Özlemce Şeyler > Bilgi Deposu > Deniz Tutkunları CNR Avrasya Boat Show’da

Deniz Tutkunları CNR Avrasya Boat Show’da

Merhabalar, bugün sizlerle deniz tutkunlarının vazgeçemediği bir fuardan bahsedeceğim. CNR Avrasya Boat Show

CNR Avrasya Boat Show

Dünyanın en büyük ikinci fuarı CNR Avrasya Boat Show, bugün ziyaretçilere açıldı. 18 Şubat tarihine kadar CNR EXPO Yeşilköy’de devam edecek olan fuar, her yıl olduğu gibi deniz tutkunlarını aynı çatı altında bir araya getiriyor. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve DENTUR işbirliğiyle gerçekleştirilen fuarda, 400’den fazla tekne, süper yat, mega yat ve yelkenli markasının yanı sıra amatör denizcilik sektörüne ait tüm aksesuar ve ekipmanlar da ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

en pahalı yat sanlorenzo

Fuarda görücüye çıkan İtalyan Sanlorenzo, SL78 modeli, Trio Yachting; Prestige 460, Prestige 520 ve NC 33 modelleri, Tiger Yachts’ın Anatolia modeli Türkiye’de ilk kez sergileniyor. Fuarın en pahalı yatı, 5.2 milyon Euro değeriyle Sanlorenzo-SL78 ile fuarın en uygun teknesi, Safter 3.50 modelleri ziyaretçiler tarafından ilgi görüyor. Trio Yatching firmasının Türkiye prömiyerini yaptığı Prestige 460, Prestige 520 ve Prestige NC 33’u de fuarda dikkat çeken modeller arasında yer alıyor. Firma Prestige 460 modelini 486 bin Euro’dan satışa sunarken Prestige 520’yi 636 bin Euro’ya ve NC 33’ü ise 196 bin 400 Euro başlangıç fiyatıyla sergiliyor. Ayrıca Tiger Yatchts tarafından tamamen yerli ve el yapımı üretilen Anatolia modeli de fuarda 29 bin 750 Euro değeriyle ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Ayrıca Princess Yachts’ın birbirinden iddialı 4 farklı modeli de fuarda sergileniyor. Princess 75 Motor Yatcht, Princess 68, Princess 62 ve Princess V40 modelleri görünüş ve özellikleriyle ziyaretçilerin ilk adresi oluyor.

en ucuz yat fiyatları

Deniz Severler Etkinliğe Doyacak

Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen CNR Avrasya Boat Show Fuarı, birbirinden renkli etkinliklere de imza atıyor. Etkinlikler;

  • 11 Şubat’ta “Türkiye Sualtı Görüntüleme Sanatı” paneli Merih Akoğlu moderatörlüğünde gerçekleştirilecek.
  • 13 Şubat’ta “Deniz hikayeleri” stand up’u ile gazeteci Sunay Akın, CNR Avrasya Boat Show’da ziyaretçilerle bir araya gelecek.
  • 16 Şubat’ta Ebru Güzel’in moderatörlüğünde Birgül Erken, Esra Tekkaya, Neslihan Karayel, Sabina Dedeoğlu, Deniz İrengün ve Selma Rodopman’ın katılımıyla “Kadın, Deniz ve Spor Paneli” düzenlenecek.
  • 17 Şubat’ta ise ‘Süper Yat’ paneliyle sektörün önde gelen temsilcileri bir araya gelecek.

TURMEPA’ya Destek

Teknesiyle dünya turu yapan ilk Türk Sadun Boro’yu anma etkinliğinin yapılacağı fuarda ünlü fotoğrafçılar tarafından çekilen fotoğraflar da sergileniyor. Ayrıca CNR Avrasya Boat Show biletlerinin satışından elde edilen gelirin bir kısmı Deniz Temiz Derneği’ne (TURMEPA) bağışlanacak.

yerli tekne yat modelleri

TURMEPA, Türkiye’de kıyı ve denizlerin korunması, gelecek nesillere temiz bir deniz ve yaşanabilir Türkiye bırakmak amacıyla kurulan bir dernektir.

Fuarın en ilgi çekici fotoğrafına ödül

Fuar kapsamında düzenlenen fotoğraf çekme yarışması ile ziyaretçiler ödüle de doyacak. 10-17 Şubat tarihleri arasında CNR Avrasya Boat Show’a gelen ziyaretçiler çektikleri fotoğrafları Instagram hesaplarından #enteresankare hashtag’i ile paylaşarak fotoğraf yarışmasına katılabilecek. Her gün en çok beğeni alan 5 fotoğraf, jüri üyeleri tarafından seçilecek. 7 gün sürecek yarışma sonunda Terih Akoğlu, Coşkun Aral, İsa Çelik, Haluk Genç, Tuğrul Savaş, Alpaslan Sirkecioğlu ve İzzet Keribar’dan oluşan final jürisi 35 fotoğraf arasından en iyi 5 fotoğrafı seçecek. 18 Şubat’ta düzenlen ödül töreni ile ödüller sahiplerini bulacak.

Tekrar görüşmek üzere, hoşçakalın.

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir