Özlemce Şeyler > Bilgi Deposu > Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası Etkinlikleri Devam Ediyor

Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası Etkinlikleri Devam Ediyor

Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası

Merhabalar, bugün sizlere “Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası” ile ilgili bilgi vereceğim.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl 6.sı düzenlenen “Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası” etkinlikleri 6 Aralık Çarşamba Günü, İstanbul Kongre Merkezi Harbiye‘de gerçekleştirilmeye başlandı.

Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası6 Aralık Çarşamba Günü, İstanbul Kongre Merkezi Harbiye‘de gerçekleştirilmeye başlanan Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası etkinlikleri, 9 Aralık Cumartesi Gününe kadar devam edecek.  31 yabancı toplam 201 davetli konuşmacının ağırlanması planlanan Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftasına, 200’ün üzerinde kurumun katılması bekleniyor.

Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası kapsamında Dünyadan ve Türkiye’den sanayiciler, akademisyenler, üniversite öğrencileri, teknoloji liderleri, girişimciler, melek yatırımcılar, sivil toplum kuruluşları ile AR-GE ve bilim teknoloji merkezleri bir araya getiriliyor.

‘Türkiye İnovasyon Haftası, ülkemizde inovasyon denilince ilk akla gelen etkinliklerden birisidir. Türkiye İnovasyon Haftası, “Born Global” yani “Doğuştan Küresel” kimliğini de bu yıl bünyesine dahil ederek ‘Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası’ adını aldı.

Türkiye İnovasyon Haftasına bu yıl dahil edilen ‘Born Global’ ile Türkiye’nin uluslararası bir girişimcilik merkezi haline getirilmesi ve bu merkezden küresel şirketlerin oluşturulması hedefleniyor.

Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik HaftasıBorn Global İstanbul; girişimcileri, yatırımcıları ve destek hizmet kuruluşlarını bir araya getirerek işbirliği fırsatları sunan bir platform olarak tasarlanmış. Aynı zamanda da startup ve teknoloji firmalarının en önemli buluşma noktalarından biri olma düşüncesiyle de hayata geçirilmiş.

Ayrıca, Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası kapsamında Pitching Yarışması da gerçekleştiriliyor. Ön elemeyi geçen 60 ulusal ve 60 uluslararası girişimci, jüri ve yatırımcılar karşısında sunumlarını gerçekleştiriyor. Jüri tarafından en çok beğenilen 3 girişimciye ise, yatırım hakkı verilecek.

Bu arada Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası etkinliklerine katılmak isterseniz, katılımın ücretsiz olduğunu belirtmek isterim. Eğer sizde inovasyon ve girişimcilik konularına ilgiliyseniz, bu etkinliği kaçırmamanızı öneririm.

Tekrar görüşmek üzere, hoşçakalın.

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir