Özlemce Şeyler > Dizi – Film İncelemeleri > Ufak Tefek Cinayetler 5. Bölümde Neler Oldu?

Ufak Tefek Cinayetler 5. Bölümde Neler Oldu?

Merhabalar, ‘Ufak Tefek Cinayetler 5. Bölümde Neler Oldu?’ konusuna değineceğiz.

Ufak Tefek Cinayetler Dizisi, bomba gibi bir bölümle ekranlara geldi. Kötüler her zaman kazanacak değil ya, bu bölümde iyilerin zaferi yaşandı. Bu haftaki bölümü anlatmadan önce, geçen hafta neler yaşanmıştı, bir göz atalım.

Geçtiğimiz hafta, Oya ile Serhan iyice yakınlaşmaya başlamıştı. Dostluktan öte bir aşk başlıyordu ikilinin arasında. Mehmet, kızı Nilay’ı annesi Arzu‘ya karşıya dolduruşa getirmişti. Nilay, her şeyden habersiz cici annesi Burcu ile tanışmıştı. Ancak Mehmet ile Burcu ava giderken avlandı. Çünkü Nilay, sandıkları kadar aptal çıkmadı ve babasının annesini Burcu ile anlattığını fark etti.

Oya ile Merve arasında çatışma şiddetini artırarak sürmeye devam etti. Oya’nın Merve’ye ‘seni zehirlerim, farkına bile varmazsın’ mesajına karşılık Merve, bir misilleme yapacaktı. Planı kurdu ve oyunu başlattı. Önce okul yararına yapılan bir davette arkadaşlarına Oya’yı övdü. Arkadaşları da Oya‘nın hastası olmaya karar verdiler ve Oya’nın kliğine gitmeye başladılar. Merve’nin planı takır takır işledi. Okul Aile Birliği Toplantısında, Oya’nın kendisine yanlış dozda ilaç verdiğini söyledi ve arkadaşlarını örgütleyerek Oya’nın kliniğinin kapatılması için imza toplattı. Ardından da şikayetçi olup Oya’nın kliniğini kapattırdı. Önceki bölümde neler oldu detaylı bir şekilde öğrenmek isterseniz, ‘Ufak Tefek Cinayetler 4. Bölümde Neler Oldu?’ başlığını inceleyebilirsiniz.

ufak tefek cinayetler

Ufak Tefek Cinayetler 5. Bölümde Neler Oldu?

Oya, kliniğinin kapatılmasına hem çok üzülmüştü hem de sinirlenmişti. Sinirini de evden çıkardı. Her yeri kırıp döktü ve bir bavul eşya alarak evden ayrıldı. Gittiği yer ise Edip’in yanı oldu. Edip, önce Oya’nın elindeki yaraları sardı, sonra da kalbindeki yaraları silmeye çalıştı. Oya’nın kızgınlığı kendineydi. Çünkü kötülerle oyun oynarken, iyi insanlara yani hastalarına haksızlık yaptığını düşünüyordu. Ücretsiz muayene ettiği bir sürü hastası vardı ve onlara kim yardımcı olacaktı. Edip ile Oya, İzmir’e dönmeye karar verdi. Hatta Oya, Emlakçıyı arayarak evi boşaltacağını bile söyledi. Edip ise, Oya’yı rahatlatmak için onu kampa götürdü. Ancak Oya, yaşananları düşünmeden duramıyordu.

ufak tefek cinayetlerBu esnada Serhan, Oya’yı arıyordu ve bir türlü ulaşamıyordu. Oya’nın evine gittiğinde Emlakçı ile karşılaştı ve evin boşalacağı haberini aldı. Kliniğe gitti ve geçici süre ile kapatıldığını öğrendi. Ancak pes etmedi ve Merve’nin telefonundan gizlice Oya‘nın numarasını alarak Oya’yı aradı.

Oya, telefonu açmak istemedi, ancak Edip, merak edip telefona cevap verdi. Oya, Serhan‘ın aradığını öğrenince telefonu aldı ve saatlerce konuştular.Telefonu kapattıktan sonra, Oya’nın mutluluğu görülmeye değerdi. Ertesi gün eve dönüş yolunda polis, Oya’yı aradı ve ifade vermek için karakola çağırdı.

Pelin ile Merve, Oya’nın apar topar İstanbul’u terk edeceğini düşündükleri için keyifliydiler. Hatta umursamadıkları Arzu‘yu bile ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında, Arzu’yu Oya’ya karşı doldurmayı da ihmal etmediler.

Arzu ile Mehmet cephesinde savaş başlıyor. Arzu, zina davası açmadan, medeni bir şekilde boşanmak istiyor. Ancak Mehmet, sevgilisi Burcu’nun dolduruşuna geliyor. Mehmet, evi Arzu ve çocuklarına bırakmak istemiyor. Arzu ise Mehmet’e zina davası açarım, diyor. Ancak Burcu bir hacker bulmuş ve telefondaki görüntülerin silinmesini sağlamış. Bakalım Arzu – Mehmet cephesinde neler yaşanacak?

Burcu ise sosyeteye girme derdinde. Bu yüzden Merve ile görüşmek istiyor. Bu görüşmede Merve, Arzu’nun tarafını tutuyor. Bu tutum karşısında Burcu, Merve’yi tehdit ediyor. Mehmet ile ilişkimi en başından beri biliyordun. Bunu Arzu’ya söylerim, diyor. Merve, bu tehdit karşısında boş durmayacak ve savaş planı hazırlayacaktır.

Oya, karakola gitmeden önce eve uğradı. Bu sırada kapı çaldı ve gelen Taylan’dı. Zorla eve girdi ve Oya ile samimiyet kurmaya çalıştı. Taylan‘ın evinde olmasından rahatsız olan Oya ise, Pelin‘i aramış numarası yaparak Taylan’ın evden çıkmasını sağladı. Taylan ise eve koştu ve Pelin’i çok seviyormuş gibi oyunlar oynamaya başladı.

Oya‘nın Pelin’i aramış gibi yaptığı kişi, klinikteki yardımcısı İlhan‘dı. Oya, İlhan’a İzmir’e yerleşeceğini, kendisini mağdur etmeyerek 3 aylık maaşını ödeyeceğini ve ona iş ayarlayabileceğini söylüyor. Ancak İlhan, Oya’ya gönülden bağlı ve onun gitmesini istemiyor.

ufak tefek cinayetler

Ufak Tefek Cinayetler 5. Bölümde Neler Yaşandı?

Her şey böyle kötü gibi görünse de aslında Oya için güzel şeylerin başlangıcı. Oya’nın hastaları kliniğin önünde toplanıyor. İlhan ise olanları hastalara yaşananları anlatıyor. Oya’nın hastaları da Oya’ya yardımcı olabileceğimiz bir şey olursa haber verin, diyorlar. Oya ile konuşmasından sonra ise İlhan’ın aklına bir fikir geliyor. Oya’nın kendisine kızacağını bildiği için, bir hastanın eşi olan Mahmut‘u arıyor. Mahmut’un eşine ise Oya, ücretsiz tedavi uyguluyor. İlhan, hastaların toplanarak karakola ifade vermesini istiyor. Çünkü kliniğin mührü bu şekilde kaldırılabilir. Hastaları karakolun önüne toplamayı başarıyorlar.

Merve’de arkadaşlarını ifade vermek için örgütlüyor. Ancak karakola gittiğinde öğreniyor ki, diğer arkadaşları şikayetlerini geri çekmiş. Şikayetçi olan bir tek kendisi kalmış.

Oya, karakola giderek ifadesini veriyor ve suçlamaları asla kabul etmiyor. Hastalara uygulanan tedavilerin kayıtlı olduğunu bilir kişinin inceleyebileceğini söylüyor. Ayrıca alınan ilaçların da muhasebe kayıtlarında olduğundan bahsediyor.

Karakoldan sonra eşyalarını topluyor ve Edip ile yola çıkacaklarken; Oya, Edip’e biraz işi olduğunu arkadan geleceğini söylüyor. Bu arada da Serhan‘a konum atıyor. Gitmeden önce son kez görüşmek istiyor. Serhan hızlıca geliyor gelmesine de Oya, gideceğini söyleyince keyifsiz bir konuşma oluyor.

Karakolun önündeki hastalardan biri hamile, hatta doğumu yaklaşmış. Tüm karışıklığın içinde sancısı tutuyor. Hemen Oya’yı arıyorlar. Oya ise İzmir yoluna çıkmıştı ama hemen geri dönüyor ve hastasına yardımcı oluyor. Hastasının doğumu karakol önündeki bir bankta gerçekleşiyor. Doğan bebeğin adı ise Oya oluyor. Doğum esnasında Oya, polise ‘benim lisansım alındı ve ben bu doğumu mecbur olduğum için yaptırıyorum’ diyor. Bu esnada tüyler diken diken. Merve ise karakoldan çıkarken Oya’nın hastalarını ve gerçekleştirilen doğumu uzaktan izliyor.

Doğum sonrası, Oya, karakolun önündeki bir bankta oturuyor. İlhan yanına geliyor ve Emlakçının sürekli aradığını söylüyor. Oya’nın bu söze cevabı ise ‘artık burada kalıcıyım, evin değerini biçsinler, evi satın alıyorum.’ oluyor.

Unutmadan Oya evdeyken Emlakçı, Merve ve bir müşteri eve geliyor. Oya ile Merve‘nin yüzleşmesi gerçekleşiyor. Merve, kartları açık oynuyor ve nefret gün yüzüne çıkıyor.

Oya ile Merve savaşı nasıl son bulacak?, Neler Yaşanacak?, Serhan ile Oya daha da yakınlaşacak mı?, Mehmet ile Arzu cephesinde sular durulacak mı? Tüm bu soruların cevabı, 28 Kasım Salı Günü, Saat 20:00‘de Star TV‘de!

 

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir