Özlemce Şeyler > Dizi – Film İncelemeleri > Meryem Dizisi 18. Bölümde Neler Oldu?

Meryem Dizisi 18. Bölümde Neler Oldu?

 

Meryem Dizisi

Merhabalar, bugün sizlere ‘Meryem Dizisi 18. Bölümde Neler Oldu?’ başlığını inceleyeceğiz.

Meryem Dizisi, geçtiğimiz hafta oldukça heyecanlı bir bölüm ile karşımızdaydı. Dizinin açılışı Meryem ile Savaş‘ın düğün töreni ile açıldı. Ardından nikah kıyıldı ve ikili sevenlerine güzel bir sürpriz yaptı. Savaş ile Meryem’in çocuğu olacaktı. Adı da tahmin edileceği üzere Güneş’ti. Tabii bu açılış sahnesi 6 ay sonrasına aitti. Nikahın ardından sevinçlerini paylaşırlarken eli silahlı bir adam onlara doğru geliyordu. Bu kişinin kim olduğunu göremedik ama bu kişinin Oktay olduğu aşikardı.

Gelelim günümüze, Oktay, Güçlü‘nün karakoldan çıkarılıp annesinin cenazesine katılabilmesi için Yurdal Sargun ile işbirliği yapıyor. Ancak bunu sanki Meryem istediği için yapmış gibi gösteriyor ve Meryem ile pazarlık yapıyor. Bu anlaşmaya göre Meryem, Savaş‘tan uzak kalmak zorundadır. Meryem, Savaş ile vedalaşırken biraz yakınlaşıyorlar. Bu yakınlaşmayı da Derin görüyor ve kıskançlığından Meryem’in fırınını yakmaya çalışıyor. Ancak evde bir çocuğun yaşadığını görünce vicdana geliyor ve taş atarak camı kırıyor. Evdeki gaz kokusuyla uyanan Meryem ve kader arkadaşı Selma, hemen kapıyı pencereyi açıyor.

Derin ise hemen Oktay ile görüşüyor ve Savaş ile Meryem‘i ayırması gerektiğini söylüyor. Tabii Meryem ile Savaş’ın öpüştüğünü de araya sıkıştırıyor. Oktay bunu duyunca çıldırıyor ve soluğu Meryem‘in yanında alıyor. Meryem ile kavga ediyorlar ve Meryem’i Savaş’ı öldürmekle tehdit ediyor. Meryem’de beni bugün öldürmeye çalıştın, yarım bıraktığın işi tamamla diyor. Oktay, Derin‘in Meryem’i öldürmeye çalıştığını öğrenince, bu sefer de Derin’e gidiyor ve onu sıkıştırıyor. Bu arada Meryem’in evini gözetlemek için Oktay bir adam tutuyor ve Meryem ne yapıyorsa Oktay’ın haberi oluyor. Ama Savaş, bu adamı buluyor ve oyunu bozuyor. Bu sefer Oktay’ı tuzağa düşürüyorlar ve Oktay’ın kıskançlık damarını tutturup Meryem’in yanına gitmesini sağlıyorlar. Savaş ise Meryem’in evine gizlice girdi ve Meryem’in aşk itirafını duydu. Hatta bunu duyunca dudağına bir öpücük kondurup gitti. Oktay, yemi yutuyor ve Meryem’in yanına gidiyor. Gelelim, bu hafta neler yaşandı?

Meryem Dizisi

Meryem Dizisi 18. Bölümde Neler Oldu?

Oktay, Meryem’in evine gidince kıyamet kopuyor. Savaş, arka kapıda gizlenmiş, Oktay’ın gelmesini bekliyor. Oktay, bağıra bağıra ‘O adam nerede?’ diyor. Savaş, arkadan çıkıp geliyor. Buradayım, diyor. Bir kavga kıyamet kopuyor. Oktay, Savaş’a silah çekiyor. Meryem ise,  kendisini Savaş’a siper ediyor. Oktay, Meryem’in Savaş’ı sevdiğini anlıyor. Ama Meryem’e zarar vermiyor. O arada Burcu komiser geliyor. Oktay, Burcu’ya haneye tecavüzden dolayı Savaş’ı tutuklamasını söylüyor. Burcu ise, haneye tecavüz konusunu Meryem‘e soruyor. Meryem ise eve zorla girmedi, diyor. Savaş’ın üzerini arıyor ve Savaş’ın üzerinden silah çıkmıyor. Burcu’da Savaş temiz ama sizin elinizde silah var, diyor ve Savaş’ın tutuklanması için hiçbir sebep olmadığını söylüyor.

Bu olaydan sonra Oktay hemen Beliz‘e gidiyor. Birinin onu sevdiğini söylemesi gerekli. Beliz’den sevgi şevkat bekliyor. Ama Beliz yanaşmıyor. Beliz’e tecavüz etmeye çalışıyor. Beliz, Oktay’a karşı koyarken kardeşi imdadına yetişiyor. Burada arbede yaşanırken Savaş, Beliz’in kapısını çalıyor. Beliz’in kardeşi, Oktay’ı alıp arka odaya götürüyor. Savaş, Beliz’i köşeye sıkıştırıyor. Oktay’ın telefonu çalıyor. Beliz ise benim telefonum, diyor. Arayan da Meryem. Çünkü tüm gerçeği anlattığı videoyu Oktay’a mail yoluyla göndermiş. Oktay’a göz dağı  niteliğinde. Oktay, bu telefonun Oktay’a ait olduğunu anlıyor. Bu arada Oktay, arka kapıdan çıkıp, ön kapıyı çalıyor. Sözde Savaş’ın gitmesini sağlayacak. Savaş, evden ayrıldı ayrılmasına ama Oktay’ın telefonunu da yanında götürdü. Oktay’ın eli ayağına dolandı. Ne yapacağını şaşırdı.

Savaş, telefonun şifresini kırması için telefonu Güçlü’ye veriyor. Güçlü ise yanındaki  adamlarla tüm gece boyunca sokak sokak dolaşıyor. Çünkü yerlerinin tespit edilmesini istemiyorlar. Ancak Oktay‘ın isteği üzerine her tarafa polis çevirmesi koyuyorlar. Güçlü, çevirmelerden kaçmaya çalışsa da başarılı olamıyor. Çünkü her taraflarını çevirmişler. Telefonu atmak zorunda kalıyorlar ama içerisindeki bilgilerin yüzde 50’sini almayı başarıyorlar. Güçlü ve arkadaşları, polis çevirmesini sorunsuz atlatıyorlar.

Meryem DizisiTelefonun içerisinde önemli bilgiler ediniyorlar. Oktay’ın annesinin kim olduğunu öğreniyorlar. Hatta Savaş ile Oktay‘ın ortak tanıdıkları ortaya dökülüyor. Savaş, Oktay’ın annesinin resmini Meryem‘e gösteriyor ve o kadının Oktay’ın annesi olduğundan emin oluyor. Savaş, Oktay’ın annesinin yaşadığı eve gidiyor. Oktay ise Derin’i Savaş’ın peşine takmıştı. Derin‘den evine gittiğini öğrenen Oktay, çıldırıyor. Bunu öğrendiğinde de Meryem’in yanında, Meryem’i bir odaya kapatıp soluğu annesinin yaşadığı evde alıyor.

Bu esnada Selma, eve geliyor. Meryem’i kapalı olduğu yerden çıkarıyor. Meryem, hemen Savaş’a haber verelim, Oktay onu öldürecek, diyor.

Bu arada Oktay yüzünden Burcu, süresiz olarak görevinden uzaklaştırılıyor. Burcu’nun resmen dünyası başına yıkılıyor. Çünkü Burcu da zor günler yaşayan birisi, düşüncelerden uzaklaşmasının tek yolu ise çalışması. Baş Savcı’ya Oktay’ın tüm oyunlarını aktaran bir dosya hazırlamıştı. Ama bunu vermeden görevinden uzaklaştırıldı.

Savaş ise, Oktay‘ın evini darmaduman ediyor ve tüm evi aramaya çalışıyor. Evden Meryem‘in resimleri ve sağa sola sıkıştırılmış bir sürü para buluyor.

Burcu ile Güçlü,  hararetli bir konuşma geçiriyor. Burcu, işinden alındığı için oldukça üzgün. Burcu‘nun da geçmişiyle ilgili sakladığı bir şeyler var. Benim kimseye verecek bir şeyim yok, diyor Burcu. Ama Güçlü, Burcu’yu sevdiğini söylüyor ve öpüşüyorlar. Güçlü, Burcu’ya Oktay davası için Burcu’nun hazırladığı dosyayı gösteriyor. Meğerse Burcu’dan habersiz o dosyanın fotoğrafını çekmiş. Burcu, bunu görünce mutlu oluyor.

Oktay, eve geliyor ve Savaş’ı yakalıyor. Oktay, Derin’i sözde rehin almış. Savaş, Oktay’ın kazada kaybettiği tek kol düğmesinin kutusunu buluyor. Ancak tam bakacakken Oktay geliyor ve hemen kendi cebine atıveriyor. Oktay, Derin’i odaya kapatıyor ve Oktay ile Savaş baş başa kalıyor. İkili arasında hararetli bir konuşma geçiyor. Konu ise Meryem. Çünkü Savaş, Oktay‘ın Meryem’e aşık olduğunu anladı ve Oktay’ın itiraf etmesi için elinden geleni yaptı. Savaş’ın istediği oldu ve Oktay, Meryem’i sevdiğini itiraf etti. Oktay, silahını Savaş’a doğrulttuğu esnada Meryem, kapıda görünüyor ve Meryem Dizisinin 18. Bölümü son buluyor.

Oktay, Savaş’ı vuracak mı yoksa Meryem yine Savaş’a siper mi olacak? Önümüzdeki hafta bu sorunun cevabını alacağız. Meryem’in 19. Bölüm Fragmanı da yayınlandı. 19. bölümde Meryem, tüm gerçekleri itiraf ediyor. Kısacası, heyecan dolu bir bölüm bizleri bekliyor.

Meryem, her Çarşamba Kanal D ekranlarında!

Tekrar görüşmek üzere, hoşçakalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir