Özlemce Şeyler > Bilgi Deposu > Flakka Maalesef Türkiye’de ! Flakka Neyden Yapılır Etkileri Nelerdir?

Flakka Maalesef Türkiye’de ! Flakka Neyden Yapılır Etkileri Nelerdir?

Flakka üzerine olan bu konuyu Türkiye’de maalesef Mersin‘de görüldüğü söylenen vaka üzerine açma gereği duyduk. Flakka sentetik bir uyuşturucu ve etraftan toplayabildiğimiz kadar bilgi toplayıp sizler için bu konuda Flakka nedir, Flakka neyden yapılır ve etkileri nelerdir gibi konuları sizlerle elimizden geldiğince açıklamaya çalışacağız. Tüm gayretimiz insanların Flakka’dan uzak durması yönünde.

Flakka Türkiye’ye Geldi ! Mersin’de İlk Flakka Olayı

 • Flakka ile ilgili bize ilk gelen haber:

Zombi hapı denen bu sentetik maalesef ülkemize girmiş bulunmaktadır. ilk vaka mersin’de görüntülenmiş. bonzai’nin tam tersi etkisi olduğu söylenmektedir. yani bunu kullanmış birisi görüldüğünde yardımcı olmaya çalışmak yerine oradan uzaklaşmak tercih edilmelidir.  ihbar edip gerekli mercilerin yardımcı olması sağlanmalıdır. kol, beyin, bacak yedikleri iddia edilen kullanıcılardan uzak durmak en doğru seçim olacaktır.

flakka neyden yapılır

 • Flakka ve çocuklar konusuna empati ile yaklaşarak Flakka’nın etkileri nelerdir sorusuna yanıt veren bir okurumuzdan:

ne kadar iyi çocuklar yetiştirirsek yetiştirelim, iyi yetiştirilemeyen çocukla arkadaş olduğu anda çocuklarımızın böyle belalara bulaşmaları an meselesi. okul zamanlarımda annem babam arkadaşlarımı tanımak isterlerdi, tanırdı da. bende derdim ki ne gerek var o kötü birisi değil. şimdi düşünüyorum da ne kadar iyi yapmışlar. tabi o zamanki şartlar şimdiki kadar kötü değildi ama ileride mutlaka çocuğumla konuşmam gerektiğini öğrettiler bu illete bulaşanlar. çocuk yetiştirmeye çalışıyoruz canavar değil. başımıza gelmesi ihtimali bile saç baş yoldurma sebebi

 • Flakka insana deli cesareti ve gücü veriyor fakat inanılmaz derecede kötü sonuçlara neden oluyor, siz kendinizi kontrol edemiyorsunuz:

zombi hapı evet evet flakka yani sentetik katinon denilen sentetik uyuşturucu. etkisi 4-8 saat sürdüğü söyleniyor halisünasyonlar ve saldırganlık hissiyatını ortaya çıkarıyormuş. asıl korkutucu olan kısmı paylaşıyorum deli gücü geliyormuş insana yani düşünsenize size koşarak gelen bir kadın, bir adam amann her neyse hoşt ulan deseniz arkasını dönüp gitmiyor, bildiğin etini kopartmaya , yüzünü parçalamaya geliyor.. ekstazi , haşiş, coke, eroin bunun yanında hiç kalır .. ülkemize gelmesinden korkuluyor du ki korkulan oldu sanırım mersin’ de bir geçte görülmüş kesin değil öyle duydum.

flakka fiyatları nedir

Flakka Neyden Yapılır?

 • Flakka’nın içeriğiyle ilgili şöyle bilgileri bir yazarımız bize ulaştırdı, flakka neyden yapılır ya da yapısı nedir gibi bir soruya yanıt olacaktır:

oldukça ilginç bir sentetik uyuşturucu. bilimsel adı alpha-pyrrolidinopentiophenone olan uyuşturucu insana o an için oldukça etkili bir güç veriyor, kaya tuzu şeklinde olan uyuşturucu 5 dolar gibi oldukça düşük meblağlara satın alınıyor. uyuşturucunun rus menşeli olduğu söyleniyor. bizim ülkeye gelse bittik, apaçiler uyuşturucu olmadan kendini ve çevresini kesme potansiyeli olan canlılar.

Bu tür uyuşturucular dikkat ederseniz çok ucuza satılıyor. Ben burada Flakka vb. uyuşturucu satıcılarının Flakka’nın fiyatı ya da kârı ile ilgilendiklerini düşünmüyorum. Burada toplumun zehirlenmesi üzerinden bir şeyler kazanıyor olmalılar. Yoksa bu ücretlerle satılan bir uyuşturucudan ne kâr yapabilirsiniz ki. İş böyle olunca da düşünüyorsunuz acaba bu uyuşturucu satıcılar, Flakka’yı satın aldıkları yerden de para kazanıyorlar mı ve Flakka Türkiye’de satılıyorsa nerede satılıyor? Bu sorular cevaplanmalı.

 • Flakka konusunda pazarlama ve sosyal medyanın gücüne dikkat çeken bir okur:

eleştiri yaparken pazarlamasının yapıldığını düşündüğüm bir uyuşturucu türü daha.

bonzai ilk çıktığında ana akım medya ve sosyal medya bunu konuştu. konuşuldukça değerlendi. her yerde tribe girmiş insan videoları dönerken yanlarına uzak durun bunu içmeyin denildi. ancak bir kesim var ki onlar bunu merak etti ve yayıldı.

flakka için bence yine aynı durum söz konusu. üstelik videolar aklı başında insanlar için çok korkunç olsa da bunu eğlenceli bulacak binlerce insan vardır. hatta korkarım yakında arkadaşlar arasında sıra ile içip birbirlerini videoya çekme yarışı bile başlar.

sosyal medya çok yanlış yapıyor, bakıyorsunuz Twitter’da haftanın en komik tweetleri konusu var, hemen arkasında bu haberi koyuyorlar güzel bir şeymiş gibi. sosyal medya çok yanlış kullanılıyor bu konuda.

 • Maalesef insanlar çocukları için endişeleniyor, Flakka nedir bilmeyen çocuklarımız tehlikede:

aman dikkat, sakın, asla, zararlı, çok zararlı diye diye reklamı yapılan ve sonunda(ne yazık ki) türkiye’ye giren, bonzai den daha fazla rağbet göreceği ta buradan belli olan devletin polisini, 112 sini, jandarmasını ıvır zıvır her şeyini boş yere meşgul eden sentetik uyuşturucu. allah akıl fikir versin.

Flakka Nedir, Etkileri Nelerdir?

 • Flakka ilgili tarihi bilgi:

2011 yılında ortaya çıkan ve flakka ya da ingilizce gravel yani çakıl adı verilen uyuşturucu
insanlar üzerinde korkunç etkilere sahip. bu nedenle zombi hapı da denilen ve kimsayal adı ?-pyrrolidinopentiophenone (?-pvp) olan bu tasarım uyuşturucu, psiko-uyarıcı sınıfına giriyor.

 • Bonzai ile karşılaştırıldığında çok zıt olan ikili:

bonzai den sonra yurda giren bir sentetik uyuşturucu. ilk vakalar 2012 yılında amerika florida da görülmüştür. bonzai kişiyi bulunduğu ortamdan soyutlarken flakka kişiyi saldırganlaşıyor. adını zombie hapı olarak duymak mümkün. kişiyi büründürdüğü hal zombiyi andırıyor netekim. ancak medyada uyarı niteliğinde verilen haberlerin bile büyük bir kısmı insanlarda merak uyandıracak cinsten. maalesef medya bu hassasiyetin ya farkında değil -ki hiç sanmıyorum- ya da böyle bir duyarlılığa zaten sahip değiller. banyo tuzu olarak da ifade ediliyor. kaşıntı sorunu da yaptığı söyleniyor.

flakka türkiyede nerede

 • Mersin’de görülen olayın Flakka ile ilgisi olmadığı konuşuluyor, ama bu tehlikenin yok olmasını sağlamıyor. Hala Flakka diye bir şey var ve etkileri ölümcül:

Flakka nedir ve neyden yapılır sorusuna cevap vermek istersek, Flakka “insanı zombiye çeviren uyuşturcu hap” şeklinde dilden dile dolaşan, içenlerin ise adeta enerji patlaması yaşadığını gösteren uyuşturucu haptır.

türkiye’deki flakka kullanan gençle ilgili haber ise yanlış anlaşılmaymış. daha doğrusu bu kişinin aslında esrar kullandığı ve dikkat çekmek içinse “flakka kullanmış gibi” numara yaptığı anlaşılmış. haberin içeriği ise şöyle:

“mersin’de dün çekilen ve sosyal paylaşım sitelerinde hızla yayılan videoda bir gencin ‘flakka’ isimli sentetik uyuşturucu kullandığı iddia edilmişti. gencin, yapılan test sonucunda, bir başka uyuşturucu olan esrar kullandığı ve ifadesinde dikkat çekmek için böyle bir şey yaptığını söylediği öğrenildi.”

 • Bunu da denerler maalesef diyor bir arkadaşımız:

gerçekten insanın inanası gelmiyor bu hapı kullananlara. ama emin olun bu görüntüleri izleyip meraktan deneyecek olan insanlar var . nereden biliyorum bazıları çevremde ve bonzai dedikleri o uyuşturucuyuda alıp deneyen bu adamlar. uyuşturucu kullanan adamın bir yerde mantıklı davranmasını beklememek lazım.

flakka nasıl kullanılır

 • Bu Flakka olayını kullanacak ülkeler olacaktır:

5-6 sene öncesinde ilk olarak amerika’da ortaya cikmisti ve videosu ilgili sitelere dusmustu. yolun ortasinda yerde yatan adami siyahi bir genc yemeye calisiyordu. polisler yakaladiginda kurbanin yuzunde derin kesikler vardi. yani tam olarak basarili bir girisim olmamisti ki vakti vardi gencin.

simdilerde ise brezilya’da cokca rastlandigi belirtiliyor.

kendi gorusum eger sadece bu semptomlara yol acan bir uyusturucuysa cok kisa surede dunyaya yayilir. bunun uzerinden prim yapacak cok ulke ve sirket var cunku.

Bizim tavsiyemiz, çocuklarınızı bu illetten uzak tutmak için çevresine dikkat edin, arkadaşlarına, takıldığı ortamlara. Çünkü her şey oralardan başlıyor. Eğer çocuğunuzla ilgilenirseniz böyle durumlara düşmesini, Flakka gibi insanı öldürmekten beter eden uyuşturucuları kullanmasına engel olursunuz. Onların henüz aklı ermiyor neye bulaşacaklarına, merak, statü, arkadaşlarını etkileme gibi olaylara önem veriyorlar. Onlara gerçeği, neyin önemli olup olmadığını, hayatlarını riske atacaklarını yalnızca siz anlatabilirsiniz.

Bilgiler çevremizdeki insanlardan derlenerek sizlere sunulmuştur. Bu Flakka denen illete, zehre dikkat edin, çocuklarınızı uzak tutun.

 

 

 

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

  2 yorum - “Flakka Maalesef Türkiye’de ! Flakka Neyden Yapılır Etkileri Nelerdir?

 1. emre
  24/12/2017 at 10:30 am

  kim yapmissa…

  • burak
   16/04/2018 at 8:25 pm

   Hela adamın dibisin be okadar şeyi biliyorsun helal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir