Özlemce Şeyler > Bilgi Deposu > Tüketici Hakem Heyeti ve Vodafone Net Gerçeği

Tüketici Hakem Heyeti ve Vodafone Net Gerçeği

Vodafone Net

Merhabalar, bugün sizlere yaklaşık 2 aydır sorun yaşadığım Vodafone Net‘ten bahsedeceğim.

12 Ocak’tan bu yana sebebini bilmediğim bir sebepten dolayı internet bağlantım kesildi. Hemen Vodafone Müşteri Hizmetlerini aradım ve onların yönlendirmeleri ile arıza kaydı oluşturdum. Aradan çok geçmedi, 15 Ocak’ta bana hiçbir bilgilendirme yapılmadan arıza kaydım “sorun çözüldü” denilerek kapatılmış. Hemen tekrar bir kayıt açtırdım, aradan 2 gün geçti ve kaydım aynı şekilde kapatıldı. Tekrar bir arıza kaydı oluşturduk ve 17 Ocak’ta “iç tesisat sorunu” denilerek kaydım tekrar kapatılmış. Tabii bu durumlardan ben asla haberdar edilmiyorum, ararsam bilgi sahibi olabiliyorum. Tesisatta herhangi bir sorun olmadığını bildiğim halde tesisatçı çağırarak iç tesisatı kontrol ettirdim ve öğrendim ki evimden aşağıya inen kablonun ucu boşta duruyor. Kablo boşta olduğu için teknik ekibin gelip o kabloyu uygun yere bağlaması gerekli, onların deyimiyle etiketleme yapılması gerekiyor. Bu durum 28 Ocak’ta yaşandı ve tekrar arayarak durumu izah ettim. Sinyal almıyorum dediğim halde sinyaliniz bizde görünüyor diyen Müşteri Hizmetleri ve gelip sorunu çözdüğünü iddia eden teknik ekip bu şekilde beni yaklaşık 3 hafta oyaladı. Keşke her şey bu sürede tamamlansaydı. Ancak bugün Mart’ın 8’i ve Vodafone Net ekipleri ne geldi ne de arayarak bilgi verdi.

Bunun üzerine kullanmadığım halde faturalarımı ödemem gerektiği de belirtildi ve ödedim de. 2-3 hafta önce Vodafone Genel Müdürlüğü’nden arandım, ilk ve sondu galiba. Telefonda arıza sürecinin çok uzadığını, durumla Genel Müdürlük olarak ilgileneceklerini ve arızanın 1 hafta içerisinde çözüleceğini bildirdi telefondaki ses. Müşteri memnuniyeti sanırım hiç umurlarında değil. Geçen hafta müşteri hizmetlerini aradığımda ekipler yönlendirildi, 24 ile 48 saat içinde arıza giderilecek dendi. Ancak yine konuyla ilgilenen kimse olmadı. 2017 yılında bir kablo bağlamak için 2 ay bekleten Vodafone Net’ten hala nasıl hizmet bekliyorum, doğrusu kendime de şaşıyorum.

Evet, gelelim Tüketici Hakem Heyeti konusuna. Bir ay önce öğrendim ki bağlı olunan ilçe kaymakamlıklarında Tüketici Hakem Heyeti adında bir bölüm var. Çalıştığım için işlerden bir türlü fırsat bulup gidememiştim. Bugün Vodafone Net Müşteri Hizmetlerini tekrar aradım ve 2 aydır “sizi biraz daha bekleteceğiz, kısa bir sürede sorunu gidereceğiz” cümlesini duyunca iyice sinirlendim, zaten 2 aydır bekliyorum. Durum yasal süreci çoktan aştı ve ben hala iyimser olarak Vodafone Net’in keyfini bekliyordum. Hemen bir dilekçe yazdım. Son 2 ayın faturalarını ödediğime dair dekont’u da alarak yola koyuldum. Şişli’de oturduğum için Şişli Kaymakamlığı‘na gittim. Tüketici Hakem Heyeti, 2. katta bulunuyor.

Durumu anlattım ve 2 aydır ne kadar büyük bir yanlış yaptığımı o anda anladım. Benim durumumla ilgilenen bey, şikayet kaydımı sadece telefon ile yaparak büyük bir hata yaptığımı söyledi. Yazışma yoluyla da mutlaka durumu izah etmenin ne denli önemli olduğundan bahsetti. Boşuna dememiş atalarımız “Söz uçar, yazı kalır”. Elimizde yazılı bir belgenin olması açısından mutlaka yazışma yolunu da denemek gerekiyor. Bir de bugün dikkatimi çekti, sözleşmenin imzalı hali bana iletilmemiş. Boş bir sözleşme verilmiş, buna da mutlaka dikkat edilmeli. Faturalar da başvuru sürecinde çok önemli ve nedense bana hiçbir şekilde fatura gelmiyor. Geçmiş faturalara da www. jetfatura.com‘dan ulaşılabilirsiniz. Yazışma mailleri de netyardim@vodafone.com ihtiyacı olanlar varsa bilginize..

Ayrıca Tüketici Hakem Heyeti’ndeki yetkili Vodafone Net’e “arıza giderilmezse Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuracağım” şeklinde ihtarname göndermem konusunda beni yönlendirdi. Kısacası kanıtlarımız elle tutulur, gözle görünür şekilde olmalı. Yoksa karşı taraf “bize böyle bir arıza kaydı yapılmadı” diyerek işin içinden çıkabilir ve bizi daha da mağdur duruma sokabilir.

Mal ya da hizmet alırken yukarıda belirttiğim hususlara dikkat edilmeli. Bugün edindiğim bilgileri hemen sizinle de paylaşmak istedim. Bir daha taahhütlü hizmet alır mıyım? Asla…

Bu olayı çözümledikten sonra hem cepte hem de evde kullandığım Vodafone’dan bir an önce kurtulmayı istiyorum. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili gelişmeleri sizinle paylaşacağım. Bol kahkahalı bir akşam dilerim. 🙂

  5 yorum - “Tüketici Hakem Heyeti ve Vodafone Net Gerçeği

 1. Harun
  09/09/2017 at 11:26 pm

  Vodafone’un internetini kullanmayın kullandırtmayın. İğrenç bir internet servis hizmet anlayışları var. Ya da yok böyle bir anlayış. Biliyorsunuz Vodafone aslında Türk Telekom’dan hizmet alıp size ulaştırıyor. Vodafone bir nevi aracı firma. Bu da sizin başınıza olmadık dertler açabiliyor, mesela netiniz mi kesildi. Oo bittiniz. Çünkü Vodafone size yardım etmeyecek ve Türk Telekom’un sizle ilgilenmesini bekleyecek. Benim hayatımda gördüğüm müşteriyle ilgilenmeyen Vodafone kadar kötü bir firma yok.

  • Ferdi
   09/01/2018 at 10:34 pm

   Kesinlikle katılıyorum ,satana kadar çok yanınızdalar ondan sonrası yok Vodafone Türkiye şirketi neden böyle çünkü ceza ve yaptırım uygulanmıyor , Sonlandırılmış hizmet için fatura gönderen ukala ukala iptal konumunda demekte işin kılıfı olsa gerek, bu işte emeği olan herkese hakkımın hiçbir kuruşunu helal etmiyorum.
   Kesinlikle Vodafone Net den uzak durmalısınız.

 2. Tülay
  04/10/2017 at 3:54 pm

  Vodafone biraz hayali bir firma. Misal Kuzey Kore de bence hayali, günümüz haberlerinde sürekli karşımıza çıkan. Nasıl derseniz amerikanın kendine yarattığı hâyali düşman bilirsiniz bu ülke için. abd kendine suni düşman yaratma konusunda uzmandır. amerikalıların deyimi ile bilgisayar bile üretemeyen teknoloji yoksunu bir ülke amma velakin taaa dünyanın diğer ucunu vuracak güçte de nüklüer füzeleri varmış… araştırmaya gerek yok az mantık yürütebilen bir insan bu tezatlıktan bile yola çıkarak ufak bir tebessüm edebilir can dostumuz amerikaya.

 3. fatma
  05/10/2017 at 9:44 pm

  Bende vodafoneden mağdurum 70 toplu mesaj atyım 4300 mesaj atmış gibi gösterip 1800lira fatura kestiler bana..hiç birşekildede yardımcı olmadılar ,bende hakem heyetine şikayet ettim iki ayda sonuçlandı faturanın iptaline karar verildi ama vodafone ya bu halkı mağdur etmek için kurulmuş,dava açmışlar hakem heyeti kararı iptali için..işi yokuşa sürdükçe sürüyorlar.faturalı hat almayın vodafone kullanmayın ben yandım siz yanmayın…

  • Ferdi
   09/01/2018 at 10:36 pm

   Kesinlikle haklısınız , Vodafone kullanmak akıl işi değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir