Özlemce Şeyler > Eğitim > Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Sonuçları Açıklandı

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Sonuçları Açıklandı

Birçok öğrenci ve çalışanın beklediği bir sınavdı DGS yani Dikey Geçiş Sınavı. Bu DGS ne zaman açıklanacak, bugün açıklanır, abi sonuçlar ne zaman diye hep duyardım ve mutlu haber.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Sonuçları ÖSYM

Mutlu dedim de inşallah mutlu haberdir, zira son duyumlarıma göre DGS bu sene çok zor geçti dediler. Hatta şöyle diyeyim 280 bekleyen arkadaş, beklediği puanın 15 puan altına düşmüş, oradan hesap edin. Hatırlayın 2014’te de puanlar düşmüştü, 2006’da da.

dgs sınavı ne zaman

Puanların düşmesinden dolayı adaylara sıra numaraları ile işlem yapmaları tavsiye edilir.

DGS Ne Zaman Yapıldı

Alınan bu DGS sonuçları 23 Temmuz 2017’de yapılan sınavın sonuçları, maşallah açıklanması 1 ayı geçti. Bu bence çok çok uzun bir süre ve hala dijital ortama geçirilemeyen bir sınav. Biraz da Dikey Geçiş Sınavı’nın ne olduğundan bahsedelim. Malum önlisans mezunlarının işine çok yarayan bir durum bu. DGS önlisans mezunlarının lisansı bitirmesini sağlayan bir sınavdır. Aslında lisansı bitirme evresine giriş yapmanızı sağlayan bir sınavdır.

dgs sonuçları açıklandı

Siz önlisansı bitirir Dikey Geçiş Sınavı‘na girer ve eğer başarılı olursanız bir İTÜ hayal değil. İTÜ’ye gelirsiniz, önlisans derslerinizi saydırır, daha sonra lisans mezunu olursunuz. Fakat uyarmalıyım İTÜ zor bir üniversite. Tercihinizi Marmara gibi, Yıldız Teknik gibi daha kolay eğitim veren üniversitelerden yana yapmanız sizin için daha iyi olur.

DGS Sınav Sonuçları‘na erişebilmek için alttaki linki tıklayın:

Sonuçlar

Bu arada sınavın açıklanma tarihi 29 Ağustos’tu bayramdı seyrandı derken ancak işte. Yeni eğitim öğretim hayatınızda başarılar dileriz. Sınavdan başarısız olanlar da üzülmeyin, siz ne zorluklar atlattınız bu mu sizi yıldıracak !

 

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir