Özlemce Şeyler > Bilgi Deposu > Bir Erkeğin Çıkma Teklifini Kırmadan Reddetmek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Bir Erkeğin Çıkma Teklifini Kırmadan Reddetmek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Bugünkü konumuz bir erkeğin sevgili olma, daha yakın arkadaşlık kurma ya da çıkma teklifini kırmadan reddetmek için ne yapmak gerekir üzerine. Kızları biliyorsunuz ya da kadınları, çoğu nazik olmak ister, ki böylesine bir teklif aldıklarında aslında onların egoları okşandığı için, beğenilme duyguları ortaya çıktığı için mutlu da olurlar ve onlara bu duyguyu yaşatan nazikçe reddetmek isterler. Hea kimisi reddetmez yedek de tutmak ister, öyle yılanlardan sonra bahsedeceğiz.

Bir Erkeğin Çıkma Teklifini Kırmadan Reddetmek İçin Ne Yapmak Gerekir

Konuyu erkek ve kadın takipçilerimize sorduk, onların verdiği yanıtlara, deneyimlere göre sizin cevaplarınızın şekilleneceğini düşünüyoruz. Böyle konularda tecrübe çok önemli, ki insan da olgunlaştıkça bir şeylere yanıt vermeye ve hayatın ne kadar kısa olduğunu anlamaya başlıyor.

Çıkma Teklifini Kibarca Reddetmenin Yolları

 • Gelelim bir erkeği nazikçe, kırmadan reddetmenin yollarına. İlk aldığımız cevap net:

Kırıp reddedin, erkekler kırmadan reddedilmekten anlamaz, anlayamazlar tam reddedildiğini.

 • Bir erkeğin olaya bakışı:

zamanında (şimdi evli ve mutlu) kırılarak çok reddedilmişliğim olmuştur ve şimdi geriye bakıyorum da iyiki kırarak reddetmişler. yoksa aklım hep birilerinde kalıp saplantılı yaşayabilirdim. allah onlardan razı olsun. kadınlara da tavsiyem size çıkma teklif etmiş, sevgili olma adımını atmış birini hayatınızda istemiyorsanız onu kırmadan reddetme imkanınız yok. arkadaşlık neden biter düşünün, boşa naziklik olaylarına girmeyin pişman olursunuz.

 • İki yorumda da aslında bir erkeğin kırmadan reddedilemeyeceği söylendi. Devam edelim okur yorumlarına:

red edilmek kırıcı bir durum, bazısı belli etmemeye çalışır yine de kırılmıştır. şahsen kırılmayanını görmedim, kibarca reddetmek söz konusu olamaz. peki ne yapmak gerekir (ortam piçlerinden bahsetmiyorum, o zaten önemsemez bu durumu, seni bile önemsemiyor ki, amaç belli sonuçta.) ancak red ettikten sonra eskisi gibi olmaya da çalışmayın, olmaz çünkü bu kadar net. en çok gözlemlediğim olay, karşındakinden hoşlanan kişinin, bu kişi kendisine ilgisini belli ettikten sonra, kendisi ilgi duymadığı halde ilişkiye devam etmesidir. yani sürekli sizi arayıp soran, birlikte eğlenip hoş vakit geçirdiğin ancak sevgili olmayı düşünmediğin, buna karşın seninle sevgili olmak isteyen birini yanından ayırmaman durumu. kırıcı olmamaya kasıyorum diyorsun ama, farkında mısın seninle geçirmesine izin verdiğin her bir saniyede karşındakine aslında tarifsiz acılar yaşattığını, o kişinin eninde sonunda sana teklif edeceğini ve senin de bunu red edeceğini bile bile ona umut verdiğini. bu kadar acımasız olma. olayı en başta bitir, duygularla oynama.

Seni Seven Birini, Arkadaşını Kırmadan Reddetmenin Yolları

 • Erkeğin karakterine göre de değişir bu durum:

eğer erkek sizi seviyorsa sürekli birinden bahsetmek o birine duyulan hayranlığı ve beğeniyi dile getirmek. hem soğutur hem uzaklaştırır. ama erkeğin karakteri burada önemli. hafif bir problemli tipse emin olun bu onu hiç uzaklaştırmaz hatta sizden yanaymış gibi gözüküp size yanaşmaya çalışır, bir erkeğin teklifini nazikçe reddetme tanımı yoktur.

Bir Erkeğin Çıkma Teklifini Kırmadan Reddetmek İçin Ne Yapmak Gerekir

 • Bir erkeğin sevgili olma, çıkma, arkadaş olma teklifini kırmadan reddetme yöntemi bir okurumuza göre şöyle:

önce bir aynaya bakar mısın sen?

 • Komik ama sanırım olması gereken cevaplardandı bu. Sırada ümitlenip canı yanmış bir okurdan arkadaşı kırmadan reddetmenin yollarına dair bir tavsiye:

ümit verip hakkına girmektense, belki olur diye bekletmektense direk reddetmek, sevmediğini söylemek ya da sebeplerini ona iletmek daha mantıklı ve insancıldır zannımca.

 • Arkadaşı kırmadan reddetmenin bir başka bakış açısıyla anlatımı:

kimi reddedeceğine göre değişen bir durumdur. kız umut vermemişse erkek kendi kendine umutlanmışsa suç erkektedir ve reddedildiğinde kırılması normaldir (tecrübe) kız umut verip sonradan anlamışsa erkeğin ne olduğunu reddetmek kızın yararınadır ve erkeği ilgilendirmez.

 • Altta değişik bir yol, ama bizce başarılı olmayacak eğer erkekleri tanıyorsak:

ama ben lezbiyenim!

 • Bir erkeği kırmadan reddetmenin nazikçe yollarını araştırdık ama okurlarımız arasında bir kızı da reddetmenin nazikçe yollarını arayanlar olabilir. İşte bir kızı nazikçe reddedemeyip arkasından gelişen olayların nasıl olduğuna şahit olmuş bir erkek:

başlık erkekten girmiş mevzuya ama ben tersten gitmeyi düşünüyorum, bir kızı kibarca reddetmek için ne yapmak gerekir? çalıştığım iş yerinde ufaktan tefekten esmerce bir kız vardi. gel zaman git zaman derken benden çok etkilendiğini görüşmek istediğini söyledi. bende gayet inceden kendisinin güzel biri olduğunu iyi biri olduğunu söyleyip düşünmediğimi munasip bir dille söyledim. aradan zaman geçti karşılaşmalar felan haftada bir ayda bir unutamıyorum senin yeri çok farklı vs gibi mesajlar atmaya başladı. ben yok dedikce şiddeti arttı, kibarca reddetmeyi denedim defalarca. seni gordugumde cok üzülüyorum geceleri ağlıyorum. unutamiyorumlar. aradan bir yıl geçti hala mesaj atar arar seviyorum diye. insansın tabi vay arkadaş diyorsun nasıl bir sevgi buna bir şans veriyim. ama bi bakıyorsun geldiği ilk gün zaten başkasi ile konuşuyormuş. ondan sonra bir çok kişiyle birlikte olmuş. ama hala sana geliyor. sende saf saf inanıyorsun sevgisine,ne kadar saf masum diye. kırılmasın ,üzülmesin, gözünden bir damla düşmesin diye kendini üzüyorsun. bugün kızdım numaramı bilmem kaçıncı silisi yarın yine arıcak sorucak. çıkarılacak sonuca gelirsek üzülüp kırılır diye düşünmeyin. erkek kadın demeden. cünkü isin sonunda siz üzülürsünüz. kırmalı mıyım kırmamalı mıyım sorusu satrançta fil mi daha önemli at mı değil, satrançta piyon mu önemli şah mı sorusudur ve şah burada karşıdaki kişiyi kırmaktan geçer.

Seni Seven Birini Arkadaşını Kırmadan Reddetmenin Yolları

Çıkma Teklifini Kibarca Reddetmenin Yolları

 • Bir kadından geliyor sıradaki:

yakin bir arkadasim vardi çıkma teklifi sonrası kirmayayim arkadasligimiz bozulmasin nazikçe reddedeyim filan diye bir cok sey denedim yine de olmadi. sonuc olarak ne yaparsan yap kirilacak. hatta ben kirmayayim dedikce daha da problem oluyor, boyle seylerin.en iyisi net bir sekilde istemiyorum deyip tüm ilişiği kesmek.

 • Bir öneri de gereksiz sohbeti uzatmamak:

benden daha iyilerine layıksın falan girmeden dürüstçe ve hiç samimi olmadan reddedip ilişiği anında kesin, bunu o kadar çabuk yapın ki karşıdaki kişiyi dinlemeyin.

 • Kırmadan reddetmek değildir o, değer vermektir diyen bir okur:

bir kız beni kırmadan reddederse bana değer veriyor, beni düşünüyor derim ve teklifimle aslında ne kadar doğru yolda olduğumu görürüm. bana göre nazdır bu. empati yapın kendinizi yerime koyun. biz böyle düşünüyoruz. reddetcekseniz bize hayvan gibi davranın biz bundan anlarız.

 • Tecrübeli bir baydan öneriler, tavsiyeler:

lütfen şimdi sayacağım davranışlarda bulunmayın kızlar

 1. ya sen çok tatlısın ama ben seni arkadaşım olarak görüyorumdemeyin. o anda tatlı olduğumuzu duymak, isteyeceğimiz en son şey
 2. ya sen çok iyi birisin ama ben senin bakış açınla bakmıyorumdeyip erkeğin yanağını yavru köpek sever gibi okşamayın, akşamına çok koyuyor çünkü
 3. erkek sizden hoşlanmaya çalıştığını açıklarken “ne diyeceğini biliyorum, hiç konuşmayalım olur mu, seni kaybetmek istemem arkadaşımdemeyin, zira seni kaybetmek istemem derken uydurduğunuz çok belli oluyor.

direkt reddedin ve gidin, tek söz de etmeyin bize.

bir erkeği nazikçe kırmadan reddetmenin yolları

 • İşi hiç o duruma getirmeden çözen bir kadından:

kırılmak engellenemese bile reddedilmenin önüne geçebilir kadın veya erkek. çünkü kadınlar da reddedildiklerinde üzülüyor.
düz mantıkla düşünürsek, reddedilmek için bir teklifte bulunmak gerekir. teklif yapılmasını engelleyecek şekilde davranırsanız reddetmek durumunda kalmazsınız. yani olay konuşurken ileri görüşlü olup sizden hoşlandığını bildiğiniz/düşündüğünüz ama sizin ilginizin olmadığı kişi ile muhabbeti sohbet seviyesinde tutup beraber herhangi bir buluşma, zaman geçirme düzeyine getirmemek. böylece ne o reddedilir ne de siz çıkma teklifini kibarca reddetmek için mazeret aramak durumunda kalırsınız. sakın ola yok ben bunu yapamıyorum demeyin, biz kadınlar bizi biliyoruz gerektiğinde şeytanı tersleriz biz.

Sonuç olarak bir arkadaşı, erkeği ya da kızı/kadını kibarca/nazikçe reddetmenin yolu onu terslemekten kırmaktan geçiyor diyebiliriz. Bu onun için en iyisi ve emin olun sizle bağını anında koparıp atacaktır. Bağını koparmak isteyebilir ama koparamazsa sizle iletişime geçmeye çalışabilir, ilişiği kesmeniz iki taraf için de doğru yol. İnsanların tecrübelerinden ortaya çıkan durum bu. Bu kadar insan yanılıyor olamaz.

 

 

 

 

 

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir