Özlemce Şeyler > Personel Alım İlanları > Devlet Su İşleri (DSİ) Personel Alımı Mülakatları

Devlet Su İşleri (DSİ) Personel Alımı Mülakatları

Bugün birkaç güzel haber okudum; Devlet Su İşleri‘nden personel alımı bekleyenler ve atama bekleyen öğretmenler adına, sevindim. Güzel bir hakkını arama örneği. Öncelikle DSİ’nin yapacağı personel alımı ile ilgili olan haberi sizle aktaralım. Malumunuz 518 sözleşmeli personel alacak Devlet Su İşleri.

Devlet Su İşleri (DSİ) 518 Sözleşmeli Memur Alımı

Devlet Su İşleri (DSİ) bünyesinde özellikle mühendislik alanında büyük bir boşluk oluştuğu için sözleşmeli personel alımı yapmaya karar verdi ve yüksek sayılabilecek bir miktar olan 518 kişiyi işe alacak.

devlet su işleri personel alımı ilanları

Sözleşmeli personel alımıyla ilgili detaylar.

Personel Alımı Yapılacak Kadrolar

 1. Her daldan mühendis 435 personel
 2. Büro çalışanı 74 personel
 3. Biyolog 6 personel
 4. Tekniker 3 personel

Sözleşmeli memur alımı için bazı önemli şartlar bulunuyor. DSİ’nin resmi web sitesinden alınan açıklamalara göre başvuru için gerekli şartlar:

 • T.C. Vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından mahrum olmamak
 • Gerekli eğitim şartını sağlamak
 • Askerliği yapmış olmak (erkek adaylar için)
 • 4 yıllık üniversite mezunlarının KPSS P3 sınavından, 2 yıllık önlisans mezunlarının KPSS P93 sınavından en az 70 almış olmak
 • Ortaöğretim (lise) ve dengi okullar için KPSS P94 sınav türü puanından en az 70 almış olmak
 • Güvenlik ve arşiv araştırmasından olumlu yanıt almak
 • Ve görevi yapabilmek için herhangi bir engeli olmamak.

Başvurular Devlet Su İşleri personel alımı resmi sitesin’den yapılacaktır. Başvurular 29 Eylül‘de başlayacak ve 8 Ekim‘de sonlanacaktır. Adayların şartları da dikkate alarak başvurması gerekir.

DSİ 518 Sözleşmeli Memur Alımı Mülakatları

Burada bir süpriz var ilana başvurmak isteyenler için, güzel bir süpriz. Devlet Su İşleri sözleşmeli memur alımının nasıl yapılacağını anlattı geçtiğimiz dakikalarda. Yapılan açıklamada DSİ yetkilileri bu ilana başvuruda, başvuru şartını sağlayıp başvuru yapan adaylara herhangi bir şekilde mülakat yapılmayacağını ve KPSS puanına göre sıralama yapılarak işe alımların olunacağını söyledi. Yani sıralama kriteri eğer ilana başvurmaya uygunsanız KPSS puanınız. Mülakat olmaması KPSS‘ye çalışanların hakkının yenmemesi için iyi bir durum. Sözleşmeli personel alımı için mülakat detaylarını da size aktardıktan sonra gelelim öğretmen atamaları konusuna. öncelikle okuduğum haberi paylaşacağım sizlerle.

MEB 10000 Ek Öğretmen Atamaları

Bir bölgeden 3 öğretmen kalkıp bakanlığın kapısına dayanıyor, arkadaş 10000 öğretmen alımı için söz verdiniz, mülakatlarda da mağdur olduk nasıl çözebiliriz, ne zaman yeni atamalar duyurulacak, ne yapacağız bu durumu şeklinde. Bakanlık MEB öğretmen atamaları ile ilgili öğretmenlere aslında ilgili bildirinin Maliye Bakanlığı’na gönderildiğini ve onlardan haber aldıktan sonra işe alım ilanlarının ve atamaların kararlaştırılacağını belirtti. Bunun arkasından Maliye Bakanlığı‘nın kapısını çalan 3 öğretmen, ilgili çalışmaların sürdüğü yanıtını almış.

meb öğretmen atamaları ilanı

Burada değinmek istediğim nokta Milli Eğitim Bakanlığı 10000 öğretmen ataması yapılacağını belirtiyor. Daha sonra bu söylemin takibini halktan 3 kişi yapıyor. Keşke binlerce insan yapsa şu takibi de hiç gecikmeden atama bekleyen öğretmenlerimiz atamalarına kavuşsa. Bu 3 kişinin gitmesi bile basında yer bulmuş ve bakanlıklar araştırmalarının sonucunu u 3 kişiye belirtmişse, düşünün siz binlerce öğretmen her gün kapılarına giderse sonuç ne olur. Kapılarına illa gitmek mi gerekir derseniz, bir düzen oturana kadar gitmek gerekir. Öğretmenler daima haklarını aramalı diyerek konuyu burada sonlandırıyoruz.

Personel Alım İlanları ile ilgili güncel duyurulara sürekli ulaşmak istiyorsanız Facebook ve Twitter sayfalarımızı takip edebilirsiniz:

Personel Alımı Duyuruları Facebook Sayfası

Personel Alımı Duyuruları Twitter Sayfası

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir