Özlemce Şeyler > Dizi – Film İncelemeleri > Dolunay Dizisi 19. Bölümde Neler Oldu?

Dolunay Dizisi 19. Bölümde Neler Oldu?

Dolunay Dizisi

Merhabalar, bugün sizlere ‘Dolunay Dizisinin 19. Bölümünde Neler Oldu?’ konusuna değineceğim.

Geçtiğimiz hafta Dolunay Dizisinde heyecan doruktaydı. Bulut’un vesayet davası yapılırken mahkeme salonuna birden Deniz girmiş ve heyecanı artırmıştı. Deniz’in Nazlı ve Ferit’in sahte evliliğinden bahsetmesi bekleniyordu. Ancak Deniz, bu sahte evlilikten bahsetmek yerine Nazlı ve Ferit‘in Bulut’a iyi bir aile ortamı sunacağından bahsetti.

Deniz‘in deyimiyle ‘Bulut’un iyiliğini düşünmüş’. Deniz, Bulut’un iyiliğini düşünmüştür düşünmesine ama diğer yandan da Nazlı ile Ferit‘in evliliğinin son bulması için elinden geleni yapıyor. Bu evliliğin son bulması için Bulut‘un vesayetinin Nazlı ile Ferit’e geçmesi gerekiyor.

Deniz’in mahkemede Nazlı ve Ferit lehine konuşması neticesinde mahkemeden olumlu bir yanıt çıkıyor ve Bulut’un vesayeti Nazlı ve Ferit’e geçiyor.

Mahkeme sonrasında Hakan ve Demet vakit kaybetmeden şirkete gidiyor. Ancak Bulut’un vesayetinin Ferit’e geçmesi neticesinde Hakan ve Demet, mahkeme kararıyla şirketten çıkarılıyor. Demet’in ne yapıp edip elde ettiği Halkla İlişkiler Müdürü pozisyonu ve yönetim kurulundaki söz hakkı da elinden kayıp gidiyor.

Bu esnada Ferit boş durmuyor ve Zeynep ile Demir’in ölümünü araştırmaya devam ediyor. Aynı zamanda Demet de bu olayın izini sürüyor. Hakan, Demir’in aracının kaza yapmasını sağlamıştı. Aracın kaza yapmasını sağlayan oto tamircisi de kazanın ardından ölmüştü. Ferit ve Demet, aynı anda oto tamircisinin akrabasının izini buluyor. Ferit, bu kişi ile konuşmaya giderken Deniz’de denk geliyor ve birlikte adamın peşine düşüyorlar. Deniz‘in bu işe karışma sebebi ise, Nazlı’nın bir an önce bu evliliği bitirmesi.

Dolunay Dizisi

Bu adamın bulunduğu yeri araştıran Ferit ile Deniz, sonunda adamı buluyorlar. Kısa bir kovalamacadan sonra adamı yakalayan ikili, adamı sorguya çekiyorlar. Ancak adam kaza ile ilgili hiçbir şey bilmediğini söylüyor. Bu arada Demet de adamı buluyor. Bir bakıyor ki, Deniz ile Ferit adamın peşinde. Uzaktan onları izliyor. Deniz ile Ferit, gittikten sonra ise, adamla bu kez Demet konuşuyor. Hakan’ın karısı olunca adam bülbül gibi ötüyor. Çünkü Demet’in her şeyi bildiğini sanıyor. Demet, Demir ile Zeynep’in Hakan’ın sinsi planı neticesinde öldüğünü öğreniyor ve dünyası yıkılıyor.

Demet, kendisini zorla eve atıyor. Tüm bu öğrendiklerini sindirmeye çalışırken Deniz, Demet’in ziyaretine geliyor. Tam Deniz’e öğrendiklerini anlatacakken Hakan eve geliyor. Hakan’ın derdi ise Deniz’in mahkemede Nazlı ve Ferit lehine konuşması. Kısa bir konuşmanın ardından Deniz, evden ayrılıyor. Deniz’in evden ayrılması ile Hakan ve Demet birbirine giriyor. Demet, öğrendiklerini Hakan’ın yüzüne bir bir çarpıyor ve evi terk etmek istiyor. Hakan, buna izin verir mi? Tabii ki vermez. Demet, Nazlı’yı buzhaneye kapatarak ölüme terk etmişti. Hakan’da bunu Demet’e karşı koz olarak kullanıyor ve Demet’i tehdit ediyor. Böylece Demet, Hakan’la kalmaya mecbur oluyor. Ertesi sabah Demet, dışarıya çıkmaya çalışıyor. Ancak tüm kapılar kilitli ve Hakan’ın izni olmadan Demet dışarıya çıkamıyor.

Bu esnada Ferit ile Nazlı oldukça mutlu. Bulut‘un da yanlarına gelmesiyle çok güzel bir aile oluyorlar. Ancak Nazlı’nın dertleri bitmiyor. Birinci derdi elbetteki kardeşi Asuman, ikinci derdi ise restoranı açmak için çektikleri krediyi ödeme de zorlanıyorlar ve borcu ödemek için de tefeciden para alacaklar.

Dolunay DizisiDiğer yandan Asuman, Deniz’e oldukça iyi geliyor. Aslında güzel bir ikili oluyorlar. Deniz ve Asuman gezmeye gidiyorlar. AVM’nin otoparkında zorba kişilerle karşılaşıyorlar ve küçük bir kavga çıkıyor. Asuman’ın intikam planlarını biliyorsunuz zaten. Eline aldığı anahtar ile zorbaların arabasını boydan boya çiziyor. Deniz’e tavsiye ediyor. Ancak Deniz, bu sefer daha büyük oynuyor ve ellerine aldıkları beyzbol sopası ile arabayı harap ediyorlar. Adamlar, durumu fark ediyor ve ikili kısa bir kovalamaca sonrasında oradan uzaklaşıyorlar. Ertesi gün spor yapmaya gidiyorlar, birlikte baya eğleniyorlar. Deniz, Asuman’ın ikna edici biri olduğunu düşünüyor. Yakında bu ikiliden güzel bir aşk doğacak gibi.

Bu arada Asuman hala Deniz‘in evinde kalıyor ve Nazlı, Asuman’ı eve dönmeye ikna edemiyor. Çünkü Asuman, Deniz ile kalmak istiyor.

Ayrıca Deniz, Ferit ile konuşarak Demet’in şirketteki hissesini vermesi istiyor. Ayrıca şirketteki görevine dönmesi konusunda da ısrarcı oluyor. Ferit, Deniz’in bu isteğini geri çevirmiyor. Ferit’in tek isteği Hakan’ın şirkete gelmemesi. Deniz, Demet’e bu haberi veriyor. Ancak bu habere Demet’ten çok Hakan seviniyor.

Ferit’in Hakan’ın yanına yerleştirdiği bir adamı vardı. Ferit, bu adam sayesinde olanı biteni öğreniyordu. Ancak Hakan, zeki bir adam. Bir durumu fark ediyor. Ancak adamı kendisi öldürmüyor, sinsi bir plan yapıyor. Demet’i sözde gezmek için dışarıya çıkaran Hakan, onu atış talimi yapmak için boş bir alana götürüyor. Sen Ferit’in şirketindeki silahımsın, Ferit’i öldürmek için atış talimi yapacaksın diye baskı yapıyor. Demet, önce yapamam falan diyor ama Hakan‘ın baskısına dayanamayıp arka arkaya atış yapıyor.

Meğerse Hakan, Ferit’in adamını atış yaptıkları yerin arkasına bağlatmış. Demet, atış talimi yaptığını sanarak silahı ateşlemişti ama Hakan, Ferit’in adamını Demet’e öldürtmüş. Demet’in parmak izinin olduğu silah ile adam öldü ve böylece Hakan’ın eline büyük bir koz geçmiş oldu.

Dolunay Dizisi

Akşam olunca Demet, evden dışarıya çıkmak istiyor. Çünkü tüm yaşananlara artık dayanamıyor. Ancak Hakan Demet’in dışarıya çıkmasına izin vermiyor. Aslında Demet’in tüm bildiklerini anlatacağından korkuyor. Neticede kadının abisini öldürdü.

Demet, ne yapıp edip evden kaçmayı başarıyor. İlk gittiği yer, Deniz’in evi oluyor. Ama Deniz, evde değil, Ferit’in evinde. Demet, bu sefer Ferit‘in evine gidiyor. Demet, ayakta zor duruyor, ağlamaklı. Size anlatacaklarım var, diyor. Bu esnada Hakan‘da Demet’in evden kaçtığını öğreniyor. Deniz’e gidiyor evde yok. Sonra Deniz’i arıyor. Demet’in telefonu açma demesine rağmen Deniz, telefona cevap veriyor. Deniz’in ses tonundan Demet’in onunla olduğunu anlıyor. Demet’i telefona istiyor. Demet telefonu alınca o ortamdan uzaklaşmasını istiyor. Demet ile Hakan’ın telefon konuşması baya hararetli geçiyor. Hakan, Demet’i yine tehdit ediyor. Demet’in telefonuna öldürülen adamın fotoğrafını atıyor ve bu adamı sen öldürdün, katilsin, diyor. Demet, bu konuşmadan sonra kendinden geçiyor. Demet’e bakmaya giden Deniz, onu kötü bir halde buluyor ve içeriye getiriyor.

Bakalım, Demet her şeyi göze alarak gerçekleri anlatacak mı?, Hakan ile Demet arasında neler yaşanacak?Demet, Hakan’dan kurtulmayı başarabilecek mi?, Ferit ile Nazlı aşklarını itiraf edebilecek mi?, Asuman ile Deniz arasında bir aşk doğacak mı?, Tarık, Fatoş’a olan aşkını itiraf edecek mi?

Tüm bu soruların cevabını önümüzdeki hafta alabilecek miyiz? Önümüzdeki hafta heyecan dolu bir bölüm bizleri bekliyor. Dolunay, Her Pazar Saat 20:00‘de Star TV ekranlarında!

Tekrar görüşmek üzere, hoşçakalın. 🙂

 

 

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir