Özlemce Şeyler > Personel Alım İlanları > ASDEP 2018 Personal Alımları

ASDEP 2018 Personal Alımları

ASDEP yani Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, personel alımı bekleyen adaylar için 2018’de 1500 ASDEP personal alımı yapılacağını ve alımların süreceğini belirtti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bütçe görüşmeleri sonrası personel alımları duyurusu açıklandı.

ASDEP 2018 Personal Alımları Duyurusu

ASDEP Aile Bakanı Sayın Kaya, katılımcılara yaptığı sunumda alttaki müjdeli açıklamayı yaptı:

asdep personel alImlarI 2018

2018 yılı itibariyle bakanlık sigorta primini üstlenme kararı aldı. Bu ilk müjdeli haber. sıra gelelim adayların beklediği müjdeli habere. 1500 ASDEP alımı yapılacağını açıklayan Sayın Kaya bu istihdamın da 2018’de yapılacağını belirtti.

Aile Bakanı sunum sırasında koruyucu ailelik kavramına değindi. Buna değinilmesinin iş alımı bekleyen adaylar için iki önemi var. İlki çocukların yuvalarına yerleşmiş olması işle ilgili olan kısmıysa 500 yeni sosyal destek elemanının alınacak olması. 2017 yılında eldeki imkanlarla 904 çocuğa koruyucu aile bulunduğunu belirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, bu sayının yükselmesi için yeni personel alımı yapacaklarını ve bunun için 500 kişiyi işe almayı düşündüklerini söyledi.

Koruyucu Aileleri Bulabilmek İçin Daha Yüksek İstihdam

Aile sosyal destek programı dahilinde olan koruyucu aile bulma işlemi için 500 kişilik istihdam açılacak. Bu ASDEP personel alımlarını bekleyenler için güzel bir haber. Bu işin çocukların hayatlarını daha güzel bir hale getiren bir yanı olduğu için bizim için manevi mutluluğu da çok. Severek yapılabilecek bir iş. Şu ana kadar 5460 çocuğun koruyucu ailelere verildiği belirtiliyor, bunun 904’ü sadece geçen yıl yapıldı. Biz ekip olarak bu sayının 2018’de alınan istihdamlarla daha da artacağına inanıyoruz.

ASDEP alImlarI

Yalnızca çocuklara da değil şiddet mağduru kadınlara da destek veriyor Aile Bakanlığı. Bunun için 137 misafir evi var ellerinde ve 3444 kapasiteli. Bu misafir evleri ve kapasiteleri de umarım en kısa zamanda artar.

ASDEP Yeni Personel Alımı Altı Bölümden Oluşacak

ASDEP, bireylerin ve ailelerin ihtiyaçlarını tespit de önemli rol oynuyor. Sosyal hizmet ve yardım ihtiyacı duyan ailelere ulaşımı, hizmet şeklinin planlanmasını ve gerekmesi durumunda kamu kurumlarına yönlendirimi sağlıyor. Bu ve benzeri görevler için 2016 yılının son 6 ayında 1500 ASDEP personel alımı yapıldı. Sözleşmeli personel alımları 2017 sonunda 3000‘e ulaşacak. 2018‘deyse 1500 ASDEP personeli için iş ilanı yayınlanacağı duyuruldı. Bu sayede ASDEP yardıma ihtiyacı olanlara daha hızlı ulaşmaya çalışacak. Fakat biz ASDEP’in gerekli PR’ının ya da tanıtımının yeterince yapılmadığını düşünüyoruz. Hala ASDEP’ten nasıl yararlanacağını bilmeyen birçok insan var.

Yeni işe alınacak ASDEP görevlileri psikoloji, sosyoloji, rehberlikpsikolojik danışmanlık, çocuk gelişimi ve ev ekonomisi dallarından alınacak.

Personel alımları konusunda geçmişi ve geleceği incelersek 2016’da 1500 personel alımı yapan ASDEP, 2017’de de 1500 kişilik alımını sürdürdü. Yapılan duyuruyla 2018’de 1500 kişilik istihdamın açılacağı belirtildi. Açılacak ilanlar için sitemizi takipte kalın.

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir