Özlemce Şeyler > Dizi – Film İncelemeleri > Dolunay Dizisi 18. Bölümde Neler Oldu?

Dolunay Dizisi 18. Bölümde Neler Oldu?

DOLUNAY DİZİSİ

Merhabalar, bugün sizlere izleyiciyi ekrana kilitleyen ‘Dolunay Dizisi’nden bahsedeceğim.

Dolunay, yaz dizisi olarak başladı. Ancak belirli bir izleyici kitlesi yakalayınca sezon dizisi olmaya hak kazandı. Dolunay, salı günleri izleyici karşısına çıkıyordu. Fakat sezon dizileri de ekrana gelmeye başlayınca yayın günü değişti ve pazar gününe alındı.

Çağrı Bayrak‘ın yönetmenliğini yaptığı Dolunay Dizisinin başrollerini Özge Gürel ve Can Yaman paylaşıyor.

Özge Gürel, 2014 yılında yayınlanan Kiraz Mevsimi adlı dizi ile popülerliği yakalamıştı. Kiraz Mevsimi’ndeki rol arkadaşı Serkan Çayoğlu ile de güzel giden bir birlikteliğe sahip.

Can Yaman ise İnadına Aşk dizisi ile oldukça popüler oldu ve Dolunay ile de güzel bir çıkış yakaladı. Özge Gürel ile başarılı bir performans sergileyen Can Yaman, Meryem Dizisinin Beliz’i Bestemsu Özdemir ile aşk yaşıyor.

Şimdi konumuza dönelim ve ‘Dolunay Dizisinin 18. Bölümünde Neler Oldu?’ inceleyelim.

DOLUNAY DİZİSİ

Dolunay Dizisi Son Bölümde Neler Oldu?

Dolunay Dizisinin 17. Bölümünde Deniz, motorsikleti ile son sürat gidiyordu. Aklı başında olmayan arkadaşın kaza yapacağı aşikardı. 18. Bölümde de Deniz kaza yaptı. Aslında bile isteye motorsikleti kamyonetin altına sürdü. Neyse ki ölmedi Deniz, ufak tefek yara bere ile kazayı atlattı.

Asuman, birkaç gündür Deniz’in evinde kalıyordu. Kaza gecesi, Asuman, Deniz’i evde bekliyordu. Ona Ferit ile Nazlı’nın anlaşmalı evlilik yaptıklarını söyleyecekti. Ama Deniz eve girmek yerine motorsikletine bindi ve süratle gitti. Asuman, Deniz’i merak ederek aradı ve karşısına farklı bir ses çıktı. Deniz’in kaza yaptığını ve hastaneye götürdüklerini söyledi. Asuman duyarda yerinde durur mu? koşup gitti Deniz’in yanına.

Deniz’e bir ilgi, bir alaka, sormayın gitsin. Asuman, Deniz’in etrafında pir dönüyor, elinden geldiğince de yardımcı oluyor. Sanki Deniz’de gözü var, zamanla göreceğiz.

DOLUNAY DİZİSİDeniz, Asuman‘a kazadan kimseye bahsetmemesini söylüyor. Ama Asuman Nazlı’ya durumu iğneleyen laflarla söylüyor. Ferit ile Nazlı, apar topar Deniz’in yanına geliyor. Asuman, gerçeği Deniz’e söylemeye niyetli, bakalım söyleyecek mi?

Bu arada bildiğiniz gibi Tarık, Fatoş’a aşık ama söyleyemiyor. Engin ile Fatoş da ayrıldı, tam Tarık’a gün doğdu diyecekken, Naomi’nin Tarık’a ilgisi olduğu ortaya çıkıyor. Fatoş hemen anlıyor Naomi’nin ilgisini. Ancak Fatoş, Tarık’ın kendisini sevdiğinin farkında olmayarak, Naomi ile Tarık’ın arasında çöpçatanlık yapmaya çalışıyor. Tarık ise bu durumdan kırmadan sıyrılmaya çalışıyor, bakalım önümüzdeki hasta neler olacak?

18. Bölümün önemli konularından biri de vesayet davası.. Hakan ile Demet, Bulut‘u velayetini Ferit ile Nazlı’ya kaptırmamak için ellerinden geleni yapıyor. Hatta kirli işlere bile bulaşıyorlar. Ancak bu davada Nazlı ile Ferit daha güçlü duruyor. Bu davada sorun çıkarabilecek tek kişi Asuman gibi görünürken, Asuman Hakan ile Demet’in işbirliği teklifini reddediyor. Aslında önce işbirliği yapacakmış gibi davranıyor, ama sağ gösterirken sol vuruyor.

Bu arada Deniz‘de Engin ile Fatoş‘un telefon konuşmasına şahit oluyor ve tüm gerçeği öğreniyor. Bunu Nazlı ile Ferit’in yüzüne vurmayı da ihmal etmiyor. Herkesin her şeyi bildiği bir sır nasıl saklanır ki?

DOLUNAY DİZİSİAncak Deniz’in bir türlü anlayamadığı bir şey var. Nazlı ile Ferit’in evlilikleri Bulut’un vesayetini almak için yapıldı. Ancak gerçekler sadece bu kadar değil. Nazlı ile Ferit arasında en başından beri söylenmemiş sözler ve açıklanmamış duygular var. Seviyorlar birbirlerini ama bir türlü itiraf edemiyorlar. Bakalım, o sihirli sözcük dudaklarından ne zaman dökülecek?

Mahkeme günü gelip çatıyor. Mahkeme Bulut’un vesayetini Nazlı ile Ferit’e verecekken duruşma salonuna birden Deniz giriyor ve ‘söyleyeceklerim var’ diyor. Tabi 18. Bölümde bu şekilde son buluyor.

Haftaya neler olacak?, Neler bitecek?, Bu oyunun galibi kim olacak? Bekleyelim ve görelim.

Dolunay’ın 18. Bölümünde bilinmesi gereken önemli noktalar bu kadar. Dolunay,12 Kasım Pazar Günü, saat 20:00‘de Star TV ekranlarında.

Tekrar görüşmek üzere, sevgiyle kalın. 🙂

 

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir