Özlemce Şeyler > Moda - Güzellik > Saç elektriklenmesine ne yapmalı, elektriklenme nasıl düzelir?

Saç elektriklenmesine ne yapmalı, elektriklenme nasıl düzelir?

Saç Elektriklenmesi Nasıl Önlenir

Bilhassa uzun ve ince telli saçlara sahip kadınların gün içinde sıkça yaşamış olduğu, önemsiz şekilde gözükse de ruhsal olarak son derece rahatsız eden durumların başlangıcında, saçın elektriklenmesi gelmektedir.

Saçta Elektriklenme Nasıl Önlenir, Düzelir?

Saç elektriklenmesinin nedeni şudur; saç tellerinde durgun elektriğin oluşması. İnsanlara elektrik çarpması tesiri uyandıracak bu denli kuvvetli akım, saç tellerinde oluşmaktadır.

Bilhassa tarama ya da saçla oynama esnasında eller ya da tarak, sürtünme ile negatif enerjinin (-) oluşmasını sağlar. Her saç telinde oluşan negatif yüklü enerji, aynı yükteki enerjilerin birbirini itmesine neden olur ve bu da saçın elektriklenmesi olarak karşımıza çıkar.

Saçta Elektriklenme Neden Olur?

Bilhassa plastik formda taraklar saçta elektriklenmeyi tetikler. Buna engel olmak için tamamı ahşap tarakları kullanabilirsiniz. Eğer saçlarınızı yatmadan önce tarıyorsanız, bunu ne olursa olsun ahşap bir tarakla yapın. Ek olarak saçta elektriklenme neden olur diye düşünürsek kuru saçı sık taramak, banyoda sert hareketlerle saç yıkamak, saçı yıpratıcı işlemlerde bulunmak da elektriklenmeye sebep olur.
Kolay elektriklenen diğer saç türüyse nemsiz ve sık taranan saçlardır. Saçlarınıza bakım yapmanız hem saçınızda elektriklenmeyi engelleyecek hem de daha güzel saçlara sahip olmanızı elde edecektir.
Sıcak fön uygulanması da saçın elektriklenmesinin sebepleri arasında yer alır.

Saç Elektriklenmesi

Saç elektriklenmesine ne yapmalı?

Saçın elektriklenmesi önlemek nasıl olur diyosanız; öncelikle elektriklenmenin neden kaynaklandığını bulmalısınız. Kış aylarında giysilerimizden dolayı elektriklenme vakası artar. Fakat bunu devamlı yaşıyorsanız saç analizi yaptırmanızda yarar var.

Tarama esnasında elektriklenme yaşandığında, elektriklenmeyi seyrek az dişli taraklar kullanarak minimuma indirebilirsiniz. Hep Gratis’te Watsons‘da görürüz, saçınıza uygun şampuan ve bakım kremleri diye. Tam da yapmanız gereken saçınıza uygun bu ürünleri bulup kullanmanız. Saçlarınızı şampuanlarken hırpalayıcı darbelerden uzak durun, saçı zorlamayın.. Durulamaya geçtiğinizde de yavaş hareketlerle saçlarınızı şampuandan arındırın. İki kez şampuanlama yapmanız saçınızı yıpratabilir, bundan uzak durun.

Kurutma öncesi, saç elektriklenmesini önlemek için yapılması gerekenler arasında Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı ile ilgili bir şeyler okudum, fakat bunları daha sonra paylaşacağım.

Kurutma işlemine geçmeden ilkin havluyla saçınızın nemini almayı ihmal etmemelisiniz. Saç kurutma makinesini orta ısıda kullanın, biliyorum şekle sokmak için en sıcağı açmak isteyeceksiniz, fakat yüksek sıcaklıklar elektriklenmeyi artırır. Eğer sağlık sorunu olmayacağını düşünüyorsanız saçlarınızı hafifçe nemli – ıslak bırakın.

Saç elektriklenmesini önlemek için saçlarınıza sık fön çekmeyin. Güzellik mi sağlık mı seçip yapsanız hangisini seçerdiniz bunu düşünün. Saç dökülmesini önlemek için bitkisel çözümler konumuzu okuyun, faydası olacak önerilerin.

Yatarken saçlarınızı iki taraftan geniş bir örgüyle örebilirsiniz. Bu şekilde yattığınızda saçlarınız gece süresince sürtünmeyecek ve gün içinde elektriklenme problemi minimuma inecektir, bunun ertesi güne de faydası olacaktır.

Saç düzleştiricisini unutun.

Evet maalesef saçın elektriklenmesini önlemek istiyorsanız bunu yapmalısınız. Zira saç düzleştiriciler, saça eksi enerji yükleyen aletlerdir.

Son bir tavsiye argan yağı da saçın elektriklenmesine iyi gelmektedir.

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir