Özlemce Şeyler > Eğitim > 2017-2018 Öğretim Yılı Ders Transferi ve Muafiyet İtiraz Başvuruları Başladı

2017-2018 Öğretim Yılı Ders Transferi ve Muafiyet İtiraz Başvuruları Başladı

2017-2018 yılında ÖSYS yeni kayıt, ek yerleştirme ve ikinci üniversite kapsamında kayıt yaptıran öğrencilerin muafiyet sonuçlarına itiraz başvuruları başladı. Muafiyet başvuru tarihleri 16-22 Kasım 2017‘dir. Muafiyet sonuçlarına itiraz başvurularını kaçıran kişilerin, sonraki tarihlerde yapacağı başvuru ve itirazları geçerli olmayacaktır.

Önemli Uyarılar!

  • Muafiyet başvuruları, yeni kayıt yaptıran öğrenciler için sadece bir kez geçerlidir.
  • 2017-2018 yılında ÖSYS Yeni Kayıt, Ek Yerleştirme ve İkinci Üniversite kaydının yapılmış olması.
  • Anadolu Üniversitesi, Açık Öğretim Fakülteleri (AÖF)‘ne kayıt yaptıranlar için geçerlidir.
  • Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – II, Türk Dili I – II, Yabancı Dil I – II derslerinden muafiyet başvurusunda bulunan öğrenciler, muafiyet sonuçlarına itiraz edebilirler.

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ

2017-2018 Yılı Muafiyet Başvuru Sonuçları

2017-2018 öğretim yılı İnternet Kayıt Başvurusu esnasında Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – II, Türk Dili I – II ve Yabancı Dil I – II dersleri için muafiyet başvurusu ve ders transferi yapan öğrencilerin muafiyet sonuçları açıklandı.

  • Muafiyet sonuçlarına http://aof.anadolu.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.
  • Öğrenci Otomasyonu‘na T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile giriş yaparak Ders Durum Paneli bağlantısı açılmalıdır.
  • Muaf olunan dersler ise, MU harf notuyla gösterilmektedir.

Muafiyet İtirazında Bulunmak İsteyen Öğrenciler, Dikkat!

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – II, Türk Dili I – II ve Yabancı Dil I – II dersleri için muafiyet itiraz başvurusunda bulunmak veya muafiyet başvurusu yapmak isteyen öğrencilerin, Anadolu Üniversitesi, AÖF Bürolarından temin edebileceği itiraz formunu doldurarak, AÖF Bürolarına teslim etmesi gerekmektedir.

Mezun olan öğrenciler, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – II, Türk Dili I – II ve Yabancı Dil I – II derslerinin tümünden muaf olabilirken; herhangi bir üniversiteye kayıtlı, kaydı silinmiş, lisans programından kaydını sildirerek önlisans diploması alan öğrenciler de yukarıda belirtilen dersler arasında başarılı olduklarından muaf olabilir.

Muafiyet itirazları, Muafiyet Sonuçları açıklandıktan sonra 5 iş günü içerisinde yapılmalıdır. 2017-2018 yılı için muafiyet itirazları, 16-22 Kasım 2017‘de mesai saatleri içerisinde yapılacaktır. Bu tarihler içinde yapılmayan başvuru ve itirazlar geçerli olmayacaktır.

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ

Muafiyet Başvurusunda Bulunulan Derslerin Ara Sınav Giriş Belgesinde Yer Alması

Muafiyet itirazında bulunulan dersler, 2017-2018 öğretim yılı ara sınavına kadar öğrenci sayfasında “MU” harf notuyla gösteriliyor ise, sınav cevap kağıdında işaretleme yapmayınız.

Muafiyet itirazında bulunulan dersler, 2017-2018 öğretim yılı ara sınavına kadar öğrenci sayfasında “MU” harf notuyla gösterilmiyor ise, sınav cevap kağıdında işaretleme yapınız.

2017-2018 Muafiyet İşlemlerinde Öğrenim Durumuna Göre İstenen Belgeler
  • Mezun iseniz; Türkçe Diploma Aslı ya da Onaylı Sureti veya Türkçe Geçici Mezuniyet Belgesinin Aslı ya da Onaylı Sureti

(İnternet Kaydı esnasında iken, muafiyet adımında e-Devlet sorgusu üzerinden bir yüksek öğretim programına ait mezuniyet bilgisi bulunmayanlar için gereklidir.)

  • Kayıtlı, kaydı silinmiş, lisans programından kaydını sildirerek önlisans diploması almış iseniz; Türkçe Onaylı Transkript (Not Durum Belgesi)

Önemli!

Muafiyet kaydı ya da itirazı yapmış iseniz, İtiraz Formu‘nda bulunan cep telefonu bilgisini mutlaka doldurun. Çünkü sizden herhangi bir belge talep edilebilir.

 

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir