Özlemce Şeyler > Dizi – Film İncelemeleri > Dolunay Dizisi 20. Bölümde Neler Oldu?

Dolunay Dizisi 20. Bölümde Neler Oldu?

Merhabalar, bugün sizlerle ‘Dolunay Dizisi 20. Bölümde Neler Oldu?’ konusuna değineceğiz.

Öncelikle ‘Dolunay Dizisinin 19. Bölümünde Neler Oldu?’ bu başlığa bir göz atalım.

Geçtiğimiz hafta Dolunay’da yer yerinden oynamıştı. Nazlı ile Ferit arasında her şey yolunda gidiyordu. Tabii, yolunda olmayan bazı şeyler de vardı. Ancak bu ikili arasındaki sorunlar değildi.

Nazlı‘nın kardeşi ve restoranın borcu gibi sorunları vardı. Ferit‘in de Demir ve Zeynep‘in ölümüne ilişkin araştırmaları devam ediyordu. Deniz, Nazlı ile Ferit‘in evliliği konusunda acı çekiyordu. Asuman, Deniz’e aşık olmaya başladı ve tek derdi Deniz oldu. Fatoş ve Engin için her şey süt liman. Tarık, Fatoş’a olan aşkını bir türlü itiraf edemedi. Naomi ise Tarık’a aşık. Demet ve Hakan arasında büyük bir gerginlik var. Çünkü Demet, abisini Hakan’ın öldürttüğünü öğrendi. Hakan’dan ayrılmak istiyor. Ancak Hakan, Demet’i tehdit ediyor. Hakan’ın son hamlesi ise, Demet’e bilmeden bir cinayet işletmesi. Demet, evden kaçarak Ferit’e sığındı. Demet, gerçeği anlatacak mıydı?

Dolunay Dizisi

Dolunay Dizisinin 20. Bölümünde Neler Oldu?

Ferit’e sığınan Demet, tüm olup bitenleri Ferit ve Deniz‘e anlatacaktı. Ta ki, Hakan‘ın Demet ile telefon görüşmesine kadar. Demet’in bilmeden işlediği cinayetten bahseden Hakan, Demet’i tehdit etmeye devam etti ve ne yapıp ne edip Demet’i oradan aldı. Küçük bir tartışma yaşadıklarını ve bu tartışmanın büyüdüğünü söyleyerek, kocasıyla tıpış tıpış evine gitti.

Dolunay DizisiHakan ile Demet‘in tartışmaları da evde de devam etti. Hakan, karı-koca olmalarından çok bir ortak olduklarını söylüyordu. Deniz’in isteği üzerine şirketten %5’lik bir pay vereceklerdi Demet’e. Hakan’da bunu fırsat biliyor, neticede adamın gözü şirkette. Hakan, Demet’e şirketteki muhbiri olacağını söylüyor.

Ertesi gün Deniz, Demet’e gidiyor. Hakan ile ablasının durumu hakkında konuşuyor. Hakan‘ın cevabı ise ‘aile içi konulara karışma’ oluyor. Deniz’de ablasının şirketteki payı ile ilgili prosedürleri yerine getirmek için Demet’i alıp şirkete gidiyor. Demet ise, şirkete gitmek için Hakan’dan izin alıyor. Demet, Hakan’dan o derece korkmuş yani.

Bu arada Nazlı restoranı açmak için çektiği kredi borcunu ödeyemiyor ve bu borcu ödemek için tefeciden para alıyor. Böylesine eğitimli insanların, tefecilere bulaşması da akla hayale sığmıyor. Tefeci ile görüşme yaparken Ferit soruyor ve Ferit’i geçiştiriyor.

Ferit’in ise o gün doğum günüymüş. Nazlı’nın da yaptığı gizli konuşmalardan yola çıkan Ferit, Nazlı’nın ona sürpriz bir doğum günü partisi düzenlediğini düşünüyor. Ama Nazlı sorunlarıyla uğraşırken Ferit’in doğum günü olduğunu unutmuş durumda. Engin, kızların doğum günü planlarını öğrenmek için Tarık’ı restorana gönderiyor. Ama Tarık, fark etmeden kızlara Ferit’in doğum günü olduğunu söylüyor. Nazlı, Ferit’in doğum gününü unuttuğunu Tarık’a çaktırmıyor ama büyük bir telaşa kapılıyor.

Bu esnada Facebook, Engin ve Ferit‘in 7 yıl önceki anılarını ön plana çıkarmış. Nazlı da bu fotoğraftaki arkadaşları ile Ferit’i buluşturma çabasında. Ancak Nazlı’nın bilmediği bir şey var. Ferit, bu anıyı hatırlamak bile istemiyor.

Nazlı ile Ferit, doğum günü mekanına geliyor. Her şey çok güzel, Ferit ise uzun zamandır görmediği arkadaşlarını görmekten dolayı da çok mutlu. Ferit ile Nazlı, resmen aşk yaşıyorlar. Ancak o fotoğraflarda bir kişi daha var. İsmi Pelin. Nazlı, Pelin’i de doğum günü partisine davet ediyor. Pelin de bu fırsatı kaçırmıyor ve davete katılıyor. Ferit ise Pelin’i görmekten hiç mutlu değil. Meğerse Pelin, Ferit’in eski sevgilisiymiş. Demet, Pelin’e bir kumpas kurmuş ve Ferit’i aldatıyormuş gibi göstermiş. Ferit ile Pelin’in yolları, bu şekilde ayrılmış. Ferit, Nazlı’ya bu konuyla ilgili bir şey anlatmıyor. Hem de Nazlı’nın sormasına rağmen.

Dolunay Dizisi

Dolunay Dizisi 20. Bölümde Neler Oldu?

Pelin’in doğum günü partisine geldiğini öğrenen Hakan ile Demet, yine oyunlar peşinde. Hakan, vakit kaybetmeden Pelin ile görüşüyor ve Ferit ile Nazlı‘nın arasını bozmasını istiyor. Pelin ise Ferit’e olan aşkının bittiğini, bu plana dahil olmayacağını söylüyor. Ancak sonrasında Pelin, Nazlı’nın verdiği pastacılık kursuna katılıyor. Nazlı’yı daha iyi tanımak istiyormuş. Nazlı’ya bu şekilde söylüyor. Nazlı, kızın bu tavırlarından hoşlanmıyor ve Pelin ile yakınlaşmıyor. Çünkü Pelin ile Ferit‘in eski sevgili olmasından şüpheleniyor.

Dolunay DizisiPelin ise, kurs sonrasında Hakan’ı arıyor ve plana dahil olmak istiyor. Çünkü Nazlı ile Ferit‘in mutlu olmasını kıskanıyor. Pelin, hemen planını yapıyor ve oyuna başlıyor. Ferit’in iş yerine gidiyor ve onu aldatmadığını, her şeyi Demet’in planladığını söylüyor. Bir de Pelin Hanım, Ferit’in güvensizliğinden dolayı çocuklarını aldırmak zorunda kalmış. Bunları söyleyip çıkıp gidiyor. Pelin ile konuşmasının ardından Ferit, Demet’in yanına gidiyor ve hesap soruyor. Demet ise, Pelin’in söylediklerini doğruluyor.

Pelin, boş durmuyor. Bu sefer de Deniz‘in yanında almış soluğu. Ferit ile Nazlı‘yı ayırmak istediğini söylüyor. Pelin, Deniz’i de kendi tarafına çekmeye çalışıyor.Bakalım Deniz, Pelin’e fırsat sunacak mı? Deniz, Nazlı ile Ferit’in evliliklerinin sahte olduğunu söylerse, kazanan Hakan olacak.

Tüm bunlar yaşanırken Nazlı ile Ferit, akşam yemeğine çıkıyor. Ferit’in Pelin meselesi yüzünden keyfi kaçık. Nazlı ise Pelin ile Ferit’in eski sevgili olduğunu düşünüyor ve daha fazla dayanamayıp soruyor. Ferit ise bunu kabul ediyor. Araları bu konu yüzünden açılacak gibi.

Unutmadan, Tarık ile Fatoş tarafında yeni gelişmeler yaşandı. Tarık, sonunda Fatoş’a aşkını itiraf etti. Ancak Fatoş, bu duruma çok şaşırdı ve henüz bir cevap vermedi. Ayrıca Ferit’in doğum gününde Engin, Fatoş’u ünlü bir modacıyla tanıştırıyor. Fatoş, tüm gece uyumadan çizimler yapıyor. Umarım, yolu açık olur. 🙂

Asuman ise Deniz‘in peşinde. İkili aslında çok da iyi anlaşıyor. Deniz, Nazlı sevdasından vazgeçerse ve Asuman’ın ilgisine karşılık verirse, ikili arasında güzel bir aşk yaşanabilir.

Önümüzdeki hafta karışık olaylar bizleri bekliyor gibi. Nazlı, Pelin ve Ferit aşk üçgeninde neler yaşanacak?, Fatoş, Tarık’ın aşkına karşılık verecek mi?, Asuman ile Deniz arasında bir aşk başlar mı?, Deniz, Pelin ile işbirliği yapar mı? Tüm bu soruların cevabını, Pazar günü saat 20:00‘de Star TV‘de!

Dolunay Dizisi 19. Bölüme Neler Oldu? konusuna ise, buradan ulaşabilirsiniz

Tekrar görüşmek üzere, hoşçakalın. 🙂

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir