl silinir?

Instagram Koleksiyon Nasıl Silinir?

İsterseniz koleksiyonları denemek için öylesine oluşturup alttaki talimatlarla da silebilirsiniz.

Profil => Kaydetme Butonu => yolunu izleyerek oluşturulan koleksiyonları görmeniz mümkün. Burada koleksiyonu silmek isterseniz koleksiyona geldiğiniz sağ üstte yani üç nokta sembolünü göreceksiniz. Buradan koleksiyonlarınızı düzenleyebilir ya da koleksiyona ekle butonuyla koleksiyonlarınıza ekleme işlemi yapabilirsiniz. Peki ya koleksiyon silme işlemi nasıl? Koleksiyon nasıl silinir derseniz bunun cevabı Koleksiyon Düzenle bölümünde. Koleksiyon silmek için düzenle bölümünde alttaki kısmı göreceksiniz.

instagram koleksiyon nasıl silinir

Koleksiyondan Sil‘den sildiğiniz fotoğraflar tamamen silinmeyecektir, silinen resimler kaydedilenler resimlerde durur. Oradan da sildiğinizde tamamen silinir. Bu konumuzda koleksiyon oluşturma ve silme işlemlerini resimli olarak anlatmaya çalıştık. Umarız size faydası dokunmuştur, sağlıcakla kalın.

 

 

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir