Özlemce Şeyler > Bilgi Deposu > Instagram Erişim Engellendi Sorunu ve Çözümü

Instagram Erişim Engellendi Sorunu ve Çözümü

İnstagram üzerine sorunları çözmeye adadık son birkaç günde kendimizi ve bugünki konumuz “Instagram Erişim Engellendi Sorunu ve Nasıl Çözülür” konusu. Geçtiğimiz günlerde instagram kullanıcılarının fazlasıyla karşılaştığı bir problemdi ve size detaylı, resimli anlatımıyla sorunun çözümünü göstermek istedik.

Instagram Erişim Engellendi Sorunu ve Çözümü

Erişim engellendi penceresini hatayla karşılaşanlar bilir. Şöyle bir şeydir bu instagram hata pencerecesi:

instagram işlem engellendi

  • Ne zaman çıkar bu hata?

Instagram’da aktif olarak yaptığınız işlemlerde karşınıza çıkar. Yani bir video, resim beğenmek istediğiniz ya da mesaj yazmak istediğinizde bu hata ile karşılaşabilirsiniz.

  • Neden instagram erişim engellendi hatasıyla karşılaşırsınız?

Çünkü o aksiyonu çok fazla kullanmışsınız. Bir resim veya video beğeneceksiniz fakat bu hata mı çıktı karşınıza? Bilin ki; Instagram’ın size koyduğu beğeni sınırını aşmışsınızdır ve bu sebeple bu hatayı alıyorsunuzdur.

  • Neden böyle bir hata var?

Instagram’da artık bir sürü bot hesap çıktı, sahte beğeniler ve sahte takipçiler satın alıyor insanlar ve firmalar da botları ortaya çıkarıyor. Yani gerçek olmayan kişiler. Bu kişiler, istediğiniz kadar beğeni, takip yapıp istenilen kadar mesaj gönderebiliyor. Bu sebeptendir ki Instagram bu gibi özelliklere sınır getirdi ve bu sınırı aşanlar için erişim engellendi hatasını karşılarına çıkarıyor.

“Bu işlem engellendi. Lütfen daha sonra tekrar dene. Topluluğumuzu korumak için bazı içerikleri ve işlemleri kısıtlıyoruz. Hata yaptığımızı düşünüyorsanız bize bildirim.”

Erişim Engellendi Hatası Nasıl Çözülür?

Gelelim hatanın çözümüne. Bilin ki böyle bir hata aldıysanız aşırı kullanım yapmşsınızdır.

  • Bekleyerek sorun çözülür mü?

Uzun vadede evet, bizse size kısa çözümü sunacağız. Şimdi hata penceresine gelip Sorun Bildir diyelim. Sorun Bildir kısmında eğer size bir mesaj kısmı çıkarsa, mesaja şunu yazalım:

  • Belirtilen hata bilgim dahilinde değildi. Erişim engelinin kaldırılması hâlinde tekrarını yapmayacağım.

Bu mesajı attıktan 5 dakika sonra yine aynı mesajı yazıyoruz. İki kere göndermeniz yeterli, bir – iki saat içinde problem çözülecektir.

instagram erişim engellendi hatası

Mesaj penceresi çıkmaması hâlinde Sorun Bildir kısmına 15 dakika arayla tıklayıp bildirim yapıyorsunuz. Bunu 3 kez yapacağız. İki – üç saat içinde sorununuz çözülmüş olacak.

  • Üsttekileri yapmazsam ne zaman çözülür problemim?

Instagram minimum 48 saat diyor sorun çözümü için.

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir