Özlemce Şeyler > Personel Alım İlanları > Ulaştırma Bakanlığı TCDD için 1118 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayınladı

Ulaştırma Bakanlığı TCDD için 1118 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayınladı

Daha önce sizlere sözleşmeli personel alımları konusunda; polis alımı ve hemşire alım ilanları hakkında bilgi ulaştırmıştık, şimdi sıra Türkiye Cumhuriyet Devlet Demiryolu ilanında. Ahmet Arslan, ki kendisi şu anda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı konumunda, TCDD‘ye yapılacak 1118 sözleşmeli personel alımı ilanı konusunda bilgiler verdi. İşçi alımıyla ilgili sevinçli haberi ulaştıran Sayın Arslan’ın verdiği ve yayınlanan ilanla ilgili bilgiler haberimizde.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın TCDD için 1118 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Duyurusu

TCDD personel alımı ile ilgili müjdeli haberi bekleyen onlarca aday vardı. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan bekleyenler için güzel bir haber duyurdu ve 1118 personel alımı yapılacağını söyledi. Son zamanlarda farklı bakanlıkların alım yapacaklarına dair duyuruları sizlerle paylaştık. Birçok işçi/personel de Ulaştırma Bakanlığı’nın haberini bekliyordu. Bakan Ahmet Arslan’ın konuyla ilgili yaptığı açıklama:

tcdd 1118 sözleşmeli personel işe alım ilanı

Ulaştırma Bakanlığı daha önce; PTT, KGM ve TCDD için 3800 kişilik bir personel alımı yapmıştı. Bu işe alımlar yaklaşık 3 ay önce duyuruldu. Bunu düşünerek 3 ay sonra yeni iş duyurularının yapılacağını ön görebiliriz. Geçtiğimiz alımlarda 2500 kişi PTT’ye, 600 kişi KGM’ye ve 700 kişi de TCDD’ye işçi olarak alınmıştı. İlanın resmi bilgilerine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın resmi web sitesinden ulaşmak mümkün.

ulaştırma bakanlığı iş işçi alım ilanları

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın Türkiye Cumhuriyet Devlet Demiryolu ilanında işe alımlar İŞKUR aracılığıyla yapılacak olup adaylarda KPSS şartı aranacak. Artık biliyorsunuz KPSS şartı hemen her yerde aranıyor. Kamu personeli seçme sınavları 2017 yılı için sona erdi. 2018 sınav takvimi için henüz KPSS tarihleri açıklanmadığı için size yeni sınav hakkında bilgi veremiyoruz fakat ÖSYM‘den bilgi alır almaz KPSS ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Sizler için önemli olan bu ilanları Facebook sayfamızdan sürekli olarak paylaşıyoruz, bilgi almak için sayfamızı alttaki bağlantıyı tıklayarak takip edebilirsiniz

Özlemce Şeyler Facebook Sayfası

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir