Özlemce Şeyler > Personel Alım İlanları > KDK Sözleşmeli Personel Alımı

KDK Sözleşmeli Personel Alımı

Sitemizde artık kamu personelleri ile ilgili detaylı duyurular da yer alacak. Bu duyurular genellikle sözleşmeli – kadrolu personel iş ilanları hakkında olup, sürekli güncel tutulacaktır.

KDK Sözleşmeli Personel Alımı

Geçtiğimiz günlerde KDK yani Kamu Denetçiliği Kurumu yaptığı iş ilanı duyurusu ile sözleşmeli personel alımı yapacağını açıklamıştı. Bahsi geçen ilan ilgili başvurular başlıyor. Sözleşmeli personel alımı ile ilgili detaylar haberimizde.

kamu denetçiliği kurumu sözleşmeli personel

Kamu Denetçiliği Kurumu yaptığı bir yayın ile ilgili görevlerde yer almak üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Alım yapılacak kadro altta yer almaktadır.

Bilişim Elemanı

Kadro bilişim üzerine açıldı ki günümüzde de artık her yerde bir bilişim personeli olduğunu düşünürsek bu ilan bilişim ile ilgilenenlere faydalı olabilir. Diğer şanslı atamaları da yeni yayınladık biliyorsunuz DSİ sözleşmeli memur atamaları konusuydu.

Bilişim personeli alımı için genel şartlar

 • Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yazılı genel şartlara sahip olmak.
 • Fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak. Burada dikkat edelim, üniversitenizin iyi bir üniversite olması sizin için avantaj.
 • Sağlıklı bir birey olmak. Sağlıklıdan kasıt, görevi yapmanıza engel herhangi bir durum olmaması.
 • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin yönetimi ve kurulumu konusunda 375 sayılı KHK’de belirtilen sürelerde 2 kat için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak.
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış ya da muaf olmak. Askerlik her yerde bir önşart.
 • Bilgisayar çevre bilimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az iki tanesini bildiğini belgelemek.
 • Hizmetin gerektirdiği özelliklere, muhakeme yeteneğine ve temsil kabiliyetine sahip, yoğun iş temposuna ayak uydurabilen ve takım çalışmasına uygun olmak.

kamu denetçiliği kurumu

Sözleşmeli personel başvuru süreci

Kurumun www.ombudsman.gov.tr sitesinde bulunan başvuru formunu tam ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra, formda belirtilen belgelerle beraber başvuruların 5 Eylül 2017 tarihinden en geç 19 Eylül 2017 tarihi mesai saati bitimine kadar Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) – İnsan Kaynakları Bürosu‘na şahsen başvuru yapılması gerekmektedir.

İlanla ilgili daha fazla bilgi:

KDK Sözleşmeli Personel Alımı

İlanlar ile ilgili güncel duyurulara sürekli ulaşmak istiyorsanız Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz:

Özlemce Şeyler Facebook Sayfası

 

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

  1 yorum - “KDK Sözleşmeli Personel Alımı

 1. Servet
  08/09/2017 at 11:16 pm

  Artık dikkat ediyorum da çoğu başkanlık kadrolu personel alımı yapmıyor, hep sözleşmeli personel alımı var. Sevmediğimiz bir durum olsa da iş yok, mecburen herkes bir yerlerden bir şeyler tutturmaya çalışıyor. Şu 1 kişilik ilana bile kim bilir kaç yüz kişi başvurmuştur. Allah yardımcıları olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir