Özlemce Şeyler > Spor > Galatasaray’ın Yeni Başkanı Mustafa Cengiz Kimdir?

Galatasaray’ın Yeni Başkanı Mustafa Cengiz Kimdir?

Galatasaray’da bir devir kapandı ve Galatasaray, tarihinin en kötü başkanı olan Dursun Özbek‘ten bugün yapılan olağanüstü kongreyle kurtuldu. Bugünki olağanüstü kongrede nereden çıktı diyenler olabilir, söyleyelim uyanıklık etmek isteyen Dursun Özbek’in marifetiydi bu kongre.

Galatasaray’ın 37. Genel Başkanı Mustafa Cengiz Kimdir

Dursun Özbek mayıs ayını beklemeyerek, uyanıklık edip 37.başkanlık seçimini erkene aldı ve hemen bir olağanüstü kongre düzenledi. Burada amaç Mustafa Cengiz ve diğer adaylığını koymak isteyen adayların hazırlığını engellemekti ama evdeki hesap çarşıya uymadı, çünkü Dursun Özbek kendisinin gönderilmesi için herhangi bir hazırlığa gerek olmadığını bilmiyordu. Galatasaray camiası o kadar nefret etti ki Dursun Özbek’ten, yıllardır Galatasaray Kulübü üyeliği olup oy kullanmayan insanlar Dursun Özbek’i göndermek için oy vermeye gitti. Peki kimdir Mustafa Cengiz, çok tanıyan yok malum. Yaşlı olması bir problem olabilir, Galatasaray taraftarı aslında biraz daha genç, dinamik aday istese de Dursun Özbek’ten kurtulmanın sevinci bir başka. Mustafa Cengiz kimdir sorusunun yanıtı ise Galatasaray resmi sitesinden:

mustafa cengiz kimdir galatasaray başkanı

Galatasaray Başkanlığı Seçimi Nasıl Devam Etti?

Seçim başladığında aslında Dursun Özbek öndeydi, sebebi eski ya da yaşlı kesimin Dursun Özbek’i desteklemesiydi fakat orta ve yeni kuşak yani eskiye nazaran daha dinamik olan kuşak Dursun Özbek ve destekçileri ezdi geçti ve Mustafa Cengiz 140 oy farkla başkan seçildi. Mustafa Cengiz’in bu seçimi kazanmasının ilk nedeni Dursun Özbek olmamasıydı. Çünkü yoldan çevirdiğiniz herhangi bir Galatasaraylı da Dursun Özbek’ten daha iyi bir başlangıç yapabilirdi. Daha iyi derken neyi kastediyorum. 0 şampiyonlukta kalmazdı, Riva‘yı, sağı solu en güzel yerleri satmazdı, ki herkes Dursun Özbek’in kalmış olsa Galatasaray Adası‘nı da satabileceğini düşünüyordu. Türkiye en önde gelen kulübü olan Galatasaray’ı perişan eden, yerlerde süründüren, gereksiz transferler yapan, Riva’yı saçma sapan bir fiyata satıp gidip futbolcu demeye bin şahit dediğimiz kişileri takıma katan Dursun Özbek’in gitmesi çok yerinde bir karar oldu.

Dursun Özbek Uyanıklığına Kurban Gitti

Seçimi erkene alan Dursun Özbek hiç ummadığı bir sonuçla karşılaştı. Kongrede başkanlık seçimi için oy veren üyeler aslında Mustafa Cengiz’i tam tanımıyordu fakat Dursun Özbek öyle bir başkan adayıydı ki karşısına kimi çıkarırsanız çıkarın kazanırdı. Seçimi kazanan Mustafa Cengiz’in vaatleri neler peki?galatasaray başkanı mustafa cengiz

Ve Dursun Özbek neler yapmış ki, en sonunda o koltuğundan inerken herkesin kurtulduğuna sevindiği biri olarak yollandı.

Galatasaray – Kayserispor Maçı

Futbol takımına dönersek, Galatasaray hafta içi Buca’yı 3-0’lık net bir skorla yenerek Türkiye Kupası‘nda üst tura geçti. Bu maça neredeyse tam kadro çıkan Galatasaray bu haftaki Kayserispor maçına bir nevi hazırlık yaptı. Otoriteler bu maçta Galatasaray’ın farklı kazanacağını düşünüyor.

Galatasaray önce taraftarların nefret ettiği Igor Tudor‘dan kurtuldu, şimdi de Dursun Özbek’ten. Demokrasinin işlediği bir kulüp olması taraftarı sevindiriyor. Emin olun bugünki başkanlık seçimi sonucuyla beraber birçok Galatasaraylı, o atkısını tekrar boynuna taktı, formasını tekrar sırtına geçirdi. Bakalım gelecek Galatasaray için neler gösterecek.

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir