Özlemce Şeyler > Moda - Güzellik > Pirinç Unu Maskesi Nasıl Yapılır?

Pirinç Unu Maskesi Nasıl Yapılır?

 

pirinç

Merhabalar, bugün sizlere doğal yollarla cildi beyazlatan ve sivilce oluşumunu azaltan Pirinç Unu Maskesi‘nden bahsedeceğim.

Pirinç Unu Maskesi, son yıllarda oldukça sık kullanılan bir maske çeşidi. Özellikle Asya ülkelerinde bir güzellik geleneğidir. Sivilce, güneş ya da diğer nedenlere bağlı oluşan cilt lekelerini azaltan Pirinç Unu Maskesi, cilt rengini doğal yöntemlerle de açar. Maske yapımı ve uygulaması oldukça basit olduğundan dolayı, çok kısa bir zaman içerisinde de uygulamayı mümkün kılıyor.

Pirincin içerisinde bulunan vitamin ve minerallerden dolayı sık tercih edilen bir maske malzemesidir. Pirincin içeriğinde ise yüksek oranda potasyum, azot, B1 ve B2 vitaminleri, protein, kalsiyum, demir, niasin, fosfor ve posa gibi vitamin ve mineralleri barındırır.

Pirinç Unu Maskesinin Faydaları Nelerdir?

  • Peeling etkisi ile cildi ölü hücrelerden arındırır.
  • Sivilce ve siyah nokta oluşumunu önler ve cildi sıkılaştırır.
  • Cilt lekelerini yok eder.
  • Ciltteki aşırı yağı emer ve cildin pH seviyesini dengeler.
  • Cildi nemlendirmeye yardımcıdır.
  • Kan dolaşımını artırarak cildin daha sağlıklı olmasını sağlar.
  • Cilt tonunun açılmasında etkilidir.

pirinç unu maskesi

Pirinç Unu Maskesi Tarifleri

Tarif 1: 

1,5 tatlı kaşığı pirinç unu, bir miktar su ile karıştırılır. Pirinç unu, krem kıvamına geldikten sonra yüze ya da ciltteki sivilceli bölgeye sürülür. Cilde sürülen maske kuruduktan sonra bol su ile iyice yıkanır.

Tarif 2:

1 tatlı kaşığı pirinç unu, 1 çay kaşığı bal ile karıştırılır. Krem kıvamına geldikten sonra yüze ya da sivilceli bölgeye sürülür. Maske kuruduktan sonra ise iyice durulanır.

Tarif 3:

1,5 tatlı kaşığı pirinç unu, bir miktar süt ile karıştırılır. Krem kıvamına geldikten sonra yüze sürülür ve kuruması beklenir. Kuruduktan sonra ise, iyice yıkanır.

Tarif 4:

1 tatlı kaşığı pirinç unu, 1 çay kaşığı süt tozu ile 1 çay kaşığı zeytinyağı iyice karıştırılır. Krem kıvamına geldikten sonra ise yüze sürülür. Maske kuruduktan sonra da iyice yıkanır.

Tarif 5:

1 tatlı kaşığı pirinç unu ile 1 çay kaşığı gül suyu karıştırılarak yüze sürülür. Maske kuruduktan sonra ise iyice durulanır.

Ayrıca pirinç pilavı yaparken pirinci yıkadığınız suyu dökmek yerine ayrı bir kaba alın ve yüzünüzü o su ile yıkayın. Cildinizi güzelleştirmeye yardımcı olacaktır.

Bu arada maskeleri uyguladıktan sonra ciltte kuruluk olacağı için nemlendirici krem sürmenizi tavsiye ederim.

Pirinç Unu Maskesi ile ilgili vereceğim bilgi ve tarifler şimdilik bu kadar.

Tekrar görüşmek üzere, sağlıkla kalın..

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir