Özlemce Şeyler > Dizi – Film İncelemeleri > Fi Çi 2. Sezon 2. Bölümde Neler Oldu?

Fi Çi 2. Sezon 2. Bölümde Neler Oldu?

Merhabalar, geçtiğimiz hafta Fi Çi 2. Sezon 1. Bölümü yayınlanmıştı. 1. Bölümde, Can Manay ile Duru’nun ilişkisini gözlemledik. Can, Duru’yu elinde tutmak için her şeye hazırdı. Duru ile aynı evde yaşamak isteyen Can’ın bu isteğini nasıl elde ettiğini gördük. Diğer yandan ise, Deniz‘in kendisini yollara vurduğunu, ülke ülke gezen biz gezgin olduğunu izledik. Ancak Roma‘da Nilay adında bir cafe işletmecisi ile tanıştı ve aralarında bir yakınlık oluştu.

Bu arada Deniz’e Türkiye’den bir haber geldi ve Altın Ayı Ödülleri‘ne layık görüldüğünü öğrendi. Acaba Deniz, Türkiye’ye dönecek mi?

Can Manay, Bilge‘nin işine dönmesi istiyor ve Bilge’ye teklif götürüyor. Acaba Bilge, bu teklifi kabul edecek mi?

Duru ile Deniz karşılaşarak, yüzleşme fırsatı bulacak mı? Gelin hep birlikte, ‘Fi Çi 2. Sezon 2. Bölümde Neler Oldu?’ bir göz atalım.

Fi 2. Sezon Çi

Fi Çi 2. Sezon 2. Bölümde Neler Oldu?

Fi 2. Sezon Çi’nin 2. Bölümünde kaçanlar, teker teker geri dönüyor. Eti‘nin de Türkiye’ye geri döndüğünü görüyoruz. Eti geçtiğimiz sezon Duru yüzünden Can ile ayrı düşmüştü. Özge’nin tüm yaşananları sineye çekerek program sunucu olduğunu gören Bilge, işine geri dönmeye karar veriyor. Bu arada Deniz de Türkiye’ye dönüş yapıyor.

Can, bir televizyon programına konuk oluyor. Program sunucusunun telefon konuşmasına şahit olan Can, konuştuğu kişinin Deniz olduğunu hemen anlıyor. Deniz, Altın Ayı Ödülü‘nü kazanan ilk Türk olduğu için de basının ilgisini görüyor. Sunucu telefonu kapatır, kapatmaz ödülü kazananın yani telefonda konuştuğu kişinin kim olduğunu soruyor. Cevap ise, Deniz Sarızeybek..

Deniz’in Türkiye’ye döndüğünü öğrenen Can, Duru’yu kaybetmekten korkuyor. İçine bir korku saplanıyor.

Deniz, Türkiye’ye döner dönmez, okuldaki öğrencisi Göksel’in peşine düşüyor. Göksel, bir adamı bıçakla yaralamış ve başını belaya sokmuş. Soğuk izbe bir mekanda saklanıyor ve oldukça da hasta olmuş. Deniz, Göksel‘i oradan aldığı gibi bir otele götürüyor. Onu yatağa yatırıyor, üzerini sıkıca örtüyor. Göksel’in iyileşmesi içinden elinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyor.

Roma’da tanıştığı Nilay ile de telefon görüşmesi yapmaya devam ediyorlar. Zaten 3-4 gün içinde Roma’ya geri dönecek, Deniz‘in planı bu. Nilay ile konuşurken bir arkadaşı Deniz’i arıyor ve Deniz arkadaşı ile buluşmaya gidiyor.

Fi Çi 2. Sezon 2. Bölümde Neler Yaşandı?Deniz’in hazırladıkları müzikalde koordinatör olmasını istiyor. Hatta ertesi gün Deniz’i provaya götürüyor. Deniz’in hayali ise müzikalde görev almak. Deniz, ‘ben işime kimsenin karışmasını istemem, benim sözüm geçerli olacak’ diyor. Tabii, bu şartları kabul edecek bir yapımcı da yok, diye sözlerine devam ediyor. Bu esnada Duru ile göz göze geliyorlar. Deniz buradan ayrılırken Duru, Deniz‘in peşinden koşuyor ve onu burada görmek istemediğini falan söylüyor. ‘Kıza bak hem suçlu hem de güçlü’ diyesi geliyor insanın.

Bilge ise işine geri dönüyor. İşleri de oldukça sıkışık. 4 gün içinde programı yetiştirmeleri gerekiyor. Ama Can’ın aklı Duru’da.. Deniz’in geldiğini öğrendiğinden beri de Duru’yu kaybetme korkusuyla burun buruna. Duru’nun aklını çelmek için ise ona lüks bir araba hediye ediyor. Duru ise bu hediye karşısında havalara uçuyor.

Can Manay, Deniz ile Duru‘nun karşılaştıklarını öğreniyor. Hem de nasıl? Duru ile Deniz’in konuştukları esnada çekilen fotoğrafları Özge‘ye ulaşıyor. Özge ise hemen Can‘ın yanına gidiyor. Fotoğrafları gösteriyor ve istersen yayınlamam, diyor. Can Manay ise ‘sen bilirsin, kendine dost mu kazanmak istersin yoksa düşman mı?’ yanıtını veriyor. Bu konuşmanın ardından Özge’ye Can Manay ile ilgili bir paket geliyor ama Özge bu paketi çöpe atıyor.

İş çıkışında Furkan’ın babası, Özge’nin yanına gidiyor ve ağzına ne gelirse söylüyor. Çünkü geçtiğimiz bölümde Özge’den yardım istemişti. Ancak Özge, yeni süslü hayatını kaybetmek istemediği için yardım etmeyi reddetmişti. Ancak adamın sözlerinden sonra Özge, tekrar içeriye giriyor ve attığı paketi geri alıyor.

Fi 2. Sezon Çi

Fi Çi 2. Sezon 2. Bölümde Neler Yaşandı?

Can, Duru’ya Deniz’le karşılaşmasını soruyor. Duru ise, etrafımda olmanı istemiyorum, dedim falan diyor. Konuyu fazla uzatmıyorlar ama Can’ın aklından çıkmıyor. Bu arada Can ile Duru, aynı eve taşındılar ve ilk misafirleri de Eti.

Deniz, Göksel cephesinde ise olaylar dramatik. Göksel, adamı yaralama hikayesini Deniz’e anlatıyor. Meğerse pislik adamın biri Göksel’in köpeğine tecavüz etmiş. Bu esnada adamla arbede yaşanmış ve adamı bıçaklamış. Köpeği ise evinde kalmış. Evine de gidemediğini için köpeği oradan alamamış. Bu sahnede hayvan tecavüzlerinden bahsediliyor. Hayvana tecavüz etmenin cezası 450 lira, bir canın acı çekmesinin bedeli sadece 45 lira gibi bir cümlesi var Göksel’in.

Bu kanayan yaraya parmak bastıkları için Fi ekibini tebrik etmek gerekir, hayvanları koruyan yasaların bir an önce çıkmasını dileyerek konumuza devam ediyorum.

Deniz ise, Göksel’in evine giderek köpeği oradan kurtarıyor. Tabii, belalı adamlar, Deniz’e de bulaşıyor ama Deniz onları nakavt ediyor. Köpek ile Göksel, Deniz sayesinde bir araya geliyor.

Fi ÇiDeniz, Roma‘ya gitmek için yola çıkıyor. Ancak bir telefonla kararı değişiyor. Deniz’in istekleri yapımcı tarafından kabul edilmiş. Tabii, Deniz’e müzikalde görev almayı kabul ediyor. Duru ile yan yana çalışacaklar. Ancak Duru, Deniz ile yüzleşemiyor.

Deniz, eve eşyalarını almaya gittiğinde de Duru’ya mesaj atmıştı. ‘Gel görüşelim’ diye. Ancak evin önüne kadar giden Duru, içeriye girerek Deniz ile yüzleşemedi. Bu olan bitenden haberi olan Can ise Duru’nun Deniz ile yüzleşmeden bu konuyu kapatamayacağını düşünüyor ve Duru’yu yüzleşmeye zorluyor. Çünkü Duru’nun Deniz’e olan duygularının tamamen bitmediğini düşünüyor.

Bu arada Eti, Duru ile Can’ı ayırmak için plan yapıyor. Çünkü Can için doğru kişinin Duru olamadığını düşünüyor ve Bilge‘nin kendisine yardım etmesini istiyor. Çünkü Can, eskiden doğru kişi olduğunu düşündüğü kişilere baya zarar vermiş.

Özge’nin eline de bu konuyla ilgili fotoğraflar gelmiş. Özge, Can Manay’ın eski sevgilisinin kapısını çalıyor ama kadın onu içeri almıyor. Ama kapı aralığından bir korkunç bir manzara görünüyor. Kadının yüzünün bir tarafı yanmış. Sanırım bunu yapan da Can Manay.

Can’ın oyunları ise bitmek bilmiyor. Deniz’in müzikalde görev almasını da Can Manay ayarlamış. Çünkü Duru‘nun Deniz ile yüzleşmesini istiyor. Hatta Deniz ile Duru’nun yaşadıkları eve birlikte gidiyorlar ve Duru eşyalarını toparlıyor.

Gelecek hafta neler olacak merakla bekliyorum. Bir de Fi Çi‘nin yayın günü Cuma’ya alınmış. Fi Çi, her Cuma saat 21:00‘de Puhu TV‘de!

 

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir