Özlemce Şeyler > Moda - Güzellik > Gür Kaşlara Sahip Olmanın Doğal Yolları

Gür Kaşlara Sahip Olmanın Doğal Yolları

Merhabalar, bugün ‘Gür Kaşlara Sahip Olmanın Doğal Yolları’ndan bahsedeceğim.

Kadınlar için kaş ve kirpikler, en az saçlar kadar önemlidir. Son birkaç yıla damgasına vuran kalın kaş trendi, doğallığın savunucusu haline geldi. Bu trend ile birlikte seyrek kaş ve kirpiklere sahip kadınlar, kaşlarını gürleştirmenin yollarını aramaya başladı. Çünkü kalın kaş trendi, kalem ve farlarla doldurulan kaşlardan ziyade doğal besinlerle desteklenen gür ve doğal kaşları temsil ediyordu. İşte tam bu esnada, kaşların gürleşmesini sağlamak için doğal yöntemler imdada yetişiyor. Öncelikle kaş ve kirpiklere düzenli bakım yapmak gereklidir. Sizde gür ve doğal kaşlara sahip olmak istiyorsanız, ‘Gür Kaşlara Sahip Olmanın Doğal Yolları’na bir göz atalım.

kaş bakımı

Gür Kaşlara Sahip Olmak İçin Doğal Yöntemler

 • Sarımsak ve Sarımsak Yağı:

Sarımsağın saç ve kaş gürleştirmede oldukça etkili olduğunu bilmeyen yoktur. 1 diş sarımsağı ortadan ikiye bölerek kaşlarınıza sürün. Ardından bir pamuk yardımıyla üzerine zeytinyağı sürebilirsiniz. Sarımsağın kokusundan rahatsızsanız, sarımsak yağını da kullanabilirsiniz. Her gece uyumadan önce uygulayın. Sabah uyandığınızda yüzünüzü ılık su ile durulayın.

 • Badem Yağı:

Badem yağı da kaşlarınızın gürleşmesine yardımcı olacak bir diğer yöntemdir. Bir kulak çubuğu yardımıyla badem yağını kaşlarınıza kolayca uygulayabilirsiniz. Her gece yatmadan önce bu yöntemi uygularsanız, farkı göreceksiniz.

 • Hint Yağı:

Kaş ve kirpikler için oldukça etkili bir yağdır. Bir pamuğa birkaç damla hint yağı damlatın ve kaşlarınıza uygulayın. Her gece yatmadan önce bu yöntemi kaşlarınıza uygulayabilirsiniz.

 • Yeşil Sebze: 

Yeşil sebze tüketimini artırın. Yeşil sebzelerde bulunan lifler sayesinde kaşların beslenmesine ve güçlenmesine yardımcı olur.

kaş bakımı

 • Hindistan Cevizi Yağı:

Hindistan cevizi yağı vitamin ve mineral bakımından oldukça etkilidir. Her gece yatmadan önce birkaç damla hindistan cevizi yağını kaşlarınıza uygulayın. Bu yöntemi birkaç ay kullandığınızda olumlu sonuçlarını göreceksiniz.

 • Zeytinyağı:

Zeytinyağı da saç ve kaşların hızla uzamasını sağlayan doğan bir yöntemdir. Yatmadan önce birkaç damla zeytinyağını parmaklarınıza dökün ve masaj yaparak uygulayın.

 • Soğan Suyu:

1 adet soğanı ezerek suyunu çıkarın. Soğan suyunu masaj yaparak kaşınıza uygulayın ve kurumasını bekleyin. Ardından soğuk su ile yıkayın.

 • Yumurta Sarısı:

Yumurtanın sarısı ile beyazını ayırın. Burada bizim işimize yarayan yumurtanın sarısı olacak. Yumurtasının sarısını iyice çırpın ve kaşlarınıza sürün. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra soğuk su ile yıkayın. Bu yöntemi 1-2 hafta boyunca uygulayabilirsiniz.

 • Aloe Vera:

Kıl köklerinin güçlenmesini ve hızlı uzamasını sağlar. Bu sebeple aloe vera yapraklarının içerisinde bulunan jel kıvamındaki sıvı çıkarılır ve kaşlara masaj yaparak uygulanır. 30 dakika bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır.

kaş bakımı

 • Limon:

Limon içerisinde bol miktarda B ve C vitaminlerini barındırır. Bu sayede kaşların hızla uzamasına yardımcı olur. Birkaç damla limon suyunu kaşlarınıza sürün. 15 dakika bekledikten sonra durulayın.

 • Süt:

Bir miktar sütü bir kaba alın. Pamuk yardımıyla sütü kaşınıza uygulayın ve kurumasını bekleyin. Ardından durulayın.

Gür ve doğal kaşlara sahip olmanızı sağlayacak yöntemler, gördüğünüz gibi oldukça pratik. Evde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle de kaşlarınızın gürleşmesine yardımcı olabilirsiniz. Yalnız bu yöntemleri düzenli olarak kullanmak oldukça önemlidir. Aksi takdirde olumlu sonuçlar alamayabilirsiniz.

Tekrar görüşmek üzere, hoşçakalın.

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

  1 yorum - “Gür Kaşlara Sahip Olmanın Doğal Yolları

 1. Mert
  27/12/2017 at 10:12 pm

  Oldukça güzel bir yazı olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir