Özlemce Şeyler > Bilgi Deposu > İlk Kez Bir Kızla Yemeğe Çıkacak Erkeklere Buluşma Tavsiyeleri

İlk Kez Bir Kızla Yemeğe Çıkacak Erkeklere Buluşma Tavsiyeleri

İlk yemek, ilk buluşma çok önemlidir bir ilişki başlangıcında. Bu yazıda ilk buluşma öncesini erkekler tarafından inceleyeceğiz. İlk kez bir kızla yemeğe çıkacak erkeklere öneriler/taviyeler üzerine duracağız. Biz takipçilerimizin ilk buluşma için önerilerini derledik. Peki sizin düşünceleriniz neler?

İlk Kez Bir Kızla Yemeğe Çıkacak Erkeklere Tavsiyeler

 • Bir kızla yemeğe çıkmak konusunda adım adım yapılması gerekenleri tek tek sıralamış bir yazarımız:
 1. Güzel kok, parfüm iyi olabilir.
 2. Ne çok resmi ne de çok spor ol, günlük kıyafetler yeterli.
 3. Kendini övme, sadece bahset kendinde. İkisi arasında fark var.
 4. Özgüvenli olmalısın, kızlar özgüveni sever.
 5. İlişkiden beklentilerinden bahsetme, bu olursa bunu yaparım, o olursa onu yaparım gibi. Bırak akışına ilişkiyi. İlk günden konuşulmaz bunlar.

ilk buluşmada ne konuşulur

İşe yarar tavsiyeler üsttekiler, ilk buluşma için ideal öneriler. Burada bir arkadaşımızın önerilerini dinlemeden önce enteresan bir kızla ilk konuşma deneyimini alıntılamak isterim:

Beğendiği, hoşlandığı kızın yanına gidip at yarışı anılarını anlatan bir arkadaşım olmuştu. Kızın yanına gidip Thunder Bolt napar bu yarışta demiş ve arka cebinden o günün altılısını çıkarmıştı. İşin enteresanı kızın hoşuna gitmişti. Yani demem o ki, bir kıza çıkma teklif edecekseniz ne konuşacağınızın pek bir önemi yoktur. Kız kafasında çoktan kararını vermişti.

Thunder Bolt iyi attı. Konuya dönersek katıldığım bir önerme üstteki. Konuyu nereye bağlayacaksın derseniz bu ilk kez sevgili olma teklifi ile ilk yemek benzerdir aslında. Buyrun bir kadının fikri alttaki:

Ne kastınız arkadaş, bir yemek yiyeceksiniz alt tarafı. İsterseniz kebapçıya götürün. Öyle boğazda yemekler artık çok banal kalıyor. Kadın zaten kafasında seninle mutlu olacağını düşündüyse gerek yok onca süse püse. Şahsen ben yemek yerken karşıdaki beyefendiye zerre dikkat etmem, o da insan sonuçta ben de. Eğer hatun kişi sizden hoşlanmışsa gerisi boş.

 • Tecrübeli bir playboydan geliyor, ama artık bu numaraları tüm kadınların bildiğini unutmayın. Yani ilk buluşma için alttaki tavsiye çok yaratıcı olmayabilir:

Sevgiliyle ilk buluşmada koku çok önemli, temiz olacaksın. Soruların kesin sorular olmayacak, açık uçlu sorular sor ki fikrini öğren gelecek hakkında. Senin hakkında ne düşündüğünü sorma, davranışlarından çözersin yemek sırasında. Açık renkli giyin, rahat ol. Yemekte ne çok hafif ne de çok ağır şeyler alma. Muhabbet iyi gittiyse tatlıyla şenlendir. Gergin olma, şen şakrak geçirin ilk buluşmayı.

Parasını düşünen komikler de var tabi:

Tok karna gitmeyin, paranız boşa gitmesin.

İlk buluşmada kızın statüsünü umursamayın. Yok o zenginmiş zengin görüneyim olayları olmasın. İlk buluşmada dikkat edeceğiniz şey kızın neye önem verdiği. Yemek sırasında ağzından laflar alırsınız, paraya konuyu getiriyorsa anlarsınız diyeceğim ama günümüz kızları çok kurnaz artık paradan bahsetmeden ne kadar paranız olduğunu anlayabiliyorlar, ki anlasınlar da bırakın.

Konu devam ederken eğer ki ilk buluşmayı güzel atlattıysanız sizi iyi bir ilişki nasıl olmalı konusuna alabiliriz.

İlk Buluşma İçin Öneriler

Kızla ilk buluşmada kızın hâl ve hareketlerinden buluşmanın nasıl gittiğini anlayabilirsiniz. İyi gidebileceği gibi kötü de gidebileceğini unutmayın. Bunu düşünerek ilk buluşma için tavsiyeleri sıralarsak:

 1. Çiçek almadan gidin.
 2. Garsonlarla uğraşmayın, odak noktanız kız olsun.
 3. Telefonu kenara atın, kız telefonla oynuyorsanız yemeğe çıkarma kararınızın ne kadar doğru olduğunu düşünün.
 4. Sigara içmiyorsanız karşı tarafın sigarayla ilişkisini sorgulamayın.
 5. Bahşiş bırakmayın.
 6. Yemeğin iyi gittiğini düşünüyorsanız kızı eve bırakmak için ısrar da bulunmayın.
 • Bir kadından geliyor sıradaki ilk buluşma anıları:

Nerede yemek yiyeceğinizi söyleyin de ona göre giyinelim. Ben iki dirhem bir çekirdek giyinmişim, tak simit sarayına gittik. Sonra ne yediğinizi hesabın ne kadar geleceğini vergi müfettişi gibi hesaplamayın. Gelen hesabı ödemeye çalışmayın, alman usulü hesap ödeme ilk buluşma için ideal yöntemdir.

ilk kez bir kIzla buluşacak erkeklere tavsiyeler

 • Tek öneriyle geliyor evli ve 2 çocuk annesinden sıradaki öneri:

Sevgiliye çıkılan ilk yemekte sakın ha hızlı yemek yemeyin, yemeğinizi bitirip karşındakinin tabağına öyle bakakalırsınız, kötü hissettirir.

Alttaki gibi ince öneriler de kız arkadaş ile ilk buluşma konusunda size fayda sağlayabilir:

Gireceğiniz kafe, restoran vb. yerin kapısını tutun kız için. Hizmetçilerle, garsonlarla nazikçe iletişim kurun, çatal bıçağı düzgün tutun. Yemeğe odaklanıp sessiz kalmayın ama yemek yemeyi de unutmayın. Yiyeceğiniz kadar sipariş verin, yemek hesabını ortaklaşa ödeyin.

Dobralık sizi güzel gösterir fakat dobra olacağım diye kızı konuşturmamazlık etmeyin. Bırakın anlatsın kız kısmısı konuşmayı çok sever, dinleyin. Hem konu bulma sıkıntınız da olmaz. İlk buluşma önerilerini kısaca bu şekilde özetlemek mümkün. İlk buluşmada ne konuşulur diye sorular geliyor, bu noktada siz konunun hakimi olun. Detaylar bularak anılarınızla süsleyin. Eğlenceli bir vakit geçirin ilk buluşma ilk yemek, adı üstünde ilk.

 

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

  1 yorum - “İlk Kez Bir Kızla Yemeğe Çıkacak Erkeklere Buluşma Tavsiyeleri

 1. Efil
  11/11/2017 at 12:58 pm

  benim yemek maceram:

  -bulusalim mi bi kahve iceriz?
  -olur tamam
  -baska planin varsa erteleyebiliriz
  -yok yok isim yok
  ..bulustuktan yarim saat sonra
  -gelin burdayiz
  -?
  ..sohbete onlarla devam eder göt gibi kalirsin..
  bu arada hala sevgilim olur kendisi..her seferinde bu son olsun diyorum ayrica,yani bütün suç bende!cehenneme giden yolda döşenen iyilik taşlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir