Özlemce Şeyler > Hayvanlar Alemi > Hayvanlar Alemi’nin En Korkusuzu Bal Porsuğu

Hayvanlar Alemi’nin En Korkusuzu Bal Porsuğu

Bal Porsuğunu Tanıyalım

Hayvanlar aleminin en psikopat, en korkusuz hayvanıyla tanıştırayım sizleri: Bal Porsuğu. Adının öyle şirin, uslu göründüğüne bakmayın bu hayvanın korktuğu herhangi bir şey yok dünyada. Ayılarla çarpışıyor, aslanlara atar yapıyor, kaplanlarla güreşiyor, kobra yılanını urfa gibi dürüp yiyor vc daha sayamadığım onlarcası. Şöyle kısa bir videoya ekleyeyim bu hayvan hakkında bilgi sahibi olmayanlar için:

Psikopatın atarlanmadığı hayvan yok, videoda görmüşsünüz yılanı peynir ekmek gibi yiyor ki bu yılanlar ortalama bir fili zehiriyle 5 dakikada öldürebiliyor. Fakat gelin görün ki bal porsuğumuzun herhangi bir şekilde zehirlenme ihtimali yok. Örneğin yılan soktu diyelim arkadaşı, arkadaşı bir bayılıyor sonra yarım saat sonra hiçbir şey yokmuş iyi uyanıp hayatına devam ediyor. O yarım saatte vücut panzehir üretiyor. Aynı şey akrep, kurbağa vb. zehirli diğer hayvanlar için de geçerli.

Bir alıntıdır, rivayet odur ki bir bal porsuğu ayıyla ormanda karşılaşır, ayının yüzüne bir bakar ve şunu der:

lan ben bunu alırım aşağı

Böyle bir manyak şu sevimli şey:

Bal Porsuğu
Bal Porsuğu

Neden En Korkusuz

Ekşisözlük’ten bu hayvanla ilgili ilginç alıntılar:

afrika’nın en zehirli engereğiyle maytap geçen hayvandır bal porsuğu. önce ağzındaki fareyi aldı karşısında şapır şupur bir güzel yedi utanmadan. sonra engereği yedi.
-iiiiiiiiiiii

tabuları yok, yemek seçmiyor, ayrım yapmıyor, kimseyi üzmüyor. ideal bi’ canlı. her türlü hayatta kalır. zamanının çok çok ötesinde. evet.
-syd
beyinlerinde default olarak arıza lambası her daim yanan hayvanat.
amerikada da yaşayan modellerine yerli dilinde “karkaju” denir.
ve yerliler (kızılderililer) bu hayvana hayatta bulaşmazlar.
çünkü tepesi atarsa yemin olsun yaylayı ,ovayı dar eder adama.
dedem söylemişti zamanında ve şimdi nereden aklıma geldiyse :
“sakın unutma bal porsuğu ölmeyi bayılmak sanar torunum”
unutmadım dede unutmadım
-suruko
geçen belgesel izlerken (ki çok izlerim, televizyonda başka izleyecek bir şey bulamıyorum ne yapayım) aslan belgeselinde ortaya çıkan ruh hastası hayvan.
grup halinde aslan sürüsüyle kapıştılar. daha önce kaplana tek dalanını, kobrayla kapışanlarını görmüştüm de aslan sürüsüyle kapışmak için hakkaten psikopat olman lazım. sonuç? tabi ki aslanları yemediler. ama ufak hasarlar alarak yavaş yavaş geri çekildiler. (kaçmadılar, yanlış anlaşılmasın)
-smokinle kopruden atlayan adam
ormanda “yine geldi manyak” olarak tanınır.
-forrestgump
siz hepiniz ben tek felsefesini ormana taşımış hayvan.
-peacegirl
herhangi bir kavga durumunda kahveden adam çağırma hareketine son veren hayvan. kavgaya sadece kendisiyle katılın iki kişi mahalle bile basarsınız.
-mdmbvry
yiyecek bulma ve yeme felsefesi nefes alsın yeter olan hayvancık.
-we who are not as others

Ayrıca bana göre korkma dürtüsü olmayan bu manyağın oğlu, 50’den fazla yediği yiyecek türüyle tam bir gurmedir.

Vikipedi’den literatür bilgisi paylaşmak isterdim ama onca dilde bal porsuğu ile ilgili bilgi varken Türkçe sayfasında böyle bir bilgi yer almıyor. Fakat Natgeo’yu ziyaret edebilirsiniz.

  2 yorum - “Hayvanlar Alemi’nin En Korkusuzu Bal Porsuğu

 1. Editör
  08/09/2017 at 10:26 am

  Geçen okudum bu piskopatın tillahı hayvana firavun faresini rakip göstermişler. Ya arkadaş böyle saçma bir versus olabilir mi? Firavun faresi dediğin klavye delikanlılığından hallice bir hayvan. Onun neyine bal porsuğuyla kapışmak. Bal porsuğu dediğin hayvana versus yapılacaksa “2 fil vs. bal porsuğu” filan olabilir. Firavun faresiyle karşılaşacaklarsa yanına iki sırtlan üç at dört benayoun beş gerard altı babel yedi babel sekiz crouch. Yo tamam tamam futbol şakası yok 🙂

  Bal porsuğu dediğin adam, hayvan demiyorum bak saygıdan, kafadan sakat bir türdür. adamı kimseye eyvallahı yok. firavun faresi ise sürü halinde gezer, anne baba abi arkadaş komşu, askerlik arkadaşını bile yanında gezdirir. bal porsuğunu teke tekte görse kaçar, grup halinde görseler de kaçar. bal porsuğu oğlum bu, kitapsız bir hayvan firavun faresini kobraya dürer yer. bu karşılaşma şunun gibi misal, İTÜ vs. Abdullah Gül Üniversitesi, Real Madrid, vs. Çorumspor, İngiltere Ligi vs. Türkiye 1. Ligi.

  Böyle bir saçma bir versustur işte bu. Bal porsuğu kraldır.

 2. tarık
  16/10/2017 at 10:47 am

  tam olarak tabiri caizse “adam gibi adam” korku dürtüsü olmayan bu mahluk alayına gider diyerek futursuzca bal çalıyor ,zehirli yılanları yiyor ve hatta ayı,kaplan,aslan, ejderhaya bile eyvallah etmeyerek yoluna devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir