Özlemce Şeyler > Dizi – Film İncelemeleri > Ufak Tefek Cinayetler 6. Bölümde Neler Oldu?

Ufak Tefek Cinayetler 6. Bölümde Neler Oldu?

Merhabalar, Ufak Tefek Cinayetler Dizisinin 6. Bölümü, bildiğiniz üzere yayınlandı. Dizi her hafta izlenme rekorları kırıyor. Ayrıca da heyecanlı olay örgüsü ile de bizleri ekrana kilitlemeyi başarıyor.

Geçtiğimiz hafta Merve‘nin Oya’ya oynadığı oyun başarısız oldu ve Oya’nın kliniğini kapattırmayı başaramadı. Oya, İzmir’e dönecek diye beklerken Oya’nın hastaları ellerinden geleni yaptı ve kliniğin kapatılmasına engel oldu. Oya ise, bu sevindirici olayın ardından İzmir’e dönmek yerine kalıp savaşmayı tercih etti. Hatta bununla da yetinmedi, yaşadığı evi satın aldı.

Oya ile Serhan arasındaki aşk iyice yeşermeye başladı. Ancak Oya, son görüştüklerinde Serhan’a İstanbul’dan taşındığını söylemişti. Oya’nın kalmasına Serhan nasıl bir tepki verecek? Sevinecek mi yoksa kendisine yalan söylendiğini mi düşünecek?

Arzu ile Mehmet arasında gerilim hızla artmaya devam ediyor. Mehmet, boşandıkları zaman ev Arzu’ya bırakmayacağını söylüyor. Mehmet’in çirkinleştiğini gören Arzu, zina davası açmaya karar veriyor. Ancak Mehmet ile Burcu’nun kirli planı ile Arzu’nun tek kozu olan fotoğraflar sildiriliyor.

Geçtiğimiz hafta yaşananları detaylı bir şekilde incelemek isterseniz, Ufak Tefek Cinayetler 5. Bölümde Neler Oldu? başlığına tıklayabilirsiniz.

Bakalım, Ufak Tefek Cinayetler‘in bu haftaki bölümünde neler yaşanmış.

Ufak Tefek Cinayetler

Ufak Tefek Cinayetler Dizisinin 6. Bölümünde Neler Oldu?

Oya, kliniğin tekrar açılmasıyla birlikte İstanbul’da kalarak savaşmaya karar verdi. Aynı zamanda da kızlara tek tek haber vererek akşam yemeğine çağırdı. Merve ile Pelin’e Oya’dan aynı anda mesaj geldi. Ancak ikisi de Oya’nın yemeğe davet ettiğini birbirinden sakladı. Taa ki, Arzu, söyleyene kadar. Oya’nın neden yemeğe davet ettiğini öğrenmeye çalışan Merve ve Pelin ikilisi boş durmadı. Merve, hemen emlakçıyı aradı ve neler olup bittiğini öğrendi.

Bu arada Pelin, kocasıyla 2 günlük bir tatil kaçamağı yapmıştı. Hatta bu tatil için karakola ifade vermeye bile gelmedi. Pelin’in bahanesi ise, çocuğum çok hastaydı, o yüzden gelemedim, oldu. Ancak gerçekler o şekilde değildi.

Oya‘nın yemek davetini aralarında konuşan Pelin, Merve ve Arzu üçlüsü Oya’ya bir ev hediyesi almaya karar veriyor. Daha doğrusu Merve karar veriyor, kızlar onun kararına uyuyor. Merve yine planını kurmuş, Oya’ya anne, baba ve çocuklardan oluşan bir aile tablosu alıyor. Kızın yarasını deşecek illa.

 Ufak Tefek CinayetlerMerve’nin istediği üzerine Merve ve Pelin eşleriyle birlikte yemeğe katıldı. Serhan, Oya’nın neden gitmediğini doğrusu merak ediyor. Mutfakta gizli saklı konuşmayı da ihmal etmiyorlar. Taylan, yemek esnasında Oya ile birlikte oldukları dönemdeki anıların bahsediyor. Bu anılardan Pelin de Serhan da rahatsız oluyor. Serhan, içecek bir şeyler alma bahanesiyle Taylan‘ı alıp evden ayrılıyor. Yolda Taylan, Oya bana aşık. Nasıl bakıyor bana, geçen günde geldim ben bu eve. Beni görünce eski aşkı depreşti galiba gibi laflar ediyor. Bu konuşmalar Serhan‘ın hiç hoşuna gitmiyor ve iyice rahatsız oluyor. Çünkü kıskanıyor.

Erkekler evden çıkınca Oya, ortaya bombaları atmaya başlıyor. Önce Merve’nin Burcu ile Mehmet ilişkisini bildiğinden bahsediyor. Arzu, şaşkına dönüyor. Ardından Pelin’in Taylan ile yaptığı kaçamaktan bahsediyor ve kenara çekilip gösteriyi izliyor. Pelin ve Merve birbirinin açığını ortaya saçıveriyor. Arzu, duyduklarını hazmedemiyor ve evden ayrılıyor. Merve ile Pelin de evden arka arkaya çıkıp gidiyor. Ancak bu yemek ittifakı bozuyor. Pelin ile Merve’nin arası bozuluyor. Arzu, ne Pelin’i ne de Merve’yi görmek bile istemiyor.

Merve ise Pelin’e karşı ilk oyunu oynuyor ve onun Mehmet ile Burcu ilişkisini bildiğini Okul Aile Birliği üyelerine anlatıyor ve onun üyelikten çıkartılmasını sağlıyor.

Bu arada Merve, Burcu’ya da oyun oynuyor. Geçen hafta Burcu, cemiyete girmek istediğini söylemişti. Tabii, bunun içinde Merve’den destek istemişti. Merve’de buna yanaşmayınca, Arzu‘ya Mehmet’le ilişkimizi en başından beri bildiğini söylerim, diyerek tehdit etmişti. Merve‘nin bu tehdide cevabı çok acı oldu. Burcu‘yu bir doğum günü partisine götürdü. Sözde insanlarla tanıştırıp kaynaşmasını sağlayacaktı. Ancak işler Burcu’nun istediği gibi olmadı. Merve, Burcu‘nun evli bir erkekle birlikte olduğunu söyledi ve Burcu’yu herkesin içinde rezil etti. Ufak Tefek Cinayetler

Burcu, bu durumu hazmedemedi ve soluğu Mehmet‘in yanında aldı. Üzülme hediyesi ise, büyük taşı olan bir tek taş yüzüktü. Kuyumcu bile bu kadın senin paranı yer, sonra başkasına gider, dedi. 

Mehmet ise, yavaş yavaş Arzu’yu aramaya başladı. Arzu, kahvaltı hazırlardı, yemek yapardı, giysilerini ütülerdi. Ancak Burcu, Arzu’nun yaptığı hiçbir şeyi yapmıyor. Mehmet ise bu durumları görünce Arzu‘yu yani Arzu’nun Mehmet’e verdiği konforu özlüyor.

Bu arada Mehmet’in birlikte iş yaptığı bir karı-koca var. Ve bu kişiler Arzu’ya bayılıyormuş, sırf Arzu’nun tatlı dili için Mehmet ile çalışmaya devam ediyorlarmış. Nilay, Arzu’ya babasının bu kişilerle görüşmesi olduğundan bahsediyor.

Akşam oluyor ve karı-koca yemeğe geliyorlar. İlk işleri Arzu‘yu sormak oluyor. Mehmet ise Arzu’nun annesi hasta diyerek durumu geçiştiriyor. Ancak Arzu’nun Mehmet’e bir sürprizi var. Arzu’da giyinip süslenip yemeğe katılıyor.

Arzu, misafirlerin yanına gidiyor ve insanlar Arzu’yu görünce deyim yerindeyse havalara uçuyor. Masada bir iş arkadaşlarının eşini boşayıp çok genç biriyle evlendiğinden falan bahsediyorlar. Mehmet’in iş yapacağı adam, ben böyle biriyle iş yapmam, diyor. Arzu ise Mehmet’i köşeye sıkıştırıyor. Ya evi bana verirsin ya da içeride her şeyi anlatırım, dedi. Arzu’nun istediği oldu ve Mehmet’in avukatı boşanma protokolünü hazırlayıp Arzu’ya gönderdi. Arzu ise ilk kez kirli oyunlara girmiş ve evi kazanmıştı. Bundan sonra Arzu, eskisi gibi pasif olmayacaktı.

ufak tefek cinayetler

Ufak Tefek Cinayetler 6. Bölümde Neler Oldu?

Bu arada Pelin, Merve’ye oyun kurmak için tırnaklarını çıkıyor. Hemen ittifak kurmak için Burcu’yu arıyor. Pelin, Burcu’yu destekleyeceğinden bahsediyor. Burcu‘da gerçek kraliçe senmişsin diyerek Pelin’e gez veriyor. Burcu ise Pelin ile görüştükten sonra Merve‘ye koşuyor. Merve’den özür diliyor ve yalakalık yapıyor. Yine bir oyunlar dönüyor.

Oya, Edip’e ziyarete gidiyor. Ancak evde duramıyor, ev üzerine geliyor sanki. Çünkü Serhan ile araları bozuk. Serhan’ın evli olması ikisinin de uzak durmasına neden oluyor. Oya, Edip’e dışarıya çıkalım, diyor. Edip, nereye istersen gidelim, diyor. Ancak Oya, fikrini değiştiriyor ve eve gitmeye karar veriyor.

 Ufak Tefek CinayetlerMerve ise, Okul Aile Birliği toplantısına gidiyor. Okul Aile Birliğinin başkan seçimleri var. Ancak Pelin de Merve’ye bir oyun oynuyor ve toplantı öncesi tüm üyelere sesli mesaj gönderiyor. Sesli mesajı açtıklarında Merve ile Burcu’nun konuşmalarını duyuyorlar. Merve’nin Burcu ile Mehmet ilişkisini bildiği ortaya çıkıyor ve tüm üyeler Merve’ye cephe alıyor. Pelin de kurduğu oyunda başarılı oluyor ve oyuna devam ediyor. Okul Aile Birliği üyelerini arayarak evine çağırıyor. Pelin, başkan olma yolundaki çalışmalarına hiç vakit kaybetmeden başlıyor.

Merve ise tüm sinirini evden çıkarıyor. Merve, sinir krizi geçiriyor ve mutfaktaki yardımcısına bağırıp çağırıyor. Serhan ise Merve’deki garipliği fark ediyor ve konuşmak için yanına gidiyor. Ancak Merve, sessiz kalıyor. Serhan’da Merve’nin ilgisizliğinden dolayı kendisini havuza atıyor.

Taylan ile Mehmet birlikte yemek yiyor. Ancak Mehmet yaptıklarından pişmanlık duyuyor. Arzu, kendisinden çok karşısındaki kişiyi düşünen birisi ve karşısındakine huzur veriyor. Mehmet de Taylan’a bundan bahsediyor.

Merve ise, boş durmuyor, yine oyun peşinde. Önce Pelin’e gidiyor. Herkesin Pelin’in etrafında olmasını hazmedemiyor ve elektrik dairesinde alıyor. Ne yapıp edip tüm sitedeki elektriklerinin kesilmesini sağlıyor. Böylece Mervesiz parti de son buluyor.

Oya‘nın evinde de elektrikler kesiliyor ve Oya, panikliyor. Hemen Edip’i arıyor ve yardım istiyor. Çünkü karanlıktan korkuyor. Hemen evden çıkıp arabasına gidiyor ve orada bekliyor. Merve ise eve giderken komşularına rastlıyor. Sen ne yapıyorsun burada dediklerinde. Merve’nin cevabı arkadaşım Oya’ya gidiyorum, oluyor. Komşuları da biz de oraya gidiyoruz, birlikte gidelim, diyorlar. Merve ise, mecbur kabul etmek zorunda kalıyor. Elektriklerin kesilmesini keyfe dönüştürenler de var. Arzu ve çocukları bunu fırsata çevirip saklambaç oynuyor.

Bu arada Serhan, Oya‘nın evinin önünden geçerken Oya’yı fark ediyor. Oya, korkudan panik atak geçiriyor ve Serhan hemen ona yardım etmeye çalışıyor. Serhan, Oya’yı sakinleştiriyor ve ikisi eve giriyor. Oya ile Serhan‘ın aralarındaki buzları eritme fırsatı da doğmuş oluyor. Ancak bilmedikleri bir şey var. Merve’de Oya’ya geliyor. Bu arada Edip, Oya’ya geliyor. Merve‘de Oya’nın evine geldi bile. Komşuları Merve’nin içeri girmesini bekliyor. Bu yüzden de Merve, kapıyı çalmak zorunda kalıyor. Kapıyı açan Serhan olacak. Çünkü Edip’in gelmesiyle birlikte Serhan kapıya ben bakayım, sonrada eve giderim, diyor. Serhan’ı karşısında gören Merve nasıl bir tepki verecek? Önümüzdeki hafta heyecan dolu bir bölüm bizi bekliyor olacak.

Ufak Tefek Cinayetler, her Salı saat 20:00‘de Star TV‘de.

Tekrar görüşmek üzere, hoşçakalın.

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir