Özlemce Şeyler > Yemek - Hamurişi Tarifleri > Kaşar Peynirli Çıtır Börek

Kaşar Peynirli Çıtır Börek

Kaşar Peynirli Çıtır Börek

Merhaba, bugün sizlere kahvaltıda ya da çay saatlerinde yarım saatte hazır olacak bir tarif vereceğim. Kaşar Peynirli Çıtır Börek tarifine siz de bayılacaksınız, yedikçe yiyeceksiniz. 🙂

Milföy hamurunu acayip çok seviyorum. En çok da içi boş bir şekilde katlayıp fırında pişirdiğim milföy hamurunu yemeye bayılıyorum. Bugün sizler için kaşarlı denedim ve acayip lezzetli oldu. Siz sevdiğiniz bir malzemeyi kullanabilirsiniz. Kaşar, sucuk, lor peyniri ya da çikolata koyarak kendi zevkinize göre hazırlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hazır satılan milföy hamurundan bir paket almak. 🙂

Malzemeler:
Milföy hamuru
Kaşar peyniri
Yumurta sarısı
Susam ve Çörek otu

Hazırlanışı:
Marketten temin ettiğimiz milföy hamuru yumuşayıncaya kadar oda sıcaklığında bekletilir. Yumuşayan hamur kare şekilde kesilir ortasına da kaşar peyniri koyularak kapatılır. Ben peyniri küp şeklinde keserek koydum.

Siz isterseniz rendeleyip de koyabilirsiniz. Hamurlar peynirle buluşup kapatıldıktan sonra yağlı kağıt koyulan tepsiye dizilir. Yağlı kağıdınız yoksa tepsiyi yağlayabilirsiniz.

Yumurta sarısının içine bir tatlı kaşığı sıvı yağ koyulur ve hamurun üzerine sürülür. En son işlem olarak da susam ve çörek otu serpilir.
200 derecede ısıtılmış fırında üzeri kızarana kadar pişirilir.

Kaşar Peynirli Çıtır Börek hazır! Afiyet olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir