Özlemce Şeyler > Dizi – Film İncelemeleri > Ufak Tefek Cinayetler 3. Bölümde Neler Oldu?

Ufak Tefek Cinayetler 3. Bölümde Neler Oldu?

Merhabalar, bugün sizlere yeni başlayan Ufak Tefek Cinayetler Dizisinden bahsedeceğim.

Ufak Tefek Cinayetler Dizisi, güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip. Dizinin başrollerinde Gökçe Bahadır, Aslıhan Gürbüz, Bade İşçil ve Tülin Özen yer alıyor. Olaylar da Oya, Merve, Arzu ve Pelin arasında vuku buluyor. Aslına bakarsanız, diğer dizilere göre farklı bir konusu var.

 Ali Bilgin ve Deniz Yorulmazer dizinin yönetmenliğini yapıyor. Gökçe Bahadır – Oya, Aslıhan Gürbüz – Merve, Bade İşçil – Pelin, Tülin Özer – Arzu, Mert Fırat – Serhan, Selim Bayraktar – Edip, Ferit Aktuğ – Taylan, Yıldıray Şahinler – Mehmet karakterine hayat veriyor.

 

Ufak Tefek Cinayetler

Ufak Tefek Cinayetler Dizisinin 3. Bölümünde Neler Oldu?

Ufak Tefek Cinayetler Dizisinin 2. Bölümü, Pelin’in kıskançlık krizi neticesinde Oya’yı havuza atması ile sonlanmıştı. 3. Bölümde ise, Oya‘nın lise aşkı, Pelin‘in ise şimdiki kocası Taylan, Oya’yı ziyarete geliyor. Taylan, Oya ile konuşmaya çalışıyor. Hatta eski aşkı depreşiyor da diyebiliriz. Ancak Oya, Taylan ile görüşmeye yanaşmıyor.

Ufak Tefek CinayetlerPelin ile Oya‘nın arasını açmayı başaran Merve, yine  boş durmuyor ve iki yüzlülüğünü yeniden konuşturuyor. Tüm yaşananların ardından Oya ile Pelin’i barıştırmaya çalışıyor. Tabi, Oya tüm yaşananların Merve sayesinde olduğunun farkına vardı, saf ama zeki kız vesselam.

Bu olayın ardından Oya, Merve’yi öldürmeyi bile düşüyor. Hatta kızları eve kahvaltıya davet ediyor ve doktor bir arkadaşının canını sıkan birisini zehirleyerek öldürdüğünden bahsediyor. Burada açık açık kızlara gözdağı veriyor.

Bu arada Arzu cephesi de karışık. 2. bölümde Arzu, kocası Mehmet‘in kendisini Pilates Hocası Burcu ile aldattığını öğrenmişti, hem de doğum gününde.

Ufak Tefek CinayetlerArzu’nun doğum günü kutlamasına, pilates hocası da geliyor. Arzu, o ortamda kendisini tutuyor ama parti biter bitmez evi terkedip, annesine gidiyor. Mehmet ise olan bitenden habersiz. Mehmet, Arzu‘yu eve getirmek için Arzu’nun yanına gidiyor. Ancak Arzu’dan beklemediği bir tepki görüyor. Arzu, tüm öğrendikleri karşısında boşanmak istiyor.

Pilates Hocası Burcu da az değil hani, Arzu’nun evine gidiyor ve burada Mehmet, ben ve çocuklar bir arada yaşayacağız, diyor. Arzu, bu duruma çok sinirleniyor. Mehmet‘e zina davası açmama kararı alan Arzu, bu olaydan sonra zina davası açacak gibi duruyor.

Diğer yandan Merve’nin kocası Serhan ile Oya arasında yakınlaşma devam ediyor. Serhan, Merve‘den görmediği destek ve ilgiyi Oya’dan görüyor ve Oya’ya giderek yakınlaşıyor.

Ufak Tefek CinayetlerEdip ise Oya’nın can dostu. Merve ve Pelin okudukları lisede öğretmenlik yapan Edip’e ve yakın arkadaşları Oya’ya çirkin bir iftira atmışlardı. Arzu da bu olaya göz yummuştu. Bu olayların ardından Oya ile Edip sıkı dost oldular. Edip, Oya’yı yaşanan tüm bu olaylardan uzak tutmaya çalışsa da Oya’ya engel olmayı başaramayacak gibi.

Merve, Oya’ya muayene olmaya başlamıştı geçtiğimiz  hafta. Bu hafta da Merve, Oya’ya tedaviye gitmeye devam ediyor. Ancak Oya’nın farklı planları olabilir. Çünkü yardımcısına ilaç siparişi vermesini, özellikle de Pestisit adlı ilacın temin edilmesini istiyor. Pestisit adlı ilaç da insanlar üzerinde kullanılmayan ve insanı yavaş yavaş zehirleyebilecek türden bir ilaç.

Ufak Tefek CinayetlerSon sahnede ise Oya, Merve‘ye bir ilaç enjekte ediyor. İlaç sonrasında ise, Merve’nin kendisini pek iyi hissettiği söylenemez. Oya, Merve’ye bu şekilde araç kullanamazsın,  diyor ve onun için bir araç çağırıyor. Oya ise yardımcısına eve gideceğini söylüyor. Beni arayan olursa evde olduğumu söylersin, diyor. Yardımcısı kim ararsa şeklinde bir soru yöneltiyor. Oya ise polis falan ararsa evdeyim şeklinde bir yanıt veriyor. Oya eve gidiyor, bir kahve yaparak balkonda keyif yapmaya başlıyor.

Bakalım, önümüzdeki hafta neler yaşanacak?, Oya, Merve’yi gerçekten zehirledi mi?, Merve ölecek mi? Tüm bu soruların cevabını haftaya öğreneceğiz. Ufak Tefek Cinayetler Dizisini her salı, saat 20:00‘de, Star TV‘de izleyebilirsiniz.

Önümüzdeki hafta, Ufak Tefek Cinayetler Dizisi ile ilgili yeni bilgiler vereceğim.

Tekrar görüşmek üzere, sevgiyle kalın.

 

 

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir