Özlemce Şeyler > Moda - Güzellik > Doğal Yollarla Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Doğal Yollarla Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Kil Maskesi

Merhabalar, bugün sizlere “doğal yollarla kil maskesi nasıl yapılır?” sorusunun cevabını vereceğim.

Kil maskesi bilindiği gibi sivilce ve siyah noktanın kurutularak yok olmasını sağlamaktadır. Ayrıca cilt yağlanmasına da oldukça iyi bir çözümdür. Cildinizdeki yağlanma t bölgesinde ise sadece yağlı olan bölgeye bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Bazı kozmetik ürünlerinde kil maskesi satılmaktadır. Her ne kadar doğal oldukları söylenirse söylensin içinde illaki kimyasal madde bulunmaktadır. Bunun yerine evde doğal yöntemlerle kil maskesi hazırlayabilirsiniz.

Kil Maskesi Malzemeleri:
1 yemek kaşığı kil
Yeterince su

Kil Maskesi Tarifi:
1 yemek kaşığı kil bir kaseye alınır ve üzerine azar azar su eklenir. Su çeşme suyu olmamalıdır. Su ve kil krem formuna gelinceye kadar karıştırılır. Kilin çok akışkan olmaması için suyu fazla koymamaya özen gösterin. Hazırlanan karışım yüz, boyun ve dekolte bölgelerine sürülebilir. Kil maskesini uyguladıktan sonra yarım saat beklemek yeterli olacaktır. Ardından ılık su ile maskeyi temizleyebilirsiniz.

Yüzünüzde gerginlik ve pürüzsüzlük hissini fark edeceksiniz. Kil maskesini haftada bir uygulayabilirsiniz. Ancak kuru bir cildiniz varsa kil maskesini 10 dakika bekletmeniz uygun olacaktır. Ayrıca kil maskesinin içine az miktarda zeytinyağı ekleyerek de kullanabilirsiniz.

Karışımı hazırlarken metal kaşık yerine tahta kaşık kullanmanızı öneririm. Çünkü metal bu tür karışımların etkisini azaltmaktadır. Uygulama sonrasında isterseniz nemlendirici uygulayabilirsiniz.

Tekrar görüşmek üzere. 🙂

  1 yorum - “Doğal Yollarla Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

  1. Meriç
    12/09/2017 at 11:30 am

    Kil maskesi yapınca yüzüm gerim gerim oluyor, inanılmaz gerdiriyor cildi. Sarkık bir cilde / yüze sahip olanlara duyurulur, kil maskesi yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir