Özlemce Şeyler > Yemek - Hamurişi Tarifleri > Muzlu Milkshake Nasıl Yapılır?

Muzlu Milkshake Nasıl Yapılır?

Merhabalar, bugün sizlere ‘Muzlu Milkshake Yapımı’ndan bahsedeceğim.

Özellikle çocukların severek tükettiği milkshake’i evlerimizde de yapma imkanına sahibiz. Hem de katkı maddesi kullanmadan tamamen doğal malzemelerle. Muzlu Milkshake tarifini verecek olsam da siz bunu çilekli, mangolu ya da ananaslı yapabilirsiniz. Meyve seçimi tamamen sizin isteğinize bağlı. Evde yapacağınız milkshake ile hem kendizi ödüllendirin hem de çocuğunuza ya da sevdiklerinize küçük sürprizler yapın.

Muzlu Milkshake

Muzlu Milkshake Tarifi

Malzemeler:

  • 2 adet muz
  • 6-7 adet bisküvi
  • Aldığı kadar süt

Hazırlanışı:

2 adet muzun kabukları soyulur ve birkaç parçaya bölünerek 1 litrelik kavanozun içine koyulur. 6-7 adet bisküvi de parçalanarak malzemelerin içine eklenir. Kavanoza bir miktar süt ilave ederek el blenderi ile malzemeler iyice parçalanarak karıştırılır. Kavanozun aldığı kadar da süt eklenir. Ancak sütü yavaş yavaş eklemenizi tavsiye ederim. Aksi halde süt etrafa sıçrayabilir ya da malzemeler iyice parçalanmayabilir.

Muzlu Milkshake yapımında hiç şeker kullanmadım. Ancak size şekeri az geliyorsa içine biraz bal ya da birkaç adet daha bisküvi ekleyebilirsiniz. Muz seçiminde de olgun muz tercih ederseniz, tat bakımında daha lezzetli olacaktır.

Muzlu Milkshake yapımı tamamlandıktan sonra kavanozun ağzı kapatılır ve soğuyana dek buzdolabında bekletilir. Yaklaşık 1 saat içinde muzlu milkshakelerimiz hazır olacaktır.

Şimdiden afiyet olsun, görüşmek üzere..

 

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir