Özlemce Şeyler > Personel Alım İlanları > Roketsan Mühendis Alım İlanı

Roketsan Mühendis Alım İlanı

Personel alım ilanlarına mühendisler için işe alım ilanlarıyla devam edelim istedik bugün. Mühendislikte eğer İstanbul’daysanız rotanız Teknoparklar, Teknokentler, Gebze ya da Beylikdüzü’dür. Biraz daha uzaklar; Çerkezköy ya da Gölcük de olabilir. Bugün ki ilanımız Ankara bölgesinden. Ankara’da elle tutulan çok az firma var. Olanlar da bilinen firmalar; Aselsan, Roketsan, TAI gibi.

Roketsan Mühendis Alım İlanı

Bugün Roketsan’ın mühendis alım ilanlarıyla ilgili bir duyuru yapacağız. Roketsan internet sitesinde bazı açık pozisyonlar için duyuruda bulundu.

roketsan mühendis ilanları

Yalnız Roketsan sitesi telefondan/mobilden girişi desteklemediği için ilan başvuru linkine bilgisayar üzerinden girilmesi gerekmektedir. Başvuru linki => Roketsen İşe Başvur. Bu devirde mobili desteklemeyen site mi olur demeyin oluyormuş. E adamlar o kadar teknolojiye, mühendisliğe ağırlık vermiş ki webmaster almayı unutmuşlar firmaya. Kenara not alın böyle mühendislik harikası şirketlerin webmasterları olmaz. Çünkü bu şirketlerin başında, insan kaynakları bölümünde webmaster nedir, ne iş yapar çok bilmeyen insanlar olur ve webmaster kelimesinin hakkını vermeyen kişilerle çalışır. Şimdi Roketsan’ın SEO‘su nasıldır desek kimseden ses çıkmaz o şirkette. Mozrank, Trustflow filan hak getire. Sıradan blogcular, Roketsan IT departmanını web platformunda baya bir ezerler. Türk şirketlerinde var ama bu. Mesela Figes Mühendislik. İnternet sitesi dökülüyor. Rakipleri Anova. Aslında Ansys konusunda onların rakip olması çok saçma. Ansys, MSC ile rekabet etmesi gerekirken kendi içinde rekabet ediyor ve aldığımız son duyumlar bu iki şirketin artık ortaklaşa hareket etmeye başlayacağı yönünde.

roketsan işe alım ilanları
İşe alım ilanları son tarih 31 Aralık 2017.

Roketsan İnsan Kaynakları resmi sitesindeki ilana göre Teknisyenlik için lise ve ön lisans mezunu bölüm şartına uyan adaylar arasından ve Mühendislik pozisyonları için ilgili bölümlerden mezun adaylardan KPSS şartı olmadan mühendis ve personel alımı gerçekleşecektir. Hatırlarsanız Devlet Su İşleri İşçi Alım İlanı konumuzda tek şart KPSS’ydi.

Roketsan’da Alım Yapılacak Olan Pozisyonlar

 • Teknisyen (Lise – Ön lisans)
 • Fizik ve Fizik Mühendisi
 • Mekatronik Mühendisi
 • Endüstri Mühendisi
 • Havacılık Uzay/ Uçak Mühendisi
 • Proje Yönetimi Mühendisi
 • Elektrik ve Elektronik Mühendisi
 • Metalurji ve Malezeme Mühendisi
 • Makina Mühendisi
 • Kimya Mühendisi
 • Bilgisayar Mühendisi

Kısacası mühendisseniz başvurun. Makine ve uçak mühendislerinin Roketsan’ın sektörü gereği avantajlı olduğunu söylemekte fayda var. Bu arada KPSS şartı aranmıyor ve deneyim de aranmıyor dense de Roketsan deneyime önem veren bir şirkettir. İyi bir CV ve referansla gitmelisiniz. Çalışma alanlarını belirleyip mülakatta teknik sorulara hazır olmalısınız. Mülakata girecek arkadaşlara şimdiden başarılar. Gitmeden Roketsan CEO‘su Selçuk Yaşar’ı aratayım dedim LinkedIn’de, sonuç yok. Gerçekten kötü bir izlenim.

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir