Özlemce Şeyler > Dizi – Film İncelemeleri > Fi Çi 2. Sezon 1. Bölümde Neler Oldu?

Fi Çi 2. Sezon 1. Bölümde Neler Oldu?

Geçtiğimiz sezon Fi adıyla Puhu Tv‘de yayınlanmaya başlayan dizi, Azra Sarızeybek Kohen tarafından yazılan Fi, Çi ve Pi kitap üçlemesinden yola çıkılarak diziye uyarlanmıştır. Yeni sezonda ise Çi kitabı ele alınacak ve Fi Çi adıyla ekranlara gelecek. Dizi oldukça güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip. Seranay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç ve Büşra Develi gibi oyuncuların yer aldığı diziye, yeni sezonda Nehir Erdoğan da dahil oldu. Dizinin bir diğer özelliği ise Türkiye’nin ilk özgün dijital dizi projesi olması.

Fi’nin geçtiğimiz sezonunda Can Manay, ne yapıp edip Duru’yu kendine çekmeyi başarır. Deniz ile evlilik planları yapan Duru, Deniz‘in kendisi yerine Ece‘yi baş dansçı yapmasına sinirlenir ve kendisini Can Manay’ın kollarına atar. Böylece Deniz ile de yolları ayrılmış olur.

Fi Dizisi 2. Sezonu Çi

Fi Dizisinin Yeni Sezonu Çi’de Neler Oldu?

Fi Çi‘nin ilk bölümünde ise, Deniz‘in kendine alkole vererek kendinden geçtiğini görüyoruz. Duru ile Can Manay, birlikte ve mutlu görünüyorlar. Özge, Can Manay’ı yok edemeyip bir de Sadık‘ın geçmişini öğrenince depresyona girer ve 2 ay boyunca yataktan çıkmaz. Bilge ise Can Manay’ın programı bırakması sonucu işsiz kalır ve yiyecek parası bulmakta bile zorlanır. Tüm bunlar ekrana gelirken arka planda Teoman‘ın Güzel Bir Gün adlı şarkısı çalmaktadır.

Tüm bunlar yaşanırken aradan 2 ay geçer. Sonrasında ise;

Deniz, her şeyi geride bırakır ve yurt dışına çıkar. Kendisi yaşadığı travmanın ardından gezgin olur ve ülke ülke dolaşır. Biz ise Deniz’i Roma‘da görüyoruz. Burada Nilay ismindeki bir cafe işletmecisi ile tanışır. Nilay, Deniz’in bir şeylerden kaçtığının farkındadır. Nilay ile Deniz, birbirlerinin dertlerini dinleyecek kadar arkadaş yakınlaşır ve arkadaş olur. Bakalım, Deniz, tüm yaşananları Nilay’a ne zaman anlatacak? Bu arada Deniz, 2 ay boyunca cep telefonunu hiç açmamıştır. Belki de bazı şeylerden kaçmaya devam ediyordur. Ancak Nilay ile konuşması sonrasında telefonuna gelen mesajları dinleme cesareti gösterir ve güzel bir sürpriz ile karşılaşır. 2 ay önce eski bestelerinden birini, arkadaşının filminde kullanılmasına izin vermiştir. Bu beste ile Deniz, Altın Ayı Ödülleri‘ne layık görülmüştür. Bu haber Deniz’i oldukça mutlu eder. Tabii, bu sayede Nilay ile daha da yakınlaşırlar.

Duru tarafında ise, her şey yolunda gibi görünmektedir. Duru, eskisi gibi hırslıdır ve bu hırsı ona her şeyi yaptırabilecek ölçüdedir. Duru, Can Manay ile birliktedir. Can Manay, Duru ile basın karşısına geçmek istiyor. Ancak Duru, sürekli bu durumdan kaçmayı başarıyor. Tabii, Can Manay, bir şeyi isterse yapar. Duru ile de basına yakalanmayı başarıyor. Bu arada Can, Duru ile aynı evi paylaşmak istiyor. Ama Duru, Can’ın bu istediğinden kaçıyor ve kendisine ev bakıyor.

Fi Çi Dizi

Duru, okuldaki bir müzikalin haberini alıyor. Bu müzikalin de baş dansçısının Ece olduğunu öğreniyor ve iyice hırslanıyor. Seçmeler bitmek üzere ve Duru, başvuru da yapmamış. Cin fikirli Duru, hırsı sayesinde başkasının yerine geçerek, seçmelere katılmayı başarıyor ve gerçekten de başarılı oluyor.

Ancak sonuçlar açıklanıyor ve Duru seçmelerde başarılı olmasına rağmen eleniyor. Aynı zamanda kaporasını ödeyerek tuttuğu evin sahibi de evi kiralamaktan vazgeçiyor. Duru, tüm bu olumsuzlukların arkasında Can Manay‘ın olduğunu anlıyor ve onunla tartışıyor.

Can, Duru’nun eski eve gelmesi için Duru’yu ikna ediyor. Duru ile evde buluşan Can, Duru’yu kazanmak için onu sürekli izlediğini ve onun için neler yaptığından bahsediyor. Bu konuşma sonrasında Duru, Can ile aynı eve çıkmayı kabul ediyor. Ama şartı var, müzikalin baş dansçısı olmak istiyor.

Bu arada Özge de diğer hırslı karakterimiz. Bir magazin programında sunucular Özge’yi yerden yere vuruyor ve arkasından atıp tutuyor. Bunu gören Özge, sessiz kalır mı? Programın sunucusunun kanal sahibi ile ilişkisi olduğunu öğrenir ve bu ilişkinin görüntülerine ulaşır. Bu görüntüler ile de kanal sahibini tehdit eden Özge, kendisini yerden yere vuran programın sunucu olur. Özge’nin dönüşü muhteşem olacak. Bu arada Sadık, Özge‘nin programda sunucu olduğunu öğrenince asansörde onunla bir araya gelmeyi başarır ve ona amacını sorar. Biraz tartışmalı bir konuşmanın ardından ikili asansörden ayrılır. Sadık da az değil hani.

Bilge ise Can Manay‘a olan güvenini yitirir ve elektronik ürünlerin satıldığı bir mağazada çalışmaya başlar. Can ise Bilge’yi bırakmaya niyetli değildir. Mağazaya gelir ve işine dönmesini ister. Bakalım, Can Manay, Bilge’yi ikna edebilecek mi? Bana göre ikna etmeyi başaracak. 🙂

Fi Çi‘nin ilk bölümünde yaşananlar bu şekilde. Açıkçası, yeni bölümünü heyecanla bekliyorum.

Fi Çi, Her Perşembe, Saat 21:00‘de Puhu TV‘de!

Tekrar görüşmek üzere, sevgiyle kalın. 🙂

 

 

 

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir