Özlemce Şeyler > Personel Alım İlanları > Milli Savunma Bakanlığı Sivil Memur Alımı İlanları

Milli Savunma Bakanlığı Sivil Memur Alımı İlanları

2017 biterken Milli Savunma Bakanlığı’ndan müjdeli bir haber geldi, en az lise mezunu 395 sivil memur alımı yapacağını duyurdu. Milli Savunma Bakanlığı’nın memur alımı ilanlarını çok bekleyen olduğunu bildiğimiz yılbaşı tatilinde de olsak hemen haberi sizlere iletmek istedik.

Milli Savunma Bakanlığı En Az Lise Mezunu 395 Sivil Memur İlanı

Yayınlanan memur alımı duyurusu ile 395 sivil memur alacağını duyuran Milli Savunma Bakanlığı ilan bekleyenleri sevindirdi. Memur alımı ilanında KPSS şartı olduğunu belirtmek gerekir başta. Diğer önemli şart en az lise mezunu olmak. İlanla ilgili detaylar haberimizde.

Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinden yayınlanan ilanda Milli Savunma Bakanlığı iş başvurusu düşünen adaylar için detayları şöyle belirtiyor. Öncelikle tek bir başvuru seçeneğiniz yok. İki üç seçenek yapabilirsiniz, çoktan seçmeli gibi bir ilan. Tüm tercihlerinizi tutturursanız ilk tercihinize yerleşeceksiniz bunu unutmayın.

Memur Alımı İçin Genel Şartlar Nelerdir?

Milli Savunma Bakanlığı memur alımı ilanı için ilk şart şu şekilde:

2018 memur alımları ilanı

İkinci şart mezun olduğu ya da girdiği sınav türüne göre KPSS ile alakalı. KPSS puan sınırına geçmeden önce, puan türünden bahsedelim. İstenilen sınav türleri şöyle:

  • Lisans, Ön lisans ve Ortaöğretim (lise) mezunları için 2016 yılında yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavları’ndan 2016-KPSSP03 (Lisans), 2016-KPSSP93 (Önlisans) ve 2016- KPSSP94 (Ortaöğretim) sınav türlerinden birine girmiş ve ilgili KPSS puanını almış olma.

395 Sivil Memur Alımı İçin Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

Aslında Milli Savunma Bakanlığı memur alımı ilanı için başvurular 28 Aralık tarihinde başladı ve 12 Şubat 2018‘e kadar başvurular devam edecek. Eğer ilana başvurmayı düşünüyor ve şartları da sağlıyorsanız önünüzde 1,5 ay gibi bir zaman dilimi bulunuyor. Başvurular Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi sitesinden yapılacak.

Milli Savunma Bakanlığı resmi sitesi için tıklayın.

Buradan yapılan başvurular sonra bir aday numaranız olacak, bu aday numarası ile iş başvurusu durumunuzu bileceksiniz. 12 Şubat sonrası ön başvuru sonuçların belirleneceği tarih ise 26 Şubat. 26 Şubat’ta ön başvuru sonuçları sonrası hangi bölüme ne kadar kişi alınacak belirlenecek ve alınacak kişilerin ünvanları da belli olacak. Adayların başvurularının sonuçları yine Milli Savunma Bakanlığı resmi sitesinde yer alacak, isim listesinde yer almanız durumunda 12 Mart 2018 tarihine kadar posta, kargo ya da şahsen giderek başvuru için istenen belgeleri sunmanız gerekiyor.

milli savunma bakanlığı sivil memur alımı

Belgeleri nereye sunacağız derseniz bakanlığın personel temin daire başkanlığı Cebeci – Ankara adresine iletmeniz gerekli. Tavsiyemiz dosyaları elden teslim etmeniz.

Başvuruyla ilgili tüm bilgilerin yer aldığı, Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan dosya alttadır.

Milli Savunma Bakanlığı Sivil Memur İlanı Bilgileri

Sivil memur alımı ile ilgili tüm bilgiler burada yer almakta, aklınıza takılan sorular olursa sormaktan çekinmeyin.

 

 

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir