Özlemce Şeyler > Gezelim - Görelim > Makedonya – Kocani’ye Nasıl Gidilir?

Makedonya – Kocani’ye Nasıl Gidilir?

Makedonya Kocani

Merhaba, bugün sizlere ‘Makedonya – Kocani (Koçana)’ye nasıl gidilir?’ bundan bahsedeceğim.

Makedonya’ya gitmek için İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı‘ndan Üsküp’e seyahat etmek gerekiyor. Uçakla 1 saatte Üsküp’te oluyorsunuz. Kocani’ye gitmek için ise havalimanının önünden kalkan otobüslere binerek otobüs terminaline gitmek gerekiyor. Üsküp Havalimanıile otobüs terminali arasında yarım saat gibi bir mesafe var. Ücreti de kişi başı 175 Makedonya Dinarı.

Bu arada paranızı Euro’ya çevirip gitmenizde fayda var. Çünkü bazı yerlerde Türk parasını çevirmiyorlar.Makedonya, Türkiye’ye oranla oldukça ucuz bir ülke. Sadece turisttik yerleri diğer Makedonya bölgelerine göre biraz pahalı kalıyor. Tabii, her yerde durum bu şekilde değil mi?

Otobüs terminaline ulaştıktan sonra Kocani’ye otobüs bileti almak gerekiyor. Otobüs saatleri de çok sık değil bunu da unutmamak gerekir. Sabah ki saatlerini çok hatırlamamakla birlikte 12:30 – 15:00 ve 18:00 saatlerinde Koçani’ye otobüs mevcut. Fiyatı da 300 Makedonya Dinarı.

Bir de şöyle bir durum var. Gidiş – dönüş bilet alırsanız daha uyguna denk gelir. Tek gidiş 300 Makedonya Dinarı iken gidiş – dönüş 420 Makedonya Dinarı oluyor. Dönüş biletinin bir hafta kullanım süresi bulunur. Kocani büyük bir yer olmadığı için zaten 1 hafta kalmadan dönmüş olursunuz.

3 saatlik yolculuğun sonunda Kocani’ye ulaşmış olacaksınız. Yalnız şöyle bir durum var. Kendi özel araçla bir saatte gidebileceğiniz yolu, otobüsle 3 saate gidebiliyorsunuz. Bir de otobüsleri oldukça eski ve koltukları oldukça rahatsız.

Kocani’deki yerli halkın çoğu İngilizce bilmiyor. Ancak ara ara Türklere rastlayabiliyorsunuz.

Sonraki yazılarımda “Kocani’de ne yapılır, nereler gezilir ve ne yenir?” konularına değineceğim.

Görüşmek üzere, sağlıcakla kalın..

Makedonya – Koçani’ye Nasıl Gidilir?, Makedonya’ya Nasıl Gidilir?, Türkiye’den Makedonya’ya Nasıl Gidilir?

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir