Özlemce Şeyler > Mekan Önerileri – Eleştirileri > Waffle’ın Ustası Hayal Kırıklığına Uğrattı: Kemal Usta Waffles

Waffle’ın Ustası Hayal Kırıklığına Uğrattı: Kemal Usta Waffles

Kemal Usta Waffles
Merhabalar, bugün Kemal Usta Waffles ile ilgili tecrübelerimi aktaracağım. Çünkü yıllarca Kemal Usta Waffles‘dan waffle yemiş biri olarak naçizane yorumlarımı sizlerle de paylaşmak istiyorum.

Kadıköy denilince aklıma nedense hep Moda gelir. Sebebini bilmesem de o semt bana her zaman huzur vermiştir. Moda denildiğinde de aklıma Kemal Usta Waffles gelir idi. Taa ki geçtiğimiz hafta sonuna kadar..

Bilenler bilir Kemal Usta Waffles self servistir. Önce kasaya ödeme yapılır ve waffle fişi alınır. Sonrasında devasal kuyruğa girilir ve istenilen lezzetli waffle alınır. Ancak geçtiğimiz hafta sonu Kemal Usta Waffles oldukça boştu. Belki de öğle saatleri olduğu içindir. Çünkü normal şartlarda oturacak yer bulmak dahi zordur. Son birkaç gidişimde waffle için kullandıkları çikolatalar oldukça duruydu. Neden mi böyle söylüyorum, çünkü Kemal Usta Waffles ile ilk tanıştığı yıllarda çikolataları daha koyu kıvamlı olurdu. Şimdi ise çikolata sosu edasında..!
Ancak o zamanlar bu durum benim için pek sorun edilecek bir şey olmamış ki sonrasında tekrar gitmeye devam ettim. Ancak son gidişim beni oldukça hayal kırıklığına uğrattı.

Neden mi?

  1. Waffle’ın hamuru gitgide incelmiş. Üzerindeki malzemenin altında sanki waffle hamuru yok da incecik bir krep var.
  2. Çikolata iyice duru hale gelmiş. Waffle hamuru üzerine sürülen çikolatanın daha koyu olması gerekirdi. Sizce de öyle değil mi?
  3. Meyveleri taze değildi. Özellikle çilek ve kivi.. Çilek reçeli yaparken çileği kaynatmadan önce üzerine şeker serpip suyunun çıkması beklenir ya çilekler tam da o şekildeydi. Çilek reçeli yapılacakken son anda fikir değiştirilip waffle’ın üzerine konulmuştu sanki..

Kemal Usta Waffles’ın waffle’ı bozduğuna şahit olduktan sonra, bu içeriği hazırlamak istedim. Belki gören ya da duyan olur da benim naçizane yorumum dikkate alınır. Fiyatını da unutmadan söyleyeyim. Waffle fiyatı 17 TL.

Kemal Usta Waffles’ın eski lezzetine yeniden dönmesi dileğiyle..

Hoşcakalın.

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir