Özlemce Şeyler > TV Magazin > Miss Turkey 2017 Güzellik Yarışması 1.’si Itır Esen’in Tacı Geri Alındı

Miss Turkey 2017 Güzellik Yarışması 1.’si Itır Esen’in Tacı Geri Alındı

Güncelleme: Şok bir haberle konuya güncelleme getiriyoruz. Miss Turkey 2017 Türkiye güzellik yarışması 1.’si Itır Esen’in tacının attığı tweetler nedeniyle geri alındığı açıklandı.

Miss Turkey Itır Esen’in Tacı Geri Alındı ! Yeni Türkiye güzeli Aslı Sümen !

Alttaki haberimizde sabah bahsetmiştik, Itır Esen Türkiye güzeli seçilmişti, fakat bir kusur vardı Twitter’da attığı iddia edilen tweetleri. En kibar tabirle seviyesizce görülen bu tweetleri atan hesabın sahibinin Itır Esen olduğu söylenmişti. Miss Turkey Başkanı Can Sandıkçıoğlu’nun bugün yaptığı açıklamada Türkiye’yi temsil edecek Türkiye güzeli böyle tweetler atamaz. Biz bunu kabul etmeyiz diyerek tacı geri aldıklarını açıkladı.

Bu sonuçlar sonrası Aslı Sümen yeni Türkiye güzeli ilan edildi ve Çin’de düzenlenecek Miss World, Dünya güzellik yarışmasına Aslı Sümen’in gönderileceği belirtildi.

Sabahki haberimizin detayları alttaki gibidir.

—— —— —— —— —— ——

Dün Miss Turkey 2017 varmış, ben anime izliyordum. Fark edemedim. Sonra yağmur, gök gürültüsü derken uyumuşum. 1 civarı olabilir uyuduğumda. Miss Turkey 2017 haberlerine baktım da yine bir ton eleştiri ile karşı karşıyayız. Peki Miss Turkey 2017 kim seçildi? Favori gösterildiği iddia edilen Gözde Baddal ya da Özge Türkyılmaz mı, isim benzerliğiyle dikkat çeken Itır Esen mi, uzun boyuyla dikkat çeken 20 numara mı?

Miss Turkey 2017 Güzeli Itır Esen

20 numaranın ismini diyemedim, affetsin. Çok ilgilenmedim güzellik yarışmasıyla. Baştan bir milli duygularımızla konuya girelim, Neden Miss Türkiye ya da Bayan / Kadın Türkiye değil de Miss Turkey? Misal Brezilya’da Miss Brazil değil Miss Brasil. Kendi dillerinde ülkeleri nasıl yazılıyorsa öyle yazmışlar.

ITIr esen kimdir güzellik yaRIşMASI
Bir manken edası var duruşunda diyecektim ki, zaten mankenmiş Itır Esen.

Bizim bu dil konusuna değinmemiz lazım da işin içinde saatlerce çıkamayız. Daha önemsiz olan ve dolayısıyla gündemi daha çok meşgul eden Miss Turkey 2017 ile devam edelim. Itır Esen Türkiye güzeli seçilmiş dün. İsim benzerliği var değil mi eski oyuncu – manken Itır Esen ile. Biz araştırdık sadece isim benzerliği yokmuş, eski Itır Esen’in yeğeniymiş yeni Itır Esen. Güzellik yarışması birincisi Itır Esen kimdir? 3 yıllık bir mankenlik deneyimi var Itır’ın. Adriana Lima ile aynı podyumda yürümüş birisi. Öyle genel kültürünün, bilim ve teknoloji hakkında pek bilgisinin olduğu söylenemez. E çoğu manken de aynı şekilde değil mi? Beklentiyi yüksek tutmayacaksınız böyle konularda.

Sosyal Medyada Itır Esen Yorumları

Peki dün gece hakkında ne yorumlar yapılmış Itır Esen hakkında onlara bir göz atalım:

İnanılmaz torpil döndüğünü düşündüğüm yarışma. Tamam vücut ve boy yerinde ama Itır Esen’in yüzü? Diğer yarışmacılara bence haksızlık oldu.

Yarışmacıları gördüğüm an direkt 1 numara dedim, duruşu ve bakışı yeterli seçim için, güzellik yarışmasında torpil olduğunu düşünmüyorum.

Beşiktaş’taki kafelerde bundan daha güzel en az 20 hatun gösterebilirim. Yakında reklamlarda boy gösterir.

En baştan beri torpille yürümüştür. Büyük defilelere çıkması da bunun bir göstergesidir.

Asıl olan, eski, geçmişteki Itır Esen daha güzeldir, yenisi ise torpillidir, güzel olduğu tartışılır.

Sosyal medyada dönen bir konu var yalnız, önemli bir konu. 15 Temmuz darbe gecesi ya da sabahı bir tweet attığı söyleniyor, tweet altta.

ıtır esen güzellik yarışması kimdir
Bu tweet gerçekse olay olur.

Bir tweet daha var ama açıkçası onu da buraya koyamayız artık, terbiyesiz bir içerik. Eğer bu tweetleri atan kişiyse seçilen, bu düşük seviyeyle ileride pek de bir şey olmayacağını şimdiden görebiliyoruz. Biz acıdık kızın bu haline, üzücü.

Alıntılara devam ediyoruz.

Instagram’da görsem yürümek için kılımı kıpırdatmam o kadar güzel işte.

Türkiye neleri atlatmadı ki, örneğin Ecem Uzgör‘ü bilirsiniz, hatırlarsınız, bizce kil maskesine inanılmaz ihtiyacı olan biri. Bu kız, güzellik yarışmasına girip birinci seçilmeden kendini Miss World ilan eden bir kızdı. Sonra güzellik yarışmasıyla ilgili saçmasapan açıklamalar yaptı. Bu millet Itır Esen’i de atlatır. Itır da iki üç yıla kaybolur gider.

miss turkey 2017 güzellik yarışması
İşte tüm yarışmacılar. Büyük favoriler hayal kırıklığı yaşattı.

Bazı vatandaş arkadaşlar hala Miss Turkey denince Türkiye’nin en güzel kızı seçildi sanıyor. Arkadaş Miss Turkey sadece oraya seçilmiş insanlar arasında seçim demektir. Oraya katılanları kim seçiyorsa, kim güzellik yarışması birincisini belirliyorsa onun güzelidir, bizim değil.

Bu PR sektörü çok önem kazandı, kimin PR‘ı iyiyse o alıp götürüyor.

Güzel mi güzel, neyini beğenmediniz?

Miss Turkey, zengin çocuklarını meşhur edelim isimli yarışmadır, net.

Şimdi iki tane Itır Esen’imiz var. Bence küçük olana Çıtır Esen diyelim.

ITIr esen miss turkey kimdir

Yorumlar böyle, biz çok beğenmedik Türkiye güzelini, değil 1., ilk 10’a bile giremeyebilirdi. Sadece bu yılı değil, önceki yılları da çok beğenmemiştik ülkenin çoğunluğu gibi, Miss World’den eli boş dönünce görürsünüz ne kadar haklı olduğumuzu. Sizce hak etti mi 20 kişi arasından Türkiye’nin en güzel kızı olmayı?

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

  2 yorum - “Miss Turkey 2017 Güzellik Yarışması 1.’si Itır Esen’in Tacı Geri Alındı

  1. Kerem
    22/09/2017 at 4:47 pm

    verilmesi ayrı alınması ayrı bir olaydır. az araştırın öyle verin, şu tweete bak

  2. Reyhan
    22/09/2017 at 4:48 pm

    İnsanın geleceğini düşünerek geçmişine karar vermesi gerektiğini açıkça ortaya koyan bir olaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir