Özlemce Şeyler > Dizi – Film İncelemeleri > Game of Thrones’un 7. Sezon Final Bölümü Yayınlandı

Game of Thrones’un 7. Sezon Final Bölümü Yayınlandı

Game of Thrones
Merhabalar, bugün sizlerle Game of Thrones‘un 7. sezon finalinden bahsedeceğim.

Günlerdir beklenen sezon finali sonunda gerçekleşti. Her zaman olduğu gibi nefes kesen bir finale şahit olduk. 1 saat 20 dakika süren sezon finalinde neler yaşanmış hep birlikte bakalım.
Game of Thrones Final

Jon Snow, Ak Gezenleri kime anlatırsa kimse inanmıyor ve inanmak istemiyordu. 6. bölümde Jon Snow ve arkadaşları akgezenlerin inine girerek bir tanesini kaçırmıştı. Bu esnada etrafı su ile kaplı küçük bir adada mahsur kalmışlardı. Etraflarında da Ak Gezenler ile çevriliydi. Ak Gezenler bildiğiniz gibi yüzmeyi bilmiyorlar. Bu sebeple yanlarına gidemiyorlardı. Ancak göl donunca Ak Gezenler durur mu? hemen Jon Snow ve arkadaşlarına doğru harekete geçmişler ve küçük çaplı bir savaş başlamıştı. Bunu duyan Daenerys Targaryen ejderhalarını aldığı gibi Jon Snow’a yardıma koşmuş ve orada ejderhalarının birini Ak Gezenlere kaptırmıştı.Küçük bir hatırlatmanın ardından Game of Thrones 7. sezonun final bölümünden bahsedebiliriz.

Bu sezonunun açılışında Jon Snow, Daenerys Targaryen ve demir tahtta oturan Cersei Lannister’ı bir arada görüyoruz. Yani düşmanlar buluşması yaşanıyor. Amacı ise Ak Gezenlere karşı birlikte savaşmak..

Öncelikle Tyrion Lannister yani Cersei’nin kardeşi konuşmaya başlıyor. Tabi bu esnada Euron Greyjoy ile de küçük atışmalar yaşanıyor. Ardından sözü Jon Snow alıyor. Fakat hala bir uzlaşma sağlanamıyor. Tabii yakalanan Ak Gezen gösterilince Cersei ve taraftarları deyim yerindeyse küçük dillerini yutuyorlar.

Cersei anlaşmayı Daenerys Targaryen ile değil de Jon Snow ile yapmak istiyor. Biliyor ki Stark ailesi her zaman verdikleri sözü tutarlar. Ancak Jon Snow 2 kraliçeye de hizmet edemem diyor. Çünkü 6. bölümde Daenerys Targaryen’a bağlılık yemini ederek diz çökmüştü. Bunu duyan Cersei küplere biniyor ve anlaşma sağlanamıyor.

Tyrion Lannister

Bu durum üzerine Tyrion Lannister, Cersei Lannister ile görüşmeye gidiyor. Bu görüşme biraz gerilimli geçiyor. Çünkü Cersei bilindiği gibi Tyrion’ı öldürmek istiyor. Ancak beklenen olmuyor ve bu görüşmenin ardından Cersei Kuzeye tüm askerlerini göndereceğini ve hiçbir karşılık beklemeden savaşa katılacağını söylüyor. Bu arada Cersei’nin hamile olduğunu da belirteyim.

Anlaşmanın sağlanması ile Jon Snow ve Daenerys Targaryen, kuzeye doğru yol alıyorlar.

Arya Stark

Bu arada Arya Stark, Sansa Stark ve Petyr Baelish (Littlefinger), cephesinde de olaylar durulmuyor. Littlefinger, her zamanki gibi nifak tohumları ekmeye çalışıyor. Arya ile Sansa’nın arasını bozmaya çalışırken kendisi oyuna geliyor ve Sansa’nın emriyle Arya Littlefinger’ı öldürüyor. Bu sezonda ölen karakter Petyr Baelish (Littlefinger) oluyor.

Birkaç bölümdür Jon Snow ile Daenerys Targaryen arasında bir çekim olduğunu görüyorduk. İkilinin arasında bir aşk doğmasını bekliyorduk. Sezon finalinde Jon Snow ile Daenerys Targaryen’ı sevişirken göreceğiz.

Game of Thrones 7. Sezon

Diğer taraftan Samwell Tarly, Kış Tepesi’ne geliyor ve Bran Stark ile görüşüyor. Bildiğiniz gibi Bran Stark, ‘3 Gözlü Kuzgun’olmuştu ve geçmiş ile geleceği görebiliyordu. Bu sezon sonunda Jon Snow’un piç olmadığını hatta Stark bile olmadığını anlıyoruz. Jon Snow‘un asıl adının Aegon Targaryen olduğunu öğreniyoruz. Jon Snow’un annesi Ned Stark’ın kızkardeşi Lyannababası da Rhaegar Targaryen olduğunu öğreniyoruz.

Bu konuda bir teori daha var. Tyrion Lannister’ın da aslında Lannister ailesinden değil de Targaryen ailesinden olduğu söyleniyor. Ancak bu dizide kesinlik kazanmadı.

Cersei Lannister

Bir de Cersei Lannister, kuzeyde savaş sözü verdi vermesine de sözünde durmayacak. Bu konu yüzünden Jaime Lannister ile ters düşüyorlar ve yolları ayrılıyor. Çünkü Cersei, Jaime’nin arkasından Aeron Greyjoy ile planlar yapıyor ve sözünde durmuyor.

Ve final sahnesine gelelim, Game of Thrones 7.bölüm fragmanı aslında az çok bize bilgi veriyordu. Ak Gezenler duvarın önünde toplanıyor ve ejderhanın üzerinde Ak Gezenlerin kralı var. Bir ejderha ile duvarı yıkmayı başarıyorlar. Ve tabii ki duvarı geçerek ilerlemeye devam ediyorlar.

Önümüzdeki sezonda olaylar iyice karışacak. Büyük savaş; insanlar ve Ak Gezenler arasında gerçekleşecek. İnsanlık bu savaştan galip gelebilecek mi? Taht kimin olacak? Jon Snow gerçeği, Daenerys Targaryen’da nasıl bir etki yaratacak. Daenerys Targaryen ile Jon Snow arasında aşk olacak mı? İşte tüm bu soruların cevaplarını almak için önümüzdeki sezonu beklemeliyiz. O zamana kadar size Black Mirror Dizisi‘ni önerebilirim.

Siz de bölüm ile ilgili yorumlarınızı konu altından bize iletebilirsiniz.

Tekrar görüşmek üzere, hoşçakalın..

 

Konuyla ilgili kelimeler: Game of Thrones’un 7. Sezon Final Bölümü, Game of Thrones 7. Sezon Final Bölümü Yorumları

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir