Özlemce Şeyler > Eğlence > Röveşata Dersi Veren Çocuk ve Captain Tsubasa 2018

Röveşata Dersi Veren Çocuk ve Captain Tsubasa 2018

Bugün futbol üzerine sohbet edeceğiz. İlk olarak tatlı bir röveşata dersi izleteceğiz size. Sonrasında çocukluğunu sabahın 6’sında kalkıp Tsubasa izleyerek geçirmiş nesil için güzel bir haber vereceğiz. Tabiki bizim için de çok sevindirici oldu bu haber.

Röveşata Dersi Veren Çocuk

Şimdi bir videomuz var, Youtube’da izlerken denk geldiğimiz. Tanıdığım tüm Youtuber’lardan daha sempatik, sevdikleriyle organize ve bir şeyler öğretmeyi amaçlayan bir adamı izleteceğim sizlere:

Nasıl da özveriyle anlatıyor değil mi? Videoyu izledikten sonra size yorumlarımızdan çok insanların ne düşündüklerini anlatmak istedik:

bu koca yürekli çocuğun pek bir yeteneği olmayabilir ama en azından isteği, hevesi var. bir insanın isteği var ise bir konuda o insan başarılı olur. bu çocuğun isteği de videodan belli oluyor. bir kulübün altyapısına yazdırılıp eğitilmelidir kanımca.

  • Üstteki yoruma inanılmaz katılıyorum, şu anda sahalar bu çocuğun yarısı kadar özveri göstermeyenlerle dolu. onlara milyon dolarlar vereceğinize, şu ufaklığa verip bir hayali gerçekleştirin. Emin olun size karşılığını kat kat verecektir. Yorumlara devam edelim:

bu çocuğun canını yerim ya. bir zamanlar kendimize bir oyuncu seçer maçlarda o oyuncunun ismini kullanırdık. o zamanları anımsadım ve evvela cesaretinden sonra da yeteneğinden ötürü kutlamak lazım. “duyduydum abi.”

son zamanların en başarılı kısa metrajlı filmi.

ya maşallah nasıl akıllı olgun çocuklar, abisi kardeşini örgütlemiş bitice bas demiş duduudum abi diyo.yanaklarından ısırasın.çocuk gerçekten yetenekli bence ve desteklenmesi yerinde olur..

büyüyünce herkes bozuldu be çocuk sen bozulma olur mu diyeceğim kardeşimiz. tebessüm ederek izledim videoyu başka arkadaşları yok iki kardeş masum ve o kadar tatlılar ki cidden içim bir hoş oldu.

kardeşinin yanısıra, çocukluğun halen yakıştığı ender bünyelerden kendisi. böyle çocukların kaldığını görmek hem sevindiriyor hem de hüzünlendiriyor; yetiştikleri sosyo-kültürel yapının farklılığı dolayısıyla harcanmalarından korkuyorum. çünkü bu çocuklar yaş aldıkça sahip oldukları samimiyetin, masumiyetin sistemin talep ettikleri olmadığını anlayacaklar. büyümesinler hiç bu çocuklar, kötü çünkü büyümek.

captain tsubasa 2018

vay be. küçüklüğümde köyde çektiğim bu tarz videolar aklıma geldi. saçma sapan kelimeler sallayarak yabancı futbolcularla güya ingilizce röportaj yapardık. hem şutu çeken forvet, hemde aynı şutu kurtaran kaleciydik. bu video sayesinde hala bu dünyadan umutluyum. ufaklığa sevgilerle..

duğduğdum ağbi.’ ulan ne tatlı geldi gece gece ya. ağzını burnunu yesinler senin 🙂 Allah sizi birbirinizden ayırmasın inşallah. her daim yar ve yardımcınız olsun.

  • Ufaklığa övgülerin yanında bir de formadaki isme dikkat çeken olmuş:

kesinlikle formada yazan futbolcudan daha iyi oynadığı kesin.

Çocukluk hissini, o masum hissiyatı yaşattığın için teşekkür ederiz sana çocuk diyerek diğer haberimize geçiyoruz.

Captain Tsubasa 2018 Geliyor

90’larda büyüyenlerin idollerinden biri Kaptan Tsubasa. Tsubasa ile ilgili daha önce Okullardan Ders Olarak Verilmesi Gereken Oyunlar konumuzda az çok bahsetmiştik. Çocukluğu, okuldan sonra akşam ezanına kadar arkadaşlarıyla top oynayarak geçmiş nesil için bir başkadır Tsubasa Oozora. Kimisi Taro Misaki‘yi sever kimisi Hyuga Kojiro‘yu, kimini Genzo Wakabayashi‘yi. Sevenleri ayırt etmek yerine genele baktığınızda kendinizden bir şeyleri bulacağınız bir çizgi filmdi Kaptan Tsubasa. Benim hatırladığım 15-20 yıl önce Kanal D‘de yayınlanırdı, birkaç sene önce Yumurcak TV‘de görmüştüm. Yıllar sonra görüp, bölümü ezbere bilmeme rağmen yine de izletmişti kendini. Hatta şu sıra Road to 2002 serisini izliyorum Almancam’ı geliştirmek için. Enteresan geldi değil mi? Yok gelmesin. Bir hayırsever Alman, Tsubasa’nın Almanca bölümlerini alt yazılı olarak eklemiş Youtube’a. Ona şuradan ulaşabilirsiniz. Anılarını tazelerken Almanca öğrenmek isteyenler için faydalı olabilir. Almanca konusuna Almanca’da Zamanlar konusuyla giriş yapmıştık.

Konumuza dönersek Tsubasa 2018‘de tekrar ekranlara geliyor. Japon anime kuruluşu Actu Animes Captain Tsubasa 2018’i alttaki fragmanla duyurdu:

Görüntü kalitesinin arttığını, CGI teknolojisinin kullanıldığını görüyoruz. Animelerdeki görüntü kalitesinden bahsetmişken hala bir Kuroko no Basket kalitesini sağlamıyor:

Tabi Captain Tsubasa 2018 dendiğinde akan sular duruluyor, siz görüntüyü 144p’ye de alsanız kalite düşmeyecektir, emin olablirsiniz. Gelelim Kaptan Tsubasa 2018’in hikaye ve karakterlerine. Ana karakterler, Tsubasa, Kojiro, Misaki, Wakabayashi yine hikayede varlar. Hikayenin kötü yanı, yine en baştan izleyeceğiz. Yani Tsubasa Wakabayashi’ye meydan okuyacak, Misaki bu savaşta yine Tsubasa’yı yalnız bırakmayacak, daha sonra bu üçlünün karşısına Kojiro çıkacak. Fakat tüm bunların 5 bölümde tamamlanması planlanıyor. Yeni Tsubasa 24 bölümden oluşacak ve iki sezon olarak yayınlanacak. Bu arada bir sezon finali yapacağını işaret ediyor. Umarım Türk dizilerinin sezon finali gibi bir sezonla ara vermez.

Tsubasa 2018’in en bomba haberiyse Tsubasa dünya çapında bu sefer Messi ve Ronaldo’ya rakip olacak. Herkes bu maçları merak ediyor. Ama kuruluş Road to 2002’de yaptığı gibi en heyecanlı yerde bölümü bitirebilir. Road to 2002’de Japonya finale çıkıyor ve Roberto Hongo’nun çalıştırdığı Santana’lı Rival’li Brezilya’ya rakip oluyordu.

Nisan’da Japonya’da vizyona girecek Tsubasa’nın en az 6 ay sonra Türkiye’de nete düşmesi bekleniyor, bekleyip göreceğiz, fakat Tsubasa severler olarak bu haber bizi heyecanlandırdı.

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir