Özlemce Şeyler > Sağlık > Kaşıntı Sorunu Nasıl Çözülür?

Kaşıntı Sorunu Nasıl Çözülür?

Kaşıntı Sorunu

Merhabalar, bugün sizlerle ‘kaşıntı sorunu’ ile ilgili deneyimlerimi paylaşacağım.

Geçtiğimiz günlerde hiçbir sebep yokken kaşınmaya başladım. Aslında bir nevi huylanma diyebiliriz. İki gün boyunca ara ara kaşınınca hemen en yakın tıp merkezine gittim. Bu arada tıp merkezinde muayene ücreti 30 TL.

Doktor çok tatlı dilli bir kadındı. Önce şikayetimi dinledi. Ardından da muayene etti. Kaşınma deyince ilk akla gelenlerden biri alerji ya da uyuz oluyor. Bu esnada Mia’dan da bahsettim. Sokağa çıkmadığı ve aşıları tam olduğu için pire mevzu aklıma hiç gelmedi. Doktor kontrolleri sonucunda uyuz, pire vs gibi durumların olmadığı da ortaya çıktı. Doktor, kaşıntı oluşturabilecek herhangi bir neden göremedi. Bir merhem, bir losyon ve bir ilaç yazdı. İsimleri de KalmosanNerisona ve Allerset..Doktor, ilaçları kullanmamı ve kaşıntı devam ederse tekrar gelmemi tavsiye etti. İlaçları hemen aldım. Yukarıda ismini belirttiğim 3 ilaç 19 TL tutuyor. Eve gider gitmez losyon ile merhemi hemen kullandım. Ancak kaşıntı hafif de olsa devam ediyordu. Yatarken Allerset adlı ilacı kullandım. Sabah kalktığımda kaşıntı falan yoktu. Yine de ilaçları kullanmaya devam ettim.

Kaşıntı başlamadan önce arkadaşımla kaşıntı konusundan bahsetmiştik. Birde son 2 gün waffle yemiştim tadını çıkara çıkara.  İlk aklıma giren nedenler psikolojik ya da diyabet konusuydu. Araştırmalarım sonucu öğrendimki; alerjik, diyabet ya da iç hastalıklar kaşıntıya neden olabiliyormuş. Yani bir çok sorunun belirtisi olabilir. Bu sebeple kaşıntı hafife alınmayacak bir rahatsızlık.

Hem günlük hayatı da olumsuz etkilediği bir gerçek. Çok şükür derimde herhangi bir kabartı ya da döküntü meydana gelmedi. Sadece kaşıdığım yerlerde oluşan hafif kızarıklıklar vardı.

Kaşıntı mevzunu “Allah düşman başına bile vermesin” diyerek yazımı burada noktalıyorum.

Tekrar görüşmek üzere, sağlıklı günler.

Allerset, Kalmosan, Kaşıntı İlaçları, Kaşıntı sorunu, Kaşıntı Sorunu Nasıl Çözülür, Nerisona

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir