Özlemce Şeyler > Dizi – Film İncelemeleri > Ufak Tefek Cinayetler 4. Bölümde Neler Oldu?

Ufak Tefek Cinayetler 4. Bölümde Neler Oldu?

Ufak Tefek Cinayetler

Merhabalar, bugün sizlere ‘Ufak Tefek Cinayetler 4. Bölümde Neler Oldu?’ konusuna değineceğim.

Ufak Tefek Cinayetler Dizisinde geçtiğimiz hafta oldukça heyecanlı bir yerde kalmıştık. Oya, Merve’ye bir iğne yapmıştı ve bu iğne ile Merve‘yi zehirlemiş olabileceği düşüncesini vermişlerdi bize. 3. Bölümün sonunda gerçekleşen bu olay neticesinde; Merve, ölecek mi yoksa yaşayacak mı? ikileminde kalmıştık.

Ufak Tefek Cinayetler‘in 4. Bölümü, Merve’nin sahnesi ile başlıyor. Merve araba ile evine doğru giderken, aklına Oya’nın zehirlemek üzerine anlattıkları aklına geliyor ve hastaneye gidiyor. Hastanede Oya’nın kendisini zehirlediğini söylüyor. Hatta panikliyor ve bir baygınlık geçiriyor. Baygınlık esnasında kendisini ölmüş olarak görüyor. Herkesin kendi ölümünden mutlu olduğunu görüyor ve kendine geliyor. Uyandığında nerede olduğunu bilemiyor. Öldüm mü hayatta mıyım? ikilemini yaşıyor. Bu esnada doktor geliyor ve Merve’ye sonuçlarının temiz çıktığını, oldukça sağlıklı olduğunu söylüyor. Merve, zehirlenme meselesini kafasında o kadar çok kurmuş ki, bu nedenden dolayı panik atak geçirmiş. Oya’nın ‘istersem seni öldürürüm’ mesajını alan Merve, sinsice savaş baltalarını çıkıyor.

Merve, sinsi planını hemen yapıyor ve Oya‘yı okul yararına yapılan bir organizasyona davet ediyor. Oya, gitme konusunda pek istekli olmasa da, Merve’nin ısrarına dayanamayıp kabul ediyor.

Ufak Tefek Cinayetler

Oya ile Serhan Yakınlaşıyor

Bu esnada Oya ile Serhan yakınlaşması, son sürat devam ediyor. İkisi de birbirine aşık oldu ama açılamıyorlar. Nasıl açılsınlar? Adam evli, hem de Merve’yle..

Oya, yine sokak hayvanlarını besliyor. Dizinin böyle güzel mesajlar vermesi de ayrı bir güzellik. Oya‘yı köpeklerin yanında gören Serhan, bu fırsatı kaçırmıyor ve Oya’nın yanına gidiyor. Serhan’ın parmağında bir ip var. Oya, onun ne olduğunu soruyor. Buradan da başka bir güzellik çıkıyor. Serhan‘ın kuşlara yuva yapmak için malzeme alması gerekiyor. Malzeme almayı unutmaması için de kızı parmağına ip bağlamış. Kış yaklaşırken kuşların sığınmaları için her yıl kızıyla yuva yapıyorlarmış. Burada verilen mesajda çok hoş. 🙂

Oya‘nın arabasının tamirde olduğunu öğrenen Serhan, Oya’yı işe bırakmayı teklif ediyor. Oya kararsız kalsa da, Serhan’ı kırmıyor ve birlikte yola çıkıyorlar. Oya’nın ilk durağı maddi durumu iyi olmayan bir hastası. Hastasının yataktan kalkmaması gerektiği için, Oya hastasını evinde ziyaret ediyor. Oya, bu aileden de hiç para almıyor. Bu duruma şahit olan Serhan ise, Oya’ya bir adım daha yaklaşıyor. Hasta ziyaretinden sonra Oya’yı iş yerine bırakan Serhan, bir sürpriz yapıyor ve Oya’yı işten almaya geliyor. Oya, Serhan’ı görünce şaşırıyor ama bir o kadar da mutlu oluyor.

Oya’yı evine bırakan Serhan, Oya’ya akşam ki organizasyona gelip gelmeyeceğini de sormayı ihmal etmiyor. Oya, yardım gecesine katılacağını söylüyor. Serhan da birlikte gidebileceklerini söylüyor ve randevulaşıyorlar.

Serhan ve Oya evlerine gidiyor ve gece için hazırlanmaya başlıyor. İkisi de çocuklar gibi mutlu, kalpleri birbirleri için çarpmaya başlamış. Oya, giyinip süsleniyor. Tam kapıdan çıkacakken hata yaptığını fark ediyor ve üzerini değiştirerek koşuya gidiyor. Bu esnada Serhan, Oya’yı almak için geliyor. Bekliyor, bekliyor ama gelen giden yok. Oya’nın zilini çalıyor ama cevap da alamıyor. O da boynu bükük bir şekilde yardım gecesine gidiyor.

Serhan, insanların birbiriyle gösteriş yarışları yaptığı etkinlikleri sevmiyor. Aslında tam Oya’ya göre biri.

Ufak Tefek Cinayetler

Yardım Gecesinde Neler Yaşandı?

Merve ise, sinsi planını devreye sokmak için Oya’yı bekliyor ama ne gelen var ne de giden. Hemen Oya’yı arıyor, aşırı ısrarları sonucunda Oya’yı getirmeyi başarıyor. Oya, salona girince Serhan’la göz göze geliyorlar. Birbirlerini görmekten öyle mutlu oluyorlar ki, gözleriyle bile anlaşıyorlar. Serhan, Oya’nın yanına giderken, Merve, ondan önce davranıyor ve Oya’yı arkadaşlarının yanına götürüyor. Merve, Oya’yı arkadaşlarının yanında öve öve bitiremiyor. Oya’yı tavsiye ediyor. Herkes Oya’nın iletişim bilgilerini istiyor. Yani Merve, Oya’ya bir sürü hasta kazandırmış oluyor. Aynı zamanda Merve’nin sinsi planı işlemeye başlıyor.

Bu arada Merve‘nin Oya‘ya karşı son zamanlarda iyi davranması Pelin‘in hoşuna gitmiyor. Merve’nin planlarından haberi olmasa da ne olup bittiğini anlamaya çalışıyor. Pelin’in kocası Taylan da az değil hani. Davette Oya’nın yanına gidiyor, seninle ayrılmasaydık keşke gibi laflarla kızın kalbini tekrar kazanmaya çalışıyor. Oya, Taylan’a yüz vermiyor, hatta konuşmak dahi istemiyor. Taylan, Oya’dan bir adım görse karısını o anda aldatacak. Bildiğiniz anını kolluyor.

Taylan ile Oya’nın geçmişini bile Serhan, ikisini yan yana görünce kıskanıyor. Onları uzaktan izlerken Oya, eve gitmek için oradan ayrılıyor. Ancak alkolü fazla kaçırdığı için ayakta zar zor duruyor. Taylan, Oya’yı eve bırakmak istiyor ama Oya kabul etmiyor. Oya, dışarıya doğru ilerlerken Serhan da Oya’nın peşinden gidiyor. Oya, araca binmek üzereyken Serhan yetişiyor ve Oya’yı Serhan eve bırakıyor. Tabii, öncesinde yol kenarında duruyorlar. Konuşuyorlar, gülüşüyorlar. Oya, düşecek gibi oluyor ve Serhan da onu tutarken fazla yakışıyorlar. Tam öpüşecekler derken Oya, kendisini toparlıyor ve eve gitmek istiyor. Serhan, Oya’yı eve bırakıyor ancak sonraki günlerde pek göremiyor. Çünkü Oya, Serhan’dan uzak kalmaya çalışıyor.

Ufak Tefek Cinayetler

Arzu ile Mehmet Cephesi Neler Oluyor?

Arzu ve Mehmet arasında da sular durulmuyor. Mehmet, çocuklarını kendi tarafına çekmek için hamleler yapmaya başlıyor. Kızı Nilay‘ı okuldan alıyor ve yemeğe götürüyor. Annesinin kendisinden ayrılmak istediğini söylüyor. Kızı annesine karşı dolduruyor ve eve bırakıyor. Arzu, kızı ile hararetli bir konuşma geçiriyor. Aslında kızı, Arzu’nun konuşmasına pek fırsat vermiyor ve annesine ağzına geleni söylüyor. Zavallı Arzu, çocuklarını üzmemek için ‘babanız beni aldatıyor’ bile diyemiyor.

Pilates hocası Burcu ise boş durmuyor ve Mehmet’in kızı Nilay ile tanışıyor. Rast gele bir tanışma gibi olsa da, her şey Burcu’nun planı. Sevgilisinin kızını kendisine çekmek için ona pilates öğretecek falan filan. Bununla da kalmıyor, Mehmet ile de planlar yapıyor. Planları ise şöyle; Mehmet çocuklarını kahvaltıya götürecek. Burcu da kahve içmek için oraya gelecek. Nilay ile karşılaşacak ve sözde Mehmet ile Burcu, burada Nilay sayesinde tanışmış olacak. Ama planlamadıkları bir şey var. Nilay, bu oyunu yutacak kadar küçük değil. Babası ile Pilates Hocası Burcu’nun bakışından, konuşmasından, birbirlerine dokunuşlarından babasının annesini bu kadınla aldattığını anlıyor. Hatta onların yan yana fotoğraflarını bile çekiyor. Nilay, eve gider gitmez, annesi Arzu’dan özür diliyor ve babamın seni aldattığını niye bana söylemedin, diyor. Ana-kız birbirlerine sarılıp ağlıyorlar. Kızımız hatasını anladı ve artık annesinin yanında yer alacak.

Ufak Tefek Cinayetler

Oya-Serhan Cephesi ile Oya-Merve Cephesindeki Son Gelişmeler

Serhan ise Oya’yı birkaç gün göremiyor ve en sonunda Oya‘nın kapısını çalıyor. Yanına poğaça falan almış. O kadar tatlı ‘kahvaltı yapalım mı?’ diyor ki anlatamam. Oya’da kabul ediyor ve dışarı çıkıyorlar. Bir yandan yürüyorlar bir yandan da poğaçalarını yiyorlar.

Serhan ile ayrıldıktan sonra Oya, Edip‘e gidiyor. Giderken de Edip’e balık hediye alıyor. Edip, Oya’yı görür görmez mutlu olduğunu anlıyor. Oya’ya kahvaltı yapıp yapmadığını soruyor. Oya’da ‘yaptım hem de zeytinli açma ile’ diye cevap veriyor. Meğerse Oya, zeytini sevmezmiş ama aşk adama sevmediği şeyleri de yaptırıyor. Edip’te kısa bir süre kaldıktan sonra ofisine doğru yol alıyor.

Merve ise Oya’ya kurduğu sinsi planın son perdesini oynuyor. Okul Aile Birliği Toplantısına giden Merve, içeriye kötü bir şekilde giriyor ve başıma çok kötü şeyler geldi, diyor. Merve, Oya’nın kendisine yanlış dozda ilaç tedavisi uyguladığını ve herkesi ona yönlendirdiği için de üzgün olduğunu söylüyor. Merve’nin planı ise, Oya’nın aleyhine imza toplayıp, Oya’nın muayenehanesini kapattırmak. Arkadaşlarını da Oya’ya yönlendirdiği için büyük bir kitleyi elinde toplamış oluyor. İmzalar hızla toplanıyor ve Sağlık Bakanlığı’na bildiriliyor.

Sağlık Bakanlığı ekipleri hemen Oya’nın ofisine gidiyor ve inceleme başlatıyor. Oya‘da bu esnada ofisine geliyor ve gerçekle yüzleşiyor. Soruşturma bitene kadar Oya’nın kliniği kapatılıyor ve Oya’da mesleki anlamda hiçbir şekilde çalışamaz duruma geliyor.

Oya, Merve’ye nasıl bir atak geliştirecek?, Oya, Merve’den intikam alacak mı?Oya ile Merve’nin arası iyice kızışacak mı yoksa sular durulacak mı?, Oya ile Serhan yakınlaşması nereye gidecek? Tüm bu soruların cevabı, 21 Kasım Salı Günü, Saat 20:00‘de Star TV ekranlarında!

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir